Dva v tom: "předvánoční shon"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Věděla jsem, že tento předvánoční týden bude pro mě hodně emoční a psychicky i fyzicky nejnáročnější za celou dobu mého těhotenství.

Již od pondělí mě čekalo zaučování nové kolegyně, která mě bude zastupovat po dobu mé mateřské dovolené, vánoční večírek s firmou, chystala jsem můj vlastní rozlučkový večírek a k tomu všemu zvládnout takový ten klasický předvánoční shon, který snad zažívá každý z nás, když se chystá na svátky.

Dochodili jsme s manželem poslední hodinu předporodního kurzu, kdy jsme vedli diskuzní kroužek s porodníkem. Nevím proč, ale zrovna mě napadla otázka: tvrdnutí břicha, protože jsem nevěděla jak to přesně poznám a jestli už se mi to náhodou někdy nestalo. Vždy mi bylo, ale jen řečeno, že to určitě poznám, "no tak snad to poznám, když to říkají odborníci".

Blázinec = Vánoce, kdy vypadnu z práce rovnou do obchodního centra mezi všechny ty davy lidí, abych sehnala ještě poslední dáreček pro babičku, lidé si asi o mě myslí, že když vypadám jako velryba narvaná v baloňáku, tak do mě mohou strkat, jde člověk rovnou balit dárky a péct poslední druhy cukroví, kdy teda mi těhule už máme menší problém v podobě překážejícího břuchu, ze kterého mi ta malá potvůrka dělá teď mnohem častěji prolejzačku "být hlavičkou dolů je asi zábavnější :D".

Tak mezi toto předvánoční šílenství jsem dostala od babywebu dáreček v podobě focení v ateliéru Fotoprome. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších focení, které jsem kdy zažila. Opravdu profesionální jednání celého týmu co byl semnou na focení ;), holky budou jistě vědět. Už se nemohu dočkat fotek!

Jak víte, holčičku už mám přetočenou hlavičkou dolů a tento týden už to dostatečně pociťuji. Dává mi celkem dost zabrat. Začíná mě pobolívat v podbřišku a jako by mě tahala stěna pod pupíkem. Je také možné, že po celém tomto náročném týdnu už toho mám tak akorát a i malá mi to dává najevo. V pátek v noci mi už asi začalo tvrdnout bříško, s manželem jsme se rozhodovali, jestli jet nebo nejet do porodnice. Nakonec jsem se, ale rozhodla, že se pokusím usnout a uvidíme ráno. Usla jsem ihned a spala až do rána. Druhý den už mi bylo hned o něco lépe. Musím se začít trochu více šetřit a myslet taky trochu na sebe.

Zjistila jsem, že moji blízcí přátelé, které člověk nevídá zas tak často jak by chtěl, tak si opravdu čtou můj těhotenský blog, aby věděli co se u nás děje nového. I přesto, že nereagují na facebooku nebo nenapíší do zpráv "jak se máš" tak vím, že tohle je způsob jak jim říct - jak se máme :-). Má to opravdu dobrý ohlas, což mě moc potěšilo a vážím si toho!

Ráda bych Vám všem popřála krásné a klidné prožití svátků vánočních, moc se nepřežerte cukroví a bramborového salátu tak jako já, protože to je to co na vánocích nejvíce miluji, klid s rodinou a přejídání se těch nejrůznějších dobrot, které si člověk za celý rok nedopřeje!

Vaše Kristýna


 

Kristýna právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

25. 12. 2014Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené