Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom věčném nic nedělání, koukání na pohádky a zobání všech možných laskominek, co jsem poctivě připravila, abychom nestrádali :-)

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Na začátku prosince váha 78 kg a teď 80 kg! Jupííí! To je celkem dobré + 2 kg čekala jsem to mnohem horší, sestra se smála, že to poslouchá už od rána :-D

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Před Vánoci jsem podstoupila test na těhotenskou cukrovku. To vstávání bylo teda hrozné, abych byla schopná trošku fungovat a rozlepit oči a trošku se dát do gala, budíček zvonil v 5:30. Nevěřícím pohledem jsem budík zamáčkla a šla se připravovat. Nesmím snídat, sestřička říkala nalačno maminko, tak nalačno. Musela jsem tam být na sedmou hodinu a hlásit se u sestřičky, byla jsem tam první, poctivka jsem si říkala a sedla jsem si do velkého, červeného a pohodlného gauče, který se stal mým útočištěm po dobu 3 hodin zkoumání mé reakce na sladký roztok. Nejdřív odběry, sestra mi poté podala větší kelímek s vychlazeným drinkem a prý do dna. Celkem jsme tam byly 4 těhulky, bylo docela vtipné se koukat po sobě a sledovat ty ostatní jestli se u toho šklebí, nebo to statečně vypijí. Vzpomněla jsem si na hlášku z jednoho filmu – vejdi a neuškoď, nadechla jsem se a začala pít. Po pár locích jsem si říkala, že to není tak špatné a dobře mi to umíchali. :-D Chuťově to bylo jako dvakrát silnější Sprite, hlavně to bylo super vychlazené, tak se to dalo v pohodě vypít. Po hodině zase odběry a po další také, potom jsme se rozloučili a všichni odpochodovali domů. Hlad jsem tedy měla už úplně šílený, po cestě domů jsme se zkontaktovaly s mojí svědkyní a vyrazily za odměnu do naší oblíbené restaurace Letem světem a pochutnávaly si na úžasném obídku! Skvělá tečka za namáhavým dopolednem.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství na krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

V poradně proběhla kontrola v naprostém pořádku, naše malá velká slečna má už 1 kg a byla hlavičkou dolů a krásně prospívá, což jsem měla velkou radost hlavně, že všechno drží tak, jak má a nejsou žádné komplikace a my se s Niky řítíme pomalu ale jistě do velkého finále! Na kontrolu ve 30. týdnu na velký screening jdu za 14 dní, pak mám i těhotenskou poradnu a odpoledne následuje první předporodní kurz i s tatínkem! No bude to velice náročný den, začínám být pěkně unavená a nepohyblivá. Finišujeme i s výbavou, kterou jsme začali velice brzo nakupovat, teď už je to, jak říkám, dolaďování. Velká věc nás taky čeká po Novém roce a to rekonstrukce ložnice a sestavení komod pro malou, pak se vrhnu na praní a žehlení věciček a ukládání věcí na místo, balení tašky do porodnice. Když to píšu tak si tak v duchu říkám, jak to hrozně uteklo a že vlastně pořád jen na něco čekám. Spánek už není spánek ale pokus o spánek, poloha grilovaného kuřete pořád převládá, přidaly se i doprovodné zvuky, jak mám věčně ucpaný nos, takže manžel má veselo. Usínám třeba až kolem druhé hodiny, pak vstávám v půl deváté oči jak mončičák. Vítej 3 trimestre!

Tak zase za týden, zítra nás čeká ucucávání nealko Bohemky! Všem přeji úspěšné vkročení do Nového roku, zanechání všeho fujtajblíkového v tom roce 2013 a rok 2014 přivítat s otevřenou náručí plnou očekávání tak jako já a moje rodina! Mějte se krásně! Lucka s Niky


Lucie právě prožila 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Luci, ráda se s Tebou samozřejmě setkám klidně i dřív, než bude Nikolka na světě! :) Tak si mě případně přidej na fb - Klára Malířová, nebo pokud ho nepoužíváš, napiš na k.malirova@seznam.cz! Teď mám před sebou měsíc nepříjemného zkouškového období, ale pak budu mít zase spoustu času! Jinak přeji do nového roku jen to nejlepší - Tobě, Nikolce a samozřejmě i manželovi! 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené