Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam našla své odpovědi na mé otázky, které jsem pro ni měla poprvé připravené jako vyděšená prvorodička, od té chvíle jsem se jí už na nic nezeptala a jen doufala, že moje těhotenství proběhne v pořádku a to nemluvě o tom, že ani manžela nepustila k sobě do ordinace, aby se přišel podívat na UTZ, stačí mu snad jen vytištěná fotografie. Né?!).

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Byl mi tedy proveden stěr z pochvy a to z důvodu zjišťování přítomnosti streptokoka skupiny B. Pokud by výsledky dopadly špatně, musela bych začít brát antibiotika, aby se miminko nenakazilo během porodu. Výsledky mi, ale dopadly dobře! Celé vyšetření trvalo asi 3 minuty, naštěstí mi doktorka řekla jen kladné výsledky, popřála mi hodně štěstí a nashledanou. :-) Od teď už budu docházet každý týden na prohlídky jen do porodnice na Bulovce, sice tam prý člověk stráví i 2 hodiny čekáním, než ho přijmou i přesto, že je objednán, ale snad budou mít lidštější přístup.

V minulém blogu jsem psala k čemu je dobré v těhotenství pít lněné semínko, maliníkový čaj a mazat hráz speciálním olejíčkem. Pustila jsem se do toho s chutí. Můj ranní rituál tedy je vypít lněné semínko, které se zalije studenou vodou, nechá se přes noc odležet, ono to pustí takový sliz a raději doporučuji hned vypít naráz, ale není to nic, co by se nedalo vydržet a každé ráno si jeden ten "slizský nápoj" dopřát. Po-té vypiji čerstvý Maliníkový čaj, který jsem dostala pod stromeček od manžela pro usnadnění porodu, ten jen zaliji horkou vodou a nechám louhovat 3 minuty a piji čerstvý.

Každý večer probíhá u nás masáž hráze, které přikládám velký důraz. Pokud by porod probíhal v pořádku, tak by mě díky tomu nemuseli příliš či vůbec nastřihávat. Nevím, jestli mi všechny tyhle „pomůcky" pomůžou v II. době porodní, ale mám takhle alespoň lepší pocit, že dělám vše proto, aby to šlo v den D co nejlépe, i když vím, že to neovlivníme.

Náš ložnico/pokojíček je již nachystaný na příchod nového člena naší rodiny, postýlka je smontovaná, dětský kolotoč na správném místě, nádherný set do postýlky přichystaný v postýlce, kočárek s autosedačkou připravený na první vyjížďku ven, v šuplíkách vyžehlené hromady plen a oblečků pro malou a mě už čeká jen pár týdnů do příchodu malé slečny a poslední týdny relaxu jen já, ranní káva „Caro", domácí štrúdl a televize :-).

Jak mi je 4 týdny před porodem?

Vždy jsem slyšela, že ten poslední měsíc je nejhorší, co se týká hlavně fyzické námahy, bolestí zad a že je už hrozně zdlouhavý. U mě je to zatím tak, že bříško není tak velké, aby mi v něčem překáželo. Šůruju doma furt stejně, luxuju, vytírám, peru a hlavně vařím. :-)

Ráda teď chodím do restaurací na jídlo, hlavně teď ujíždím na sladkém. Nemusela bych se živit ničím jiným než dorty :-) a tak neustále peču různé druhy štrúdlů a zákusků. Záda mě vůbec nebolí a to možná proto, že jsem chodila na cvičení od začátku těhotenství a i teď se snažím stále být fit. Jediné co je otrava, je to neustálé chození na záchod, každých 20minut je potřeba si odskočit, proto je to dost nebezpečné se pouštět do centra Prahy, aniž bych si zjistila, kam si budu moci odskočit na WC.

Malá už se v bříšku jen převrací a uvelebuje, takže pohyby nejsou takové ostré, jako byly před pár týdny, nemá tam už tolik místa, aby předváděla nějaké akrobacie. :-)

Horší je to pak se spaním, to je opravdu o něco náročnější, než to bývalo, ať si strčím pod sebe pomocníka „kojící polštář" či peřinu tak po chvilce už nevím jak si lehnout. Na zádech spát prý nemáte kvůli špatnému dýchání, a když si lehnete na bok, tak vám za chvíli odumírá jedno či druhé rameno. K tomu se snažím nedělat prudké pohyby, abych malou neprobudila, protože když ji probudím, tak se mi v bříšku třeba ve 3 hodiny ráno začne znovu převracet a to vás pak nutí vstát a jít na záchod a pak znovu usnout je o to těžší. :-) Dobrá volba na spánek je spát na břichu, pokud vám to tedy prcek dovolí. :-) Naštěstí, že se my budoucí maminky můžeme prospat do kolika chceme a pak už jen odpočíváme.

A jak to máte vy se spaním? Napište mi do diskuze.

Odpočívejme a užívejme si tyto nezapomenutelné týdny, mně už jich moc nezbývá :-).

Vaše Kristýna


 

Kristýna právě prožila 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

29. 1. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené