Dva roky prázdnin

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Je pondělí. Právě jsem zjistila, že je to mé poslední pracovní pondělí na hodně dlouhou dobu… takže prožívám šok a radost zároveň.
foto: Fotopromě.cz

 Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Šok z toho, že jsem zamrzla v půlce března a pořád mám někde kolem 15. A ono tůůůhle. Je konec března a já odcházím na mateřskou. Ve své půlce úvazku (2 a ½ dne) musím stihnout odevzdat práci (téměř hotovo), dokončit všechny „myšlenky" pracovního charakteru (co je třeba v jednotlivých věcech udělat v dohledné době), uklidit své pracovní místo, které bude po dobu mé nepřítomnosti okupovat nějaký záskok (minule jsem odcházela na půl roku, takže žádné velké stěhování a zaskakování neproběhlo, ale tentokrát musím odnést hlavně kytičky, abych je tu nenechávala na krku paní uklízečce nebo někomu jinému...), zabalit si věci a hlavně odevzdat na centrále výstupní list a papír od doktorky o započetí mateřské.

Výstupní list naštěstí funguje i elektronicky, tak už mám z 20ti podpisů skoro všechny... tím pádem se soustředím na vyklízení a balení věcí do krabic... snad mi budou stačit tři.

Přesně tak – celé tři.

Jsem ten člověk, co do práce nosí věci, aby se tam po dobu 8mi hodin cítil, jako doma, aby se mu tak v práci dobře pracovalo. Tedy mám pracoviště velmi osobní. Mnoho fotek (to abych věděla, a měla motivaci, proč a kvůli komu to dělám...), hezké kalendáře, různé serepetičky z dovolených a cest našich i našich kamarádů, a také už od svého dítka (to proto, aby se to neválelo doma a nemusel se na tom utírat prach, a dělalo to hezký a zabydlený prostor v práci...). A také pohledy z cest, které mi přátelé posílají a jimiž si vyzdobuji kancelář. Lepím je totiž na stěnu proti dveřím takovou tou lepicí plastelínou. Tenhle zvyk mám opravdu ráda. Kéž by ještě nějakým přátelům občas vydržel a zasílali je ještě pár let, i navzdory stoupajícím cenám za poštovné i čumkarty... budu poctivě sbírat a až se vrátím do práce, bude snad stěna zase o něco více barevná.

Vlastně už teď se na návrat docela těším.

Já vím, zní to podivně. Těšit bych se měla především na prďolku efičku.

No však já se těším. Ale také mám obavy. Jak to zvládnu dohromady s Adámkem a babičkou za zády. Včera už jsem totiž nevydržela a bouchla.

Dnes mě to mrzí, ale neskutečně se mi ulevilo. Už se ve mně ten vztek hromadil... Vadí mi nereálná očekávání a nekonstruktivní kritika, stejně jako fňukání a neschopnost vyrovnat se s tím, jak se teď věci mají. A neutuchající samozřejmost, s jakou je všechno přijímáno a bráno. Navíc bojkot jakékoli snahy o rozumnou domluvu.

A když už není, kam by saze lítaly, bouchnou...

Ale ono se to zase urovná. Jen co se umoudří druhá strana rodiny a budeme se moci s podpisy pod všemi smlouvami směle pustit do stavění domu, bude už vidět světlo v tunelu. Navíc mezitím přijdou prázdniny, kdy snad babička bude mít více času na své koníčky, a tím se budeme setkávat doma i méně – tedy bude i méně třecích ploch.

To je další věc, proč se poslední dobou stresuji více, než je zdrávo – smlouva na pozemek, na kterém má náš budoucí domeček stát, ještě stále není podepsaná a nám utíká drahocenný čas. Navíc nechápeme důvod toho otálení. Snad si švagrová svůj prodej nerozmyslí, to už by po těch letech a všech investicích a přípravách, navíc slibech, že to nebude problém, byla opravdu podpásovka.

A to taková, že zase poslední dobou špatně spím. Bojím se, aby to neskončilo nakonec z neznámých příčin ze strany rodiny. Ano, dá se říci a mnoha lidem by se chtělo, že jsme tohle měli řešit právě jako první a už dávno před tím, než jsme se pustili do zadávání projektu a věcí s tím spojených. My jsme ale chtěli... jenže pořád to bylo nezávisle na nás odkládáno a my ubezpečováni, že nebude přece problém – vždyť je to v rodině. No a komu jinému než rodině máte věřit? (Já bych nevěřila, ale moje to není, že... takže těžko můžu do toho mluvit.)

Navíc nám bylo bankou řečeno, že je lepší takový úvěr na vyrovnání řešit dohromady s žádostí úvěru na stavbu, neboť to vyjde levněji, než řešit každou hypotéku zvlášť... teď už si tím tak jistá nejsem. Mohli jsme už dávno vědět, na čem jsme a případně se podle toho zařídit. Jenže je to těžké, když na jedné straně k dohodě chybí vůle...

Tedy se snad brzy ukáže... Doufám, že už tento týden... Nezbývá, než čekat.

Nemám vůbec ráda věci, které neovlivním. A to je právě ten škodlivý stres. Člověka bolí břicho, je špatný a unavený, a není schopen žádné konstruktivní práce a nejsou vidět výsledky, přesto s tím nic neudělá a to bolení je to jediné, co může ovlivnit – a tak je to stále dokola. A doma navíc špatná atmosféra...

Měla bych chuť řvát jako na lesy... zavřít se do nějaké místnosti a pořádně si zařvat do všech stěn... Vlezla jsem za tím účelem do pokoje mé sestry, ovšem řvát na to harampádí, které je tam nandané (pleny, kousky kočárku, co jsme po zimě odstrojili, vyprané a zavakuované oblečky pro efičku, věci na motorku čekající na jaro, atp.) mě jaksi nešlo – a tak to přešlo. Zase jsem celá chcíplá odešla...

A s bolením si sedla k televizi. Teprve v tu chvíli jsem si uvědomila, jak jsem unavená... vyčerpaná...nešťastná.

Čekáme druhé dítě a bydlení v nedohlednu. Jen se čím dál více hádáme kvůli soužití s babičkou my dva mezi sebou. A je to zbytečné, protože jinak než odchodem se to stejně nevyřeší.

Tak dost!

Asi už mě chytá porodní deprese. :o) Ještě, že pro efičku mám docela vše připraveno, včetně objednané náhradní přebalovací podložky na pult, co Adámek zničil patičkami a dodělal ručičkami, když už se uměl chytat... Tak snad hurá! ;o) Jen ještě udělám zásobu mastiček na zadeček a koupím v lékárně líh na pupíček. Rovněž jsem si připravila věci do porodnice, ale ještě nezabalila – jen ty, které už doma potřebovat do té doby nebudu, jako jsou například vložky do podprsenky, jednorázové porodní kalhotky a vložky. Na to dosud potřebné je snad ještě čas.

Po předešlé zkušenosti s Adámkem a jeho porodní vahou a mírou jsem sbalila efičce věcičky úplně malinkaté i trošičku větší a hlavně rukavičky, které se mi osvědčily kvůli ostrým nehtíkům, aby se mi nepoškrábala v obličeji. Bavlněné a lehoučké, aby jí nebylo teplo. Také ponožtičky, kdyby i v zavinovačce je měla studené. Přijde mi legrační, jak používám zdrobněliny. Jenže ono tomu pidi, co nenavléknete skoro ani na prst, se těžko říká ponožky nebo rukavice... :o)

Jen nejsem spokojená s tím, v čem maličká pojede domů. Je to všechno hezoučké, ale je to takové sportovní. :o)

Chtěla jsem něco více holčičího... budu se muset po něčem podívat.

Právě mi paní ředitelka prozradila, že se na mě chystá překvapení a ptala se, do kterého obchodu preferuji případnou poukázku – huráááá. Tak tedy obleček, aby byla efička kočka na fotce „taktakhlejdupoprvédomů", je snad vyřešen – určitě někde něco splaším. A poukázku rovnou využiji. :o)

Sláva nazdar kolegům a já letím vstříc novým zážitkům na minimálně dvouleté „dovolené"... no nezní to trošku jako dva roky prázdnin? :o)

Zuzana


Zuzana právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

26. 3. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené