Dovolená s Dračicí aneb My se moře nebojíme

MIMI LIVE! NIKOLKA Když jsem dřív jezdívala na dovolenou, říkala jsem si, proč ty rodiče berou s sebou malá miminka. Vždyť je přeci jedno, jestli leze na Macháči nebo v Itálii. Musím tedy ale z vlastní zkušenosti říct, že není. Ale kdyby nás kamarádi nepřizvali na společnou dovolenou do Itálie, nejeli bychom.

Do odjezdu jsem pořád přemýšlela, jestli děláme dobře. Osm hodin v autě, plno slunce, moře a tak dále. Obav bylo plno. A jak to tak bývá, když jsem se začala těšit, Niky si vymyslela nějaké nastydnutí. V noci měla horečku a usoplený nosík. Jenže nemoc se ještě nerozjela, takže ani paní doktorka nevěděla, jestli to je pátá nemoc, šestá nemoc, letní viróza nebo jen lehké nastydnutí.

Odjezd na dovolenou jsme tedy museli o den odložit a čekat. Nakonec Nikolce bylo čím dál líp, ale my to s manželem oba chytli. Takže Niky odjížděla na dovolenou úplně v pohodě a my usmrkaní s bolavým krkem. Ale kvůli nám se dovolená neodkládá. Překvapivě jsme přijeli do báječného počasí a ještěže jsme nevyrazili den předtím. V Itálii lehce sprchlo a počasí bylo moc příjemné. Nikolčina aklimatizace byla tedy úplně skvělá. Do vody jsem jí ještě nepustila, namazala jsem ji krémem s ochranným faktorem 50 a připravila jí hrací plochu ve stínu. Jak naivní jsem byla. Niky jsem položila a během chvíle tak zvaně vzala čáru. Sluníčko, nesluníčko, lezla po celé pláži. Zdrhala, prozkoumávala, koukala na děti, nafukovací hračky, moře, sprchy atd. Horký písek jí vůbec nevadil. No a já lezla s ní.

Snažila jsem se, aby byla pořád aspoň v mém stínu. Byla tak nadšená, že její radost byla nakažlivá. Já lezla vedle ní a manžel fotil. Museli jsme být pěkná atrakce. Pak se konečně trochu zklidnila a začala si hrát na písku s dětmi. Ale to by nebyla Niky, aby neochutnala písek. V nestřežené vteřině si nacpala plnou hrst písku do pusy. Snažila jsem se jí to vyndat a vypláchnout. Naštěstí moc vodu nepije, ale plive ji, takže toho moc nesnědla.

Když se vydračila a napapala, dali jsme ji do kočárku, jednou objeli pláž a ona v kočárku usnula na dvě hodiny. Mořský vzduch jí celkově dělal strašně dobře. Po nachlazení už nebylo ani památky, tak druhý den mohla poprvé do moře. Je pravda, že to jí zas tolik nebralo. Cákala kolem sebe, kopala a houpali jsme jí v dětském kruhu na vlnách. Co jí ale bavilo nejvíc, bylo lezení v loužích při odlivu. Klobouček do čela, padesátku na tělíčko a mohla dračit ve vodě. Z toho byla asi nejvíc v tranzu. Pokud se ovšem (sama a cíleně) nenapila vody. Člověk se pořád snaží, aby neměla nic slaného, a ona si pak lokne moře. Ale na rozdíl od ochutnání písku, už si nelokla. Asi to bylo pro ni opravdu nechutné.

Čtěte také:

Z Dračice Šípkovou Růženkou

Jak Niky nikdy nebyla moc spinkací, tak u moře si to všechno vynahradila. Spinkala krásné dvě hodinky dopoledne a dvě odpoledne. Pak večer čumákovala po všem možném na promenádě a asi v deset to zatáhla úplně. Sice se v noci občas budila, ale vstávala až po osmé hodině s úsměvem na tváři. Naučila se plno nových věcí a strašně se rozpovídala. Umí třeba zhasnout a rozsvítit. Měli jsme totiž vypínač hned nad postelí. Všechno háže na zem a říká „bác“. Umí tleskat ručičkama, ale i nožičkama. Plácnout si a hlavně umí „tany, tany“. Jak slyší hudbu, začne kývat hlavou a tančit. Je to velká legrace, asi z ní bude tanečnice. 

Bez větších problémů rozšroubuje povolenou láhev a ví, jak si nasadit máminy sluneční brýle. Snažili jsme se jí na dovolené nepřetěžovat, aby si to užila. Dokonce jsem povolila a jednou jí dovolila olíznout zmrzlinu. Sápala se po tom ručičkama a vůbec to nechtěla pořádně ochutnat. Ale na to má ještě času dost. Cestu domů jsme nakonec taky zvládli. Hrála jsem si s ní vzadu v autě a ona to stejně skoro celé prospala. Když se vzbudila, zastavili jsme na odpočivadle, roztáhli deku a nechali ji vydračit. Po půl hodině řádění se unavila a v autě zase spinkala.

Aby to ale nebylo zas tak jednoduché, tak se skoro na konci cesty poblinkala. Museli jsme ji převléknout, vystlat autosedačku čistou plínkou a celou ji očistit. Asi se jí chudince dělá v autě špatně, takže příště musím pořešit Kinedryl nebo tak něco.

Dovolená byla super, ale upřímně jsem ráda, že už jsme v pořádku doma. Jen teď nevím, co s Niky budu dělat. Pláž na kilometrové lezení tu nemáme, moře taky ne, klíšťata tu řádí jak pominutá a hlavní atrakce – tatínek – musí zase do práce.

6. 7. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pusinky pro všechny

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“.  Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Rýma: pohroma pro malý nosík

MIMI LIVE! NIKOLKA Pravidlo číslo jedna: Nikdy nejásat, že třeba miminko dobře spí, hezky papá atd. Já byla nadšená ze spaní. Pár dní úžasně usínala. Dala jsem ji do postýlky, pustila kolotoč a ona usnula. Prostě paráda. Takhle krásně to šlo jen... Celý článek »

Máme doma občanku, co má vlastní občanku

MIMI LIVE! NIKOLKA My jsme si museli počkat na občanský průkaz do 15 let. A tehdy to bylo velká sláva, když jsme získali tu plastovou kartičku. Naše miminko dostalo občanský průkaz už ve třech měsících, ale teda, kdo na focení na průkazku nemusíte... Celý článek »

Zaručené tipy, jak poznat maminku kojence

MIMI LIVE! NIKOLKA Mít miminko je skvělé, úžasné a naplňující. Jenže i náročné a vyčerpávající... a to naše malá ještě samozřejmě neleze a neběhá. Takže mám zatím relativně pohodu. Ale co můžu, to si ztížím.  Celý článek »
Na fotce je Nikolce cca 8 týdnů a nízko je kvůli kojení. Právě dopapala :-)

Šátek – spása moje

MIMI LIVE! NIKOLKA Minule jsem psala o nákupu s kočárkem, ale občas nosím naši malou i v šátku. Opravdu jsem moc ráda, že mě kamarádka na šátkování přivedla, protože jinak bych první dva měsíce jen seděla na gauči a kojila.  Celý článek »

Nákupní absťák aneb Piškotě na výletě

MIMI LIVE! NIKOLKA Občas naši malou nosím v šátku, ale někdy přijde na řadu kočár. Zvlášť na delší vzdálenosti. Šátek ale bývá v pohotovosti v kočárku. Někdy je nakupování s kočárkem docela očistec, bariérové vjezdy, úzké uličky a přeplněné regály... Celý článek »

Jak se žije s miminkem

MIMI LIVE! NIKOLKA Říká se, že se z každé ženy stane maminka v jiný čas. Jedna je matkou hned, jak uvidí dvě čárky na těhotenském testu, další porodem a třetí třeba až rok po porodu. Ze mě se stala maminka porodem. Celý článek »

Naposledy navštívené