Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Jsem celkem akční budoucí maminka, takže navštěvujeme naše přátele, které po porodu třeba delší čas neuvidíme. Doháníme to vše na poslední chvíli. Navštěvujeme různé restaurační zařízení sami či s rodinou, abychom ještě ochutnali nějaké to skvělé jídlo a pití, protože nevíme, kdy se zase někam dostaneme a rozhodně si tu sklenku vínka či piva neodepřu! Večer pak čekám, jestli už náhodou nerodíme a ono stále nic!

Abych nepsala jen o tom, jak je mi furt jen skvěle :-), tak večery bývají už trochu krušnější. Chodím spát po půlnoci, ona mi to totiž ta malá rošťanda ani dříve nedovolí. Zkouším na ní různé spací finty, ale když se vám chce prostě na malou, tak se zvednout z té postele musíte, dojít si na záchod a s uspáváním můžete začít znovu. :-) Na pravém boku už spát nemůžu, protože jsem zjistila, že mě začne hrozně pálit žáha, takže věčně na manžela vystrkuji zadek, protože můžu spát už jen na levém rameni na břiše, tato poloha mi celkem vyhovuje a tu provozuji až do rána. Mám před sebou posledních 14 dnů a tak mě začíná už trochu pobolívat po večerech v podbřišku „menstruační bolesti" - poslíčci, ale jelikož to není něco, co by se nedalo vydržet, snažím se tomu nepřikládat žádnou váhu, zaspím je a do rána to odezní. Zhoršují se i žaludeční obtíže, jak se mi to tam vše mačká, žaludek trpí a když toho sním o trochu více, či si dám něco kyselého jako je třeba jablečný džus, hned se mi zvedá žaludek, tak s tím teď momentálně válčím.

Konečně jsem také absolvovala 20ti minutový kardiotokografický záznam v poradně na Bulovce, na kterou teď docházím každé úterý ráno. Malou jsme musely se sestřičkou neustále probouzet různým štoucháním či jsem se na jejich pokyny musela začít ládovat sušenkou - to zas nebyla taková potíž. :-) Opravdu to pomohlo. Malá čiperka se hned začala hýbat, konečně se křivka pohnula na monitoru a o to jim celou tu dobu šlo. S výsledkem mého záznamu grafu byla paní doktorka nakonec velmi spokojená a po mém důkladnějším vyšetření ani já prý nevypadám, že bych měla každým dnem porodit. Takže to zatím vypadá dobře a já opravdu premiéru filmu 50 odstínů šedi stíhám :-) !

A co bych vám ráda sdělila pár dní do porodu?

Závěrem jsem vám budoucím maminkám a těhulkám chtěla říct, že těhotenství není nemoc. Vyhýbejte se hororovým historkám o porodech. Nejdůležitější je uvědomit si, že strach ničemu nepomůže, jen uškodí. Někde jsem četla, že porodní bolesti jsou přímo úměrné stresu, to znamená, že čím více se budete bát, tím více to bude bolet. Vyhněte se různým negativním článkům v časopisech, internetovým diskuzím a neposlouchejte od svých kamarádek špatné zkušenosti - nebo si z toho vezměte zkušenosti a snažte předejít případnému strachu.

Když od počátku svého těhotenství budete předcházet tomu, abyste si ty bláboly na internetu nečetla, neposlouchala maminky, které měly jen samé špatné zkušenosti v těhotenství a při porodu, protože každá to máme úplně jinak, budete na vše lépe připravená a nemusíte si vůbec nic odpírat!
Snažte se toto celé období prožít ve fyzické a psychické pohodě a připravte se na to, že ten jeden den "D" hrozné bolesti skončí a pak už bude jen dobře. Nepoddávejte se tomu tak, že se zavřete doma a nikam nebudete chodit. Život tím, že zjistíte, že jste „v tom" přeci nekončí, ale začíná!

"A já jdu umýt koupelnu ..."

Vaše Kristýna


 

Kristýna právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

12. 2. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené