Dva úspěchy

KLUB TĚHULEK! DENISA Všechny Vás po týdnu opět zdravím! Sedím tu doma a přemýšlím, čemu budu svůj dnešní blog věnovat. Kdybych chodila do práce, měla bych třeba alespoň nějaké podněty, o kterých by se dalo psát, ale takhle jsem v podstatě zavřená doma, kde se nic neděje. No ale i přesto se můj mozek pomalu dostává do fáze myšlení a nějaká témata mi nadhazuje :-).

První velkou věcí, která se minulý týden udála, byla UZ prohlídka v rámci prvotrimestrálního screeningu. Strávili jsme tam asi půl hodinky, ale závěry jsou dobré. Paní doktorka zkontrolovala snad úplně všechno. Srdíčko je zatím krásné, přesně takové jaké by mělo být, pupečníkové cévy máme všechny tři a velikost máme taky úplně ukázkovou. Jak říkala paní doktorka na konci vyšetření, vypadá to nadějně. Není to sice úplně taková pozitivní věta, jakou by člověk chtěl slyšet, ale je mi jasné, že mi nebude takto v začátcích tvrdit, že všechno bude dobré, když ví, čím jsme si prošli. I odběry dopadly dobře, takže máme v podstatě všechna rizika zcela minimální. Odnesly jsme si odtud i tři krásné fotečky, na kterých náš malý buráček vypadá spíše jako malý ufonek :-). (Pozn.: Pojmenování „buráček“ vymyslela moje ségra na základě fotky z prvního UZ, kde ten malý človíček uvnitř vypadal opravdu jako burský oříšek :-))

To mi teď tak připomnělo, že o mém prvním těhotenství se naši dozvěděli, když slavil taťka svoje narozeniny. A o tomto těhotenství se dozvěděli, když zase pro změnu slavila mamka a ségra. Původně jsme to obojím rodičům chtěli dát jako dárek k Vánocům, ale vzhledem ke zmíněným okolnostem jsme museli jít s pravdou ven už dřív. Těžko bych na oslavě jinak vysvětlovala, proč najednou nepiju alkohol. Ovšem toto sdělení už nebylo tak originální jako minule. Okopírovala jsem fotku z ultrazvuku a mamka ji dostala vloženou mezi listy květiny, s kterou jí šel manžel gratulovat.

U tchýně žádná takováto příležitost nebyla, takže jsme při běžné návštěvě vyndali fotku a jen tak mimochodem jí to podstrčili s tím, že to má předvánoční dárek od nás. Původně jsem chtěla být alespoň trošku originální a oběma rodinám poslat fotku poštou, to se ale příliš nezamlouvalo manželovi, asi chtěl vidět jejich reakce naživo :-). Samozřejmě, že jsou všichni nadšení, že jsme se nevzdali a stejně jako my věří, že tentokrát bude všechno v pořádku.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!  

Další událostí uplynulého týdne byl můj úspěšný nákup bot na ségřin maturitní ples. Zní to sice jako celkem banální věc, já jsem však měla pocit, že je to spíše nadlidský úkol. Poté, co jsem oběhla všechny prodejny obuvi (celkem asi 6) v jednom nejmenovaném hradeckém obchodním centru a nikde neměli žádné, které by mě zaujaly, jsem byla opravdu úplně zoufalá. Ples je sice až na začátku března, ale potřebuju si nechat zkrátit šaty, které mám naštěstí už od podzimu, a hlavně mi je jasné, že se za chvíli obchody zaplní jarním zbožím a se společenskými botami bude konec. Myslím, že každá žena přesně ví, o čem mluvím. Vždycky si vysníme, jak by ta daná věc, kterou chceme koupit, měla vypadat a pak jen chodíme zklamané a plné beznaděje po obchodech :-).

Druhý pokus v nákupu bot jsem pak učinila o pár dní později v centru města, kde jsem oběhla také asi 5 obuví, až nakonec v té poslední jedny měli. Nejsou sice úplně přesně takové, jaké jsem chtěla, protože takové se prý letošní sezonu nenosí, ale jsou pohodlné (tzn. že nemají šíleně vysoký podpatek jako většina ostatních), na noze vypadají moc hezky a užiju je určitě i při jiných společenských příležitostech. Takže tento můj nákupní úspěch není sice nic světoborného, ale já z toho mám opravdu obrovskou radost. A člověk si přece musí dělat radost i zdánlivými maličkostmi :-).

Mějte se krásně a příště zkusím napsat něco o tom, jak se mi daří plnit můj plán domácího lenošení nelenošení :-).

Denisa


Denisa právě prožila 15. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15. 1. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené