Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm.

Čistě teoreticky jsem mohla napsat blog ještě i minulý týden, ale jednak se mi nechtělo znovu psát o tom, jak se stále nic neděje a jednak jsem ve čtvrtek absolvovala návštěvu rizikové poradny a nebylo mi pak úplně nejlépe. Vzhledem k tomu, že už jsem byla v 3 dny po termínu, mi paní doktorka odborně řečeno provedla Hamiltonův hmat, lidově řečeno mě odloupla. :-) Samozřejmě to provedla s mým souhlasem.

I když jsem chtěla celý porod přirozený, bylo pro mě už velmi únavné „tahat“ to velké břicho a tak jsem souhlasila. Lépe řečeno šla jsem do poradny už rozhodnutá, že pokud to půjde, bránit se nebudu. :-) A tím to všechno začalo. V noci ze čtvrtka na pátek jsem byla vzhůru cca každou hodinu a vnímala začínající kontrakce. V pátek dopoledne jsme ještě společnými silami s manželem vykoupali našeho pejska, aby byl na příchod nového člena rodiny hezky vyvoněný. :-) Od 11 hodin dopoledne jsem zaznamenávala kontrakce po cca 10 minutách, od 14 hodin se začaly zkracovat, mezi 17 a 18 hodinou jsem se snažila dovolat manželovi, ať už se chystá k domovu, že za chvíli asi pojedeme.

Nevím, jestli si dokážete představit tu bezmoc, když vám v takovéto chvíli váš nejbližší člověk nebere hodinu telefon, ještě k tomu, když odjíždí připravený na to, že můžeme kdykoliv během dne začít rodit... Ozval se pak sám, někdy po 18. hod. a strašně se omlouval, že si místo telefonu strčil do kapsy metr. Byla jsem tak vynervovaná, že jsem neměla sílu ani nadávat.

Během chvíle byl doma a kolem 19:30 jsme vyrazili do porodnice s kontrakcemi po 3-5 minutách. Natočili mi monitor, vyšetřili a... poslali zpátky domů. Pan doktor říkal, že kontrakce mám sice hezky pravidelné, ale že to ještě nejsou ty správné k porodu a že jsem otevřená stále jen na 1 cm. Doma jsem chvíli trpěla na gauči zimnicí, pak jsem si šla dát asi hodinovou horkou koupel a mezi půlnocí a jednou hodinou ranní jsem dokonce i mezi stále sílícími kontrakcemi usínala. Od jedné ale nabraly na síle tak, že jsem se v posteli koupala ve vlastním studeném potu, měla jsem asi hrozně nízký tlak, protože jsem byla bílá jako stěna a už jsem chtěla volat 155, protože jsem nebyla schopná se otočit, natož vstát.

Nakonec mě manžel přesvědčil, že když vstanu, budeme v porodnici rychleji, než když záchranka přijede k nám. Někdy těsně před druhou hodinou jsme dorazili do porodnice a ve 2:23 byl Edík na světě. Na to, jak se mu celou dobu nechtělo, se najednou pěkně dral ven. :-) Rodili jsme tedy nakonec u nás v HK a musím říct, že mé zkušenosti jsou jen pozitivní. Sice vše neproběhlo přesně tak, jak jsem si představovala a jak bych si přála, ale za to mám krásného a zdravého chlapečka. A i když jsem už měla jeden porod za sebou, zažila jsem teď něco úplně nového a nepopsatelně krásného. Myslím tím ty první dvě hodinky po porodu strávené s čerstvě narozeným uzlíčkem v náručí a milujícím a milovaným mužem po boku. To je opravdu nezapomenutelný a nádherný zážitek, který vynahradí všechny ty předešlé bolesti. Z porodnice nás propustili standardně po 3 dnech a o tom, jak se doma sžíváme zase příště.

Denisa

22. 7. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 8
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jinak je malej peknej..ono to na nich neni videt..ta jejich vsv

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jinak je malej peknej..ono to na nich neni videt..ta jejich vsv

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,narodilo se mi tez dite s VSV ,psychicky jsem se zhroutila,do porodu jsem o tom nemela ani tuseni,nemuzu se z toho dostat,myslim i na sebevrazdu,dite skoncilo v kojenaku a me uz se nechce zit..nezvladam to ,nemuzu to prijmout.Muze za to pi dr.ktera neco zanedbala a to sy myslim na 100procent,kez bych ji to mela jak dokazat a mohla ji zalovat..neznas nakou pravnicku..ktere by ses mohla zeptat,zda lze doktorku zalovat??

Obrázek uživatele Romana
Romana

Zo srdca vám blahoželám, užívajte si tie najkrajšie chvíle na svete, Edík je roztomilý :-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Deniso,

gratuluji a ať jste oba zdraví. Klobouk dolů, jak jste do zvládla evidentně v klidu a pohodě. Moc Vám přeji Vaše momentální chvíle.

Obrázek uživatele Momma ze země Oz
Momma ze země Oz

Denisko gratuluju moc, Edík je krásný. Hlavně že je zdravoučký a že se má čile k světu. A i vy že se cítíte dobře. Mnoho sil do nadcházejícího šestinedělí, my neustále bojujeme. Je to opravdu náročné období, ale stojí to za to. Těším se na další článek o vašem sžívání:)

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Moc Vám gratuluji, je krásný :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Gratuluju! :)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené