Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo.

Jak to tehdy začalo. V létě se naskytla nabídka, že se naše firma může zúčastnit Letních sportovních her. Domluvili jsme se tedy s pár přáteli v práci a bylo jasno, jedu jako anti-sportovec na celý víkend hájit čest firmy :-). Pár dní před odjezdem jsem, ale onemocněla. Nemohla jsem si to nechat ujít a tak jsem zašla do lékárny, ať mi dají lék, co mi zabere ihned a já budu moci ze sebe vydat maximum. Musela jsem podepsat formulář, že nejsem závislá na drogách a v příbalovém letáku se psalo, že to nesmí užívat těhotné. Potom co jsem to oznámila doma manželovi, tak mi řekl, ať si raději udělám těhotenský test. Řekla jsem si, co bych pro nás neudělala a co kdybych náhodou opravdu byla těhotná ... jak jsem ale předpokládala, test byl NEGATIVNÍ.

Čekal mě tedy skvělý víkend plný sportu a zábavy s přáteli do ranních hodin. Prášky mi zabraly, já si víkend užila naplno a vyhrála jsem i nějakou tu medaili :-). To jsem, ale ještě netušila, že tohle byl můj poslední víkend 1v1. Ono mi totiž po pár dnech po mém návratu došlo, že mám už asi přes týden zpoždění s měsíčky. Hned druhý den ráno jsem si test udělala znovu ... a byl POZITIVNÍ! Vyjekla jsem ze záchodu na manžela "JSME V TOM!" Byl to šok pro oba, ale radost a strach zároveň.

Otázka zněla: "Sakra, jak to, že před týdnem byl test negativní a nyní je pozitivní!?" a "bude to miminko vůbec zdravé?". Jako pro budoucí těhulku a maminku to nebyl dobrý začátek. Okamžitě jsem to volala na gynekologii a tam mě milá sestřička uklidnila, že pokud jsem nepotratila hned, tak je miminko v pořádku. Vysvětlila mi, že první test byl dělán moc brzy po oplodnění. Pozvala si mě tedy na první prohlídku za 14dní, abychom něco viděli na UTZ. Vyšetření dopadlo dobře, byla jsem už v 9tt. Miminko se správně vyvíjelo, já netrpěla žádnými zažívacími problémy a všechno klapalo, jak mělo. Jsme opravdu "V TOM!". Šťastní a s vědomím, že mám v sobě malou bojovnici!

Teď nás čekalo období "tajnůstkaření" až do té doby, než bude vhodný čas to všem říci. Měli jsme z toho, ale takovou radost, že jsme s tím dlouho neotáleli. Ve 12 tt jsme to postupně začali oznamovat našim rodinám a nejbližším přátelům. Mojí rodině jsme to prozradili na chatě při příjemném večeru u ohně a manželovu rodinu jsme nenápadně sezvali na večeři do skvělé restaurace v centru Prahy. Dojímali mě až k slzám, jakou z toho měli radost. Jen moje sestra to stále ještě netušila a trvalo asi dalších 14 dn, než jsme jí to v klidu mohli oznámit. Štěstím plakala, jak moc byla dojatá, že z ní bude teta. Mile nás překvapili i reakce našich přátel, někteří snad měli ještě větší radost než my s manželem :D.

Od těchto chvil jsme věděli, že máme skvělou rodinu a přátelé, na které se budeme moci v tom to pro nás "neznámém období" obrátit a že nám kdykoliv pomohou. Víme, že "V TOM" nejsme sami.

Tak se i stalo, ale o tom až příště ...

Kristýna


 

Kristýna právě prožila 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

4. 12. 2014Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené