Dva v tom: "3 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Začínám konečně vnímat tu domácí pohodu, kvůli které jsou budoucí maminky před porodem doma.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Všechno už mám hotové, do porodnice jsem připravená a tak vlastně už si jen užívám sama sebe, protože já konečně teď nic NEMUSÍM. Nikdo mě nikam nehoní, nemusím spěchat do práce a poté rychle na nákup, abych pak stihla uvařit večeři, než se mi vrátí manžel domů z práce. Teď to vše dělám s láskou. Vím, že je to jen dočasné, protože na to vše mám teď dost času, ale o to víc to vnímám a užívám si to.

Tento týden jsem absolvovala mou první kontrolu v poradně na Bulovce. Doporučili mi, vzít si s sebou svačinku s vodou, kterou jsem nestihla spořádat, ani se pořádně se začíst do knihy a už jsem šla na řadu. Je to tam jak na běžícím páse. Čekala jsem důkladnější vyšetření, ale asi ještě není třeba - až příště mě prý čeká 20-30 minutový kardiotokografický záznam, což je záznam srdečních ozev miminka, které hodnotí jeho kondici. Doktorka malé zkontrolovala tep, zvážili mě a za týden mě to čeká znovu. Za hodinku jsem šla domů s příjemným pocitem a s dotazníky, které máme doma vyplnit a vzít k porodu.

Mé hvězdné těhotenské míry ve 37tt jsou: 11 kg nahoře, 100 cm přes bříško a 100 cm přes prsa. Poslední týdny jde váha nekompromisně nahoru a to se nemusím ani přejídat po večerech čokoládou. :D Snažím se každý den nezapomínat na moje „pomůcky k porodu" a do toho pravidelně cvičím na míči. Posiluji hlavně pánevní dno a záda, abych předešla pozdějším případným problémům po porodu.

V posledních týdnech mají budoucí maminky živé sny o porodu, které nejsou prý moc příjemné. Já ještě tedy žádný neměla a to skoro každý večer koukám na horory, když manžel usne. :-) Myslím si, že je to hlavně z důvodu toho, že jsme chodili na ty předporodní kurzy, byli se podívat na sálech a šestinedělí a hecuju se v tom, jak nejlépe psychicky i fyzicky být na vše připravená. Já se prostě toho nebojím a manžel mi věří natolik, že je úplně v životní pohodě, ten mi jen řekne „ty to dáš miláčku, o tebe strach nemám :-)", asi má spíše strach sám o sebe, aby to zvládl na sále a neomdlel mi tam. :-)

Jak mi je 3 týdny před porodem?

Nechci psát o tom jak mi je, protože víte, že je mi moc dobře, až na ten stále více se komplikující spánek, ale chci vám spíše říct co a jak se cítím. Vzhledem k tomu, že celým mým těhotenstvím proplouvám v psychické i fyzické pohodě, tak mi vůbec nedochází, že se den D blíží mílovými kroky a že vlastně můžu porodit už každým dnem. Možná je to i díky tomu, že moje maminka mě i mou sestru přenášela 14dní po termínu a tak mám v hlavě vsugerováno, že budu také přenášet. Domluvila jsem si proto s mamkou kino, jdeme na premiéru filmu "50 odstínů šedi", která se koná 12.2, je to 6 dní před termínem porodu, ale já tam nemůžu chybět! Nejsem taková ta rozněžnělá, bojácná maminka, která když cítí své miminko v bříšku, dojímá ji to. Já to beru jako životní úděl ženy, který k partnerskému životu prostě patří. Když se dva milují, není co řešit. Pokud chceme utvořit plnohodnotnou rodinu, tak už chybí jen to jedno, co nosím 9 měsíců pod srdcem.

Těším se, jak nám ta malá rošťanda změní celý život, na to komu bude podobná, jestli bude mít vlásky a povahu po mně či po tatínkovi, jsem zvědavá jak zvládneme výchovu dítěte, když sami jsme někdy ještě dětmi a jakými budeme rodiči. Zvládlo to, ale tolik rodin před námi, tak proč ne zrovna my. :-)

Mně už do cílové rovinky toho moc nezbývá, takže i kdybych porodila teď, tak mám krásnou zdravou holčičku a můžu říct jen to, že těhotenství je dar a já si ho užila naplno!

Vaše Kristýna


 

Kristýna právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

5. 2. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené