Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Že Toby není žádný andílek, už asi všichni víte. Na druhou stranu ale dokáže být také velmi hodný, sám si hraje a je sladké ho pozorovat, když mluví na Maxe. Rád se mazlí a občas mi řekne, že je „velký kluk“ a já ho opravuji, že je pořád mámin malý miláček, čemuž se chichotá.

No, ale aby nebyl až tak moc hodný, předvedl před naší návštěvou dvě super scény. Poprvé, když se šlo obědvat a Toby se rozhodl, že nechce jíst, ale chce si hrát. Což by bylo normální, dokud si neusmyslel, že já si půjdu hrát s ním, žádný oběd ani pro mě. Snažila jsem se mu vysvětlit, že se najím a pak si budeme hrát atd. Ale marná snaha. Začal šílený řev, nemělo vůbec smysl cokoliv mu říkat. Prostě jsme ho tedy ignorovali a počkali, až to přejde. Toby vydržel dlouho, ale nakonec se uklidnil.

Musím říct, že velkou roli toho dne sehrála i Tobyho únava. Den předtím šel spát v deset hodin večer a po šesté ráno byl opět na nohou. A ten večer se to opakovalo. Po půlhodině jsem ho vytáhla z vany, což bylo proti jeho gustu. Obléct si pyžámko odmítal. Vymýšlela jsem všemožně záminky, proč si vzít pyžamo (Koukni, krteček ho má na sobě taky atd...), ale nic nezabíralo. Toby začal hystericky řvát a nebyl k utišení. No, nebudeme tu řvát oba dva, že? Takže nezbývalo, než zachovat chladnou hlavu. Sedla jsem si na postel, i přes Tobyho protesty jsem si ho posadila na klín a začala mu vyprávět pohádku. Svoji, vymyšlenou. Jak šel krtek na nákup, co všechno koupil a pak udělal pro všechna zvířátka oslavu. Tobyho křik byl mírnější a mírnější a já si všimla, že pozorně poslouchá. Když jsem mu zrovna vyprávěla krtkův nákupní seznam, Toby popotáhl a dodal „A ještě koupí banán“. Nakonec jsme spolu dovyprávěli pohádku, Toby zalezl do postele, dal mi pusu a usnul. Najednou se zdálo, že je to nejhodnější dítě pod sluncem. Jak řešíte občasné scénky vašich dětí vy? Napište mi do diskuze.

Další scénku už Toby našim bezdětným kamarádům nepředvedl a v neděli byl opravdu zlatý! A aby to nebylo jen o Tobym, mám pár Maxíkovských novinek. Max má dva zuby. Dva! A pěkně ostré. Najednou se mi zdá, že s Maxem jde vše nějak rychle. Nechce ležet. Zvedá se. Je mu teprve pět měsíců (včera) a už by nejraději seděl. Minulý týden jsme položili Maxe na hrací deku. Říkám Michelovi, že se snad za chvíli bude sám přetáčet na bříško. Michel se zasmál, že to vidí tak na zítřek. Ha ha ha. Kdepak na zítra, otočil se během pěti minut a teď, když už ví, jak na to, leží na bříšku neustále. Kampak se podělo moje ležící miminko?

Další událostí minulého týdne byla návštěva pediatričky, poslední prohlídka před Tobyho nástupem do školky (v listopadu). Jen taková kontrola, jestli je zralý na školku. Toby měl postavit věž z kostek, zout si boty. Vše zvládl na jedničku. Dalším úkolem bylo říct, co vidí na obrázku. A tady jsem věděla, že jde do tuhého. Toby totiž moc dobře ví, jak má mluvit na mě (česky) a na tátu (vlámsky). Občas Michelovi dokonce překládá. Řekne mi třeba, že Max spí a pak přijde k Michelovi se slovy „Max slaapt“. Asi aby táta rozuměl. Ale míchá oba jazyky, než pochopí, jak mluvit na cizí lidi. Takže paní doktorka vytáhla knížku a ukazuje na obrázek krávy. Toby odpovídá „koe“. Uff, trefil to. Trefil správný jazyk. Další bylo „auto“. Naštěstí totožné slovo v obou jazycích. A pak to přišlo: „boty“. Otáčí se na mě a s úsměvem se ujišťuje: „Jo, mami, boty!“ Na dalším obrázku byla židle a Toby suverénně odpovídá: „Hačí“. Paní doktorka byla i tak spokojená. Je to prý normální. Některé děti kolikrát prý neřeknou vůbec nic. Ne proto, že by nevěděly, ale dělá jim problém mluvit s cizími lidmi. No, to Tobyho problém očividně není.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.
Vaše Gábina, Toby a Max

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené