Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic zvláštního nevypozorovala. Cítím se moc fajn. Záda nebolí, nohy nijak výrazně nenatékají, v noci se budím na čůrání, ale zatím to nikdy nebylo víckrát než dvakrát. V práci zvládám všechny své povinnosti včetně pochůzek, jako bych to obrovské břicho ani neměla a po příchodu z práce většinou ještě nakoupím, uvařím, poklidím nebo vyperu, než zalehnu znavená do postele.

Jediné, co jsem na sobě vypozorovala za velkou změnu posledních dní je mé hekání. Hekám, když se snažím vstát z postele, někdy dokonce jen když se obracím z boku na ten druhý. Hekám, když se ohýbám, abych si zavázala tkaničky, oblékla silonky. Hekám u vysávání, u vyndávání prádla z pračky.

Za trest pro mě je umývání pacek našeho psa. Vždycky v duchu nadávám, že má ty packy čtyři. „Proč sakra nechodí po dvou?!?" A nepřejte si mě vidět při sbírání psího exkrementu! To je vůbec kategorie sama pro sebe. Ale přísahám bohu, že i přes všechny komplikace se sběrem spojené, jsem pořád vzorný pejskař, který po svém psu uklízí! Zkoušela jsem i nehekat, fakt jsem se na to pekelně soustředila – ale věřte nebo ne, prostě mi to nejde! Sama jsem si vydedukovala, že mi ten hlasitý projev asi v mém úsilí nějakým způsobem pomáhá a tak si zvesela hekám dál.

Napište Kláře do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Luckou!

Už když jsem byla v prvním trimestru, četla jsem o masáži hráze a byla jsem bytostně přesvědčená, že zrovna tohle bude jedna z věcí, které budu určitě provádět! Stačí pár minut denně, masážní olej a je to! A prý to vážně funguje! V diáři jsem měla dlouho dopředu poznamenáno, kdy s masáží začít. No, dopadlo to následovně: Masáž mi Pepa udělal jednou. A obávám se, že to bylo poprvé a naposledy. Ráda bych to svedla na Pepu - že na mě nemá čas a sám si člověk tuhle masáž vážně dost dobře neudělá. Ale to bych svému starostlivému příteli křivdila. Prostě to bylo nepříjemné, až mírně bolestivé a já se od toho prvního pokusu nemůžu donutit najít si čas a prostor na masáž další. Je mi už teď jasné, že toho budu s největší pravděpodobností po porodu litovat, ale dokopat se k pravidelnému rituálu v podobě večerních masáží hráze prostě nedokážu...

Čemu jsem si naopak myslela, že nebudu přikládat žádný větší důraz a nakonec se tím docela i řídím, jsou „osvědčené babské rady". A tak už pár dní piju čaj z listů maliníku, do jogurtu si dávám lněné semínko a při milování s Pepou občas myslím na to – přiznávám se bez mučení – jak prostaglandiny obsažené ve spermatu pozitivně ovlivňují zrání porodních cest.

Na závěr se vám musím „pochlubit" – dneska mi přišly dva kusy kojících podprsenek. Objednala jsem si je přes internet – dle diskuzí s nimi jsou maminky velmi spokojené a stály doslova pár korun. Tak jsem si řekla, že je taky zkusím. Podle rad v diskuzi jsem si objednala o dvě velikosti větší košíčky (normálně mám D, objednala jsem F)... Co Vám budu povídat – mám pocit, že jsem svá prsa dost přecenila. Mám pocit, že by se mi do každého z košíčků vešla celá hlava a ne jedno prso! No, ale uvidíme, třeba za ten prostor budu skutečně ráda, až propukne laktace. :)

Fotografie pochází z ateliéru Fotopromě.cz


Klára právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No, asi jsem to měla udělat taky tak :) Nicméně jedna větší podprsenka se neztratí a druhou zatím nosit nebudu a když do ní "nedorostu", tak ji hold prodám či daruji :) Moc děkuji za přání, snad proběhne vše v pořádku. 

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Kláro,

já si kojící podprsenku kupovala až po porodu a dobře jsem udělala. Já se těšila, jak budu mít větší prsa a ono prd...Byly skoro stejně velké. Tak doufám, že je unosíš a přeji ti krásný porod (aspoň jako ten můj ;)) Ytagom

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené