Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola.

Začíná to tím, že "budu mít nateklé nohy, obří překážející břicho, ranní nevolnosti, samé divné chutě, jako třeba noční požírání okurek se šlehačkou, přiberu 20kg a pak to budu dávat horko těžko dolů, nějaký ten čas si pořádně nezapařím s přáteli, porod je ta nejhorší bolest na světě" a „život končí", na dovolenou se dlouho nikam nepodíváš, vyspi se teď, protože během prvních měsíců se pořádně nevyspíš a miminko je na dnešní dobu velmi finančně náročné".

Kdybych měla všechny tyto předsudky poslouchat a řídit se jimi, tak si miminko snad v životě nepořídím. Díky nim jsem se třeba hrozně bála porodu, ale až do chvíle kdy mi jedna porodní asistentka řekla: "Vždyť držet své novorozené miminko poprvé v náručí, je ten nejkrásnější pocit a nezapomenutelný okamžik ve vašem životě." Pak jsem změnila pohled jak na své těhotenství, které si snažím užívat naplno, tak na nadcházející porod. Popravdě, myslím, že to zatím zvládám lépe, než jsem sama čekala, i když vím, že některé nastávající maminky toto štěstí nemají. Chodím stále do práce, cvičím a snažím se fungovat normálně, dokud to jen jde. Oteklé nohy se mi zatím obloukem vyhýbají, bříško mi nikterak nepřekáží, ranní nevolnosti a divné chutě nic takového mě nepotkalo ... a Vánoční večírek si rozhodně nenechám ujít i s pupíkem :-).

Připravujeme se na narození naší holčičky už od chvíle, co jsme se to dozvěděli. Zjistila jsem, že rodina a přátelé jsou od toho, abychom si navzájem pomáhali. Nabídli nám svou pomoc a osvědčené rady. Díky nim už vrcholíme se základní výbavičku pro malou a ani nás to nebolelo. Předěláváme naši ložnici na ložnico/pokojíček. S manželem docházíme na předporodní kurzy, kde se nám snaží poradit a na vše nás připravit. Myslím si, že nám to hodně pomáhá, např. minulý týden nás provedli po porodních boxech a oddělení šestinedělí. To byl teprve zážitek, ale člověk aspoň vidí, do čeho jde a co se za těmi zavřenými dveřmi s nápisem "Porodní sál" skrývá.

Čeká nás zlomový rok 2015, ale my ho zvládneme a čím dál tím víc se na něj těšíme :-).


 

Kristýna právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

11. 12. 2014Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené