Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak týden přenáším a stále čekám, jestli se miminko umoudří. Měli by mě nechat maximálně 10 dní po termínu a pak mě čeká „vyvolávání", které by mělo být 28.2. v sobotu (ještě že není přechodný rok jinak bych porodila s jistotou na 29.2 :-) ).
foto: Fotopromě.cz

 Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Zkouším různé babské rady, které by mi měly pomoci, ale bohužel zatím to s mimčem ani nehne. Piju 2x denně maliníkový čaj a lněné semínko, mažu hráz, ehm ehm, ke snídani si dávám do vloček skořici, uklízím, cvičím, tahám se s nákupem do schodů, ale bohužel stále nic nepomáhá.

Mám za sebou tento týden již dvě poradny na Bulovce. U té první, která byla den před termínem porodu, mi doktorka řekla, že se zatím neotevírám, tudíž mi nemůže udělat ani „Hamiltonův hmat", který některým ženám pomůže ke spuštění kontrakcí a jiným způsobí jen nepříjemné pálení, krvácení, bolesti a nic víc.

Doktorka mě tentokrát poslala i na UTZ na porodní sál, jelikož mi přišlo, že den před poradnou mi začala odtékat plodová voda, tak aby vše raději prověřili. Čekání v „porodní hale" byla noční můra, v přípravně byla zrovna rodička, která to opravdu silně prožívala, řvala na celou halu, jak strašně jí to bolí, sestřičky tam pobíhaly, smály se a já to musela poslouchat. Tam si to hned člověk rozmyslí, že rodit rozhodně nechce!!! No nic, to jsem si měla rozmyslet dřív. :-) UTZ dopadl dobře, plodová voda mi zatím neotekla a malá má prý 3200g.

Druhá poradna, která byla v pátek brzo ráno, už byla trochu náročnější. Na kardiotokografickém záznamu jsem strávila přes 40 minut, protože malá se nechtěla vzbudit. Něco málo jsme, ale vyplodily a k tomu mi sestřička oznámila, že mi už hezky tvrdne břicho a miminko na to pěkně reaguje, koukala jsem na ni jak na blázna, že jsem vůbec nic nepoznala. Dobrou zprávou pro mě bylo to, že prý díky tomu budu mít možná menší bolesti. Vyšetření u doktorky proběhlo v duchu Hamiltonova hmatu, který mi byl na můj souhlas proveden. Teď budeme čekat, jestli to se mnou něco udělá, jinak mě příští týden, když stihnu dvě poradny (v úterý a v pátek) čeká další Hamiltonův hmat a když mi ani to nepomůže tak přijde na řadu osudná sobota a začneme vyvolávat.

Hamilton opravdu funguje:

Vyvolávat se nebude. Je sobota ráno a oděšla mi hlenová zátka s plodovou vodou. Já ležím s pětiminutovými kontrakcemi na přípravně v porodnici na Bulovce. Doufám, že v brzké době dám o sobě vědět. Snad vše dobře dopadne a já s malou princeznou budu brzy v pořádku doma!

Vaše momentálně trpící Kristýna

PS: V sobotu 21. února přišla tato SMS: Konečně jsme se dočkali! Narodila se nám krásná holčička Miss Bulovka. Jmenuje se Nikolka, měří 49 cm a váží krásných 3160 g. Kiki a Niki byly statečné a obě jsou v pořádku.


 

Kristýna právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

26. 2. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Moc ti dekuji!

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Kristýno, gratuluju k holčičce! Ať jste zdravé a spokojené :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené