Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední dny jsem se cítila tak nějak, no... jinak. Jednoduše jsem měla pocit ať si do té lékárny zajdu, a test udělám. Jak někdy najít tu hranici mezi intuicí a paranoiou, že?

Sklenička od paštiky byla vhodnou domácí laboratorní nádobkou, na pár vteřin namočit, položit na pračku a čekat. Byla jsem natolik přesvědčená, že výsledek bude negativní, že jsem samozřejmě na nějaký testovací proužek na pračce úplně zapomněla. Brouzdala jsem po internetu, a hledala inspiraci na večeři. Co mám taky vařit, pořád dokola... chtělo by to jídleníček, jak měli v Pelíšcích, ale nemáme nástěnku. Když se zeptám mého milého, na co má chuť, odpověď většinou bývá: "Miláčik já neviem, všetko od teba je výborné". No jo, hladový muž = vděčný strávník.

Z gastronomického rozjímání jsem se přece jen dostala k výsledkům testu. V jedné ruce papírek s pozitivním výsledkem, v druhé telefon. Naťukala jsem do zprávy "Zlato já teda ještě nechci nějak plašit, ale vyšel mi slabě pozitivní test" Odpovědí byl smajlík! SMAJLÍK!

Já byla tak všeho plná, všechno to ve mně bublalo, když bych ho měla vedle sebe, tak bych ze sebe sypala slova jak kulomet, a on mi pošle jen smajlíka! :-D

Usnesli jsme se, že počkáme na vyšetření u gynekologa, ať se neradujeme předčasně a nejsme zklamaní. Děťátko jsme plánovali a těšíme se. Pár dnů jsem si ještě dělala testy z ranní moči. Stále pozitivní výsledek nás ubezpečoval o začínajícím těhotenství. Lékař pak potvrdil na základě krevních testů rostoucí hCG a objednal mne na ultrazvuk.

Po úplně posledním vyšetření u lékaře jsem k dnešnímu dni v devátém týdnu těhotenství, termín porodu mám dle ultrazvuku 3.10.2015, dle poslední menstruace 8.10.2015.

Ony ty výpočty na stáří těhotenství a plánovaného porodu jsou zpočátku docela zmatené. Partner kupříkladu počítal týdny od početí a hádal se se mnou, že to počítám špatně. :-D Dá se říct, že víme přesně, kdy se nám "poštěstilo". Oba jsme si zpětně sdělili, že jsme TO cítili jinak.

Prožívám tedy své první těhotenství a v mém věku (34 let) se občas setkávám s výrazy typu: „Cožééé tobě už je tolik joo, hmm." Dovětek, že na svůj věk nevypadám, to už ale většinou nezachrání. :-D

No ano, je mi tolik kolik je, a myslím, že se vše děje. jak má, a já jsem za to vděčná. Všechno, co se v mém životě děje přijímám, ať už je to pozitivní nebo negativní. Pokud jsem se ještě doposud ze všeho nezbláznila, tak to má přece všechno smysl, ne? :-)

Mám po svém boku super muže, se kterým žijeme v malém bytečku v Brně. S námi jsou tu dvě švihnuté kočky Amálka a Ňuňu, které však půjdou na kočičí dovolenou k mamce na chalupu. Partner se jmenuje David, je o čtyři roky mladší, a vždy mi byl a je velkou oporou. Oba dva jsme tvrdohlaví a pochopitelně máme vždy každý svou pravdu, tak máme občas i veselo. Já vydržím být nafučená dýl, a dělám papriky, Davča vždy dřív upustí ventil a nenápadně vysílá nabídky ke smíru. Zná mě, ví jak mi udělat radost, co mě potěší. Svého muže upřímně miluju a z naší lásky mi teď v pupíku roste malá fazulka, na kterou se moc těšíme. Od srdce přeju všem ženám tenhle pocit zažít taky. Všem, které toužíte po miminku, ať se to brzo podaří!

Příště vám napíšu veselé příhody z dopravních prostředků, čím vším je možné se nacpat na oběd, kde sehnat levné sterilizované okurky, cviky na mimiku tváře (na zadržování pláče při reklamách na aviváž) a mnoho dalšího.

Těším se na vás, těhulky budoucí i stávající :-)

Mia


 

Mia je v 9. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

25. 2. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Mia
Mia

@wendyskova_98082
Zdar zdar zdar! :D

Obrázek uživatele Wendyskova
Wendyskova

Zeny hlavu vzhuru...starsich nas je tu vic ;-) Pokud s tim ma nekdo problem, tak je to jen jeho problem...my budem drzet spolu :-) Tak pupikum 3x zdar :-D

Obrázek uživatele Mia
Mia

@gavendova.zuzana_98471
Ahoj Zuzko, moc díky za zprávu, jsem ráda že v jsme v tom společně :-)
Držím pace ať se ti vše daří a cítíš se fajn. Zdravím do Hradiště :-)

Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj Mio, tak tedy vítej :o)) Jsem ráda že tady nejsem dama, které je 34 a čeká svou první ratolest :o)Ale přesně jak říkáš - všechno k nám přijde ve správný čas.

Tak si to hezky užívej/te :o)

Zuzka (z Uh. Hradiště)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Naposledy navštívené