Háčkovací mánie

KLUB TĚHULEK! JARKA Hlásím se opět po týdnu, tentokrát ze svého mobilního blogovacího stanoviště. Sedím totiž ve stínu ořešáku na venkově u rodičů a rozdýchávám to šílené tropické vedro. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Zdekovali jsme se sem s Honzíkem hned ve čtvrtek večer, jakmile bylo z předpovědi počasí jasné, že by nám v Praze bylo dost krušně. Je sice teprve pondělí, ale potřebuji využít Honzíkova odpoledního spánku, a tak píšu už nyní (obvykle své příspěvky píšu v úterý). Tady je ale všechno jinak, Honzík si užívá možnosti pobíhat celý den venku a tak je jeho aktuální režim trošku nevyzpytatelný. O to víc si však užívám jeho dětskou radost ze všeho, co tu objevuje. Největší hit je momentálně houpačka. Od rána máme nahoupáno už víc než hodinu a půl, ale je teprve 14:15, takže mě do večera čekají asi ještě pěkné galeje. :-D

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Filípek to vedro snáší snad docela dobře, snažím se držet ve stínu, hodně pít a moc se nepřepínat. Pokud to přeženu, moje tělo mi to dá jasně najevo – na slunci se mi po chvíli zatočí hlava nebo mi prostě jen není úplně příjemně, a už se zase klidím do stínu a relax polohy na lehátku. Vrcholí sice sušení sena, ale hrábě mi manžel i rodiče poměrně dost kategoricky zakazují. A já se zase tak moc nebráním. Přece jen, v příjemném pololehu ve stínu a se studeným pitím po ruce je mi mnohem příjemněji. A tak pokud Honzík zrovna nevyžaduje houpání nebo cachtání v bazénu, a vystačí si sám na pískovišti nebo asistuje babičce kolem zalévání zahrádky či péče o zvířátka, využívám svého „nuceného" odpočinku a háčkuji.

Nejsem sice nijak zdatná háčkařka, ale nevzdávám se a zkouším pořád něco nového. Chytlo mě to vlastně už v těhotenství s Honzíkem, do té doby jsem o ruční práce žádný zvláštní zájem nejevila. Možná i na to mají vliv hormony v těhotenství? Všimla jsem si totiž, že nejsem jediná, koho kolem 20. tt chytla háčkovací nebo pletací mánie. :-D S prvním pupíkem jsem uháčkovala pár dětských čepiček, pak jsem si troufla na háčkovaného zajíčka jako hračku k Honzíkovým prvním narozeninám a teď už jsem natolik „odvážná", že mám rozdělaných hned několik projektů najednou – většinou pochopitelně především pro své děti nebo jako dárky pro přátele a rodinu. Pomalu si už troufám i na návody v angličtině a oblečení pro dospělé. A doma se pořád zvětšuje box s přízemi. :-D Už abychom se stěhovali do většího, abych to měla kam uložit. Pro Filípka už mám připravenou čepičku a capáčky na cestu z porodnice, snad jsem trefila velikost i materiál, aby to odpovídalo počasí v polovině října. No uvidíme, určitě vám pak dám vědět. :-)

Jak se tak právě rozhlížím kolem sebe, něco je asi špatně. Honzík spí, kočka spí, pes spí... a já nic! Takže se pro dnešek loučím a dokud můžu (=než se vzbudí Honzík), jdu se taky na chvilku natáhnout. Tohle letní nicnedělání a pochrupkávání je totiž vysoce nakažlivé. :-D

Krásný týden!

Jarka


 Jarka právě prožila 22. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

12. 6. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Jééé, Jaruš ta čepička s botičkami se ti opravdu moc povedla. Jsme na tom asi stejně, taky jsem udělala jeden malý světříček a najednou mám rozdělaných několiv věcí najednou :-) A schodou okolností jsem se taky pustila do háčkované hračky.. v mém případě medvídka z příze ;-) Tak přeji ať to šlape. Já už toho moc s netklými a bolavými prsty neudělám... :-( 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené