Dva v tom: "lepší dříve, nežli později"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Nevím, jestli je to špatná vlastnost člověka, některým lidem to může vadit, ale já zastávám pravidlo „lepší dříve, nežli později“.

Nemohla jsem to již vydržet a manžela neustále obtěžuji s otázkou „kdy pojedeme pro ten kočárek?". Vydali jsme se pro něj tedy už teď. Byl již připravený s autosedačkou v jednom z pražských dětských domů. Po převzetí jsme, ale zjistili, že autosedačka je poškrábaná. Bylo nám, ale řečeno, že tyto autosedačky již nemají, jelikož je to doprodej a že pro nás nic jiného udělat nemohou. Řekli jsme si dobře, nezbývá než se s tím smířit. Doma, ale při montáži kočárku, který nebylo lehké složit bez návodu, který k tomu nebyl přiložen, se nám stala malá nehoda s kolečky a tak jsem se druhý den hrdinsky vydala do obchodu znovu a to i s autosedačkou, že si nechám vrátit peníze a kolečka nechám opravit. Naštěstí, byli na mě moc milý a ochotní, vše jsem vyřídila ihned na místě. Kolečka nám dali dohromady a autosedačka najednou šla vyměnit za nepoškrábaný kousek, jen jí vlastně převlékli za jinou. Jak se říká, že se má kočárek a autosedačka vyzvedávat, až když jde maminka z porodnice, tak nevím v čem bych své miminko odvezla. Nakonec to dobře dopadlo a vše už je v pořádku uložené na svém místě. Přišla nám konečně i postýlka, kterou mi manžel smontoval již o víkendu. Našli jsme jí to pravé místo a dali jí ten správný kabátek. Je krásná a já spokojená, už tam chybí jen ten malý kulihrášek. A ode mne je zase klid ... na pár dní :-).

NAPIŠTE KRISTÝNĚ DO DISKUZE

Na začátku týdne jsem si domluvila další návštěvu u své dávné kamarádky, že se zajedu podívat na ni a jejího malého synka, jak se jim daří. Kloučkovi je 9 měsíců, ale je to pěkný rošťák, za dobu mé návštěvy se 2x praštil do hlavy. Mají všude po bytě rozmístěné bezpečnostní pomůcky proti otevírání dvířek a ochrany na rozích stolů. No koukám, že to není žádná sranda. Člověk, aby za ním furt běhal a bál se, kde si zase ublíží.

Odvážila jsem se vydat večer ven s mými kamarádkami z práce na náš obvyklý babinec „Ladies Night" v kině Lucerna, kde jsme zkoukly skvělou romantickou komedii „S láskou, Rosie". Doporučuji! Film jsem zvládla celý, bez přestávky na záchod. :-)

Balíme, balíme

Protože jsem ve 35tt a nikdo neví, kdy to na něj přijde, tak nám v porodnici doporučili, abychom si sbalili tašky cca 5týdnů před termínem porodu. Celkem je to věda, ale s "návodem" z porodnice, co jsme dostali, jsem se do toho pustila. Je třeba mít připravené 3 tašky a všechny možné důležité doklady jako jsou rodné listy rodičů a náš oddací list!

V té první tašce máte mít sbalené věci na porodní sál pro maminku, jako třeba hygienické potřeby, župan, ručníky, přezůvky, teplé ponožky, hroznový cukr na výdrž, v této tašce máte mít i svačinu pro sebe a manžela, který chce být u porodu, asi vědí, že na sále strávíme nějaký ten čas. Jediné co má mít manžel u sebe, když dorazí do porodnice, je hlavně 1000 Kč na poplatek za přítomnost u porodu, jelení lůj a foťák – to je celá jeho práce.

Do druhé tašky patří věci na oddělení šestinedělí, které potřebujete ke své normální potřebě, ale hlavně pro svou vlastní hygienu, jelikož tam strávím s miminkem minimálně 72 hodin po porodu. V porodnici na Bulovce jsou vybavení natolik, že si o péči o miminko nemusím dělat starosti až do našeho odjezdu. Dostaneme dostatek plen a hygienických potřeb na celkový pobyt v porodnici.

Do třetí tašky patří věcičky pro miminko, tu budu mít připravenou s autosedačkou doma pro manžela, který jí vezme v den našeho propuštění. Jsou v ní oblečky pro naší malou princeznu a fusak do autosedačky.

Doma už se nám to pěkně rýsuje, tašky sbaleny, kočárek uložen v kočárkárně a postýlka na svém místě.
Vaše Kristýna


 

Kristýna právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

22. 1. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené