Filípkův první týden v porodnici i doma :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Ačkoliv by se někomu mohlo zdát, že porod trvající 22 hodin se negativně projeví na mojí psychice, velice by se zmýlil. Vzhledem k faktu, že jsem se na Filípka už strašně těšila, bych asi byla schopná a ochotná přežít ledacos, jen aby tu už byl s námi :-)

První dny v porodnici byly vesměs jen o sprchování a kojení :-) První den po porodu mi sestřička kvůli lepšímu hojení doporučila se sprchovat desetkrát za den, což znamená, že člověk nedělá skoro nic jiného :-) a když to stihne, tak se zkouší kojit...

Mléko se mi začalo tvořit až třetí den po porodu, takže druhý den byl trošku smutný v tom smyslu, že malý měl hlad, strašně se snažil něco "vydudat", ale bohužel neúspěšně, byl hladový a tak častěji plakal :-(

Se sestřičkami jsme se odpoledne domluvily, že mu dáme příkrm a ten rozdíl byl okamžitě viditelný - ze sesterny mi přinesli nejspokojenější miminko :-) Naštěstí další den se u mě laktace rozjela naplno, malý se okamžitě chytl a přisál a problém byl tudíž vyřešen! :-)

Čtvrtý den nás propustili z porodnice a manžel si pro nás mohl konečně přijet :-) Z porodnice jsme jeli rovnou k dětské doktorce, která Filípka zaregistrovala a rovnou zkontrolovala. Dostali jsme tipy na různá cvičení, která máme provádět jako prevenci, abychom později nemuseli podstupovat například sádrování nožiček... Cvičení jsou jednoduchá a mohou se provádět při každém přebalování, takže doufám, že naše píle brzy přinese kýžené ovoce :-)

Cestou domů z porodnice a od doktorky jsme se zastavili na návštěvě u babičky a dědy v Kolíně, kam po chvilce dorazili také mí rodiče se sestřičkou. Všichni si Filípka pochovali, vyfotili a užili :-)

My jsme se pak vydali domů do Pardubic, kde na nás už čekali manželovi rodiče, aby si mohli Filípka také pochovat...

11. 10. 2015Lucinka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dovolená na horách :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Utíká to jako voda a malému je už 36. týdnů :- ) Ve středu jsem byla na další kontrole u paní doktorky, která potvrdila, že malý je v pořádku a vyvíjí se tak, jak má! Tato návštěva zde byla také poslední, protože na další... Celý článek »

„Dovolená“ ve Vídni :-)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden opět utekl jako voda a my jsme spolu už 33. týdnů. Vzhledem k mé dovolené máme možnost se navzájem více poznat a užít se! A aby nás na to nebylo málo, chystáme se za manželem do Vídně. Manžel se na nás už moc těší! A my... Celý článek »

Zase samé oslavy :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsme se měli tento týden? V pondělí na otočku přijel do Prahy manžel, takže jsme večer společně zašli na večeři, která byla výborná. Dali jsme si nějaké francouzské speciality, a jak nám bylo dobře! Celý článek »

Oslavy a nákupy, kam se podíváš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Musím říci, že tento týden utekl jako voda. Ve středu jsme s kamarádkou a jejím synem byli na Hradčanském náměstí na koncertě České filharmonie. Potom jsme si byli sednout a popovídat si, protože jsme se poměrně dlouho neviděli. Celý článek »

Výlet do Vídně :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Týden uplynul jako voda a už jsme opět tu. Ve čtvrtek jsem byla objednaná na kontrolu k paní doktorce. Ta malého zkontrolovala a vše je v naprostém pořádku. Malý má už kolem kila a cca 30 cm. :) Celý článek »

Hokej a Vídeň :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Víkend je opět za námi a my jsme tu s nejnovějšími zprávami ze světa. Tentokrát z Vídně. Tento týden se nesl ve znamení hokeje. Asi tak jako každý člověk v Praze i celé ČR jsme fandili našemu českému týmu a ačkoliv to s... Celý článek »

Máme kočárek :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tak se opět týden sešel s týdnem a my jsme již ve 22. týdnu. :) Tento týden byl ve znamení vyúčtování, sportu a pokračujících oslav. : -)  Celý článek »

Pokrok nezastavíš :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Uteklo to jako voda a už jsme opět tady. :) Stále se potýkám s rýmou, ale vypadá to, že by konečně mohla být na ústupu! Kéž by! Celý článek »

Je to potvrzeno - bude to chlapeček :)

LUCINČINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl ve znamení růstu a nakupování. :) Do tohoto týdne by mi rozhodně nikdo nehádal, že jsem již ve druhé polovině čtvrtého měsíce a nyní už mi pomalu, ale jistě začíná růst bříško. :-) Není to ještě nic extra... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené