Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí.

Pro školky v Belgii platí klasické školní prázdniny (dva měsíce v létě mi dělají trošku vrásky na čele). Připadá mi, že belgické děti jsou doma mnohem více než ty české. Velikonoční prázdniny jsou dva týdny. Proto přiletěla moje mamka a první týden po velikonocích hlídá kluky, druhý týden strávíme všichni v Čechách. Tak doufám, že nepojedu do sněhu!

Velikonoce jsme tentokrát pojali belgicky... žádná pomlázka (až budou kluci starší, určitě je jednou vyšlu na pomlázku k babi a dědovi do Čech), ale tradičně plno čokolády. Výborné čokolády. Rodiče dětí většinou schovají všude po domě a zahradě čokoládová vajíčka a děti je pak hledají.

Vzhledem k tomu, že jsme o víkendu káceli na zahradě pár stromů, nebyla zahrada zrovna terén k hledání vajíček. Místo toho jsme vzali Tobyho do kina. V pondělí ráno (bylo to poprvé, co jsem byla v kině v deset dopoledne) byl Toby vůbec poprvé v kině. Trošku jsem se bála, jestli vydrží celý film, ale na druhou stranu, kdyby ne, tak prostě nedokoukáme a odejdeme dříve. Měli jsme naplánovaný film s ovečkou Shaun, ale ten ještě nehráli. Vzali jsme zavděk příběhem o medvídku Paddingtonovi... a byl to hezký film jak pro děti, tak pro dospělé. V kině nás bylo jen pár (pár bláznivých rodičů, co tahají své děti ráno do kina), Toby spořádal kelímek popcornu a opravdu sledoval děj filmu. Až mi z toho málem vyskočily slzy. Mě fakt dojme cokoliv! I to, že se mému dítěti líbí v kině. Předtím, než začalo kino, mohly děti v sále hledat čokoládová vajíčka. Toby ještě nebyl tak rychlý jako starší děti, takže zase tolik čokolády neposbíral, ale i tak za mnou přišel a strkal mi jedno čokoládové vajíčko, že „tohle“ je pro Maxíka.

V pondělí dopoledne jsme ještě vyrazili s klukama a mamkou na procházku do lesa. Na zemi ležely pokácené stromy, Toby přes ně skákal, schovával se za ně, hledal klacky a kameny... když jsme dorazili domů, měl krásně červené tváře z pobytu na čerstvém vzduchu. A také kapsy plné nasbíraných kamínků. Tak to má být, tak si představuji jaro.

Čtěte také:

Naše zahrada už také vypadá trošku víc jarně a hlavně – připravili jsme místo na trampolínu. Tu objednáme po návratu z Čech. Toby nás skoro každý den vysílá koupit trampolínu.

Náš Maxík se teď naučil lézt na pohovku a na křeslo. Vítězně tam pak stojí a poskakuje. Zatím jsem pokaždé doběhla a stačila ho zachytit. Je to prostě divoch. Naštěstí je Toby tak trochu bonzáček a vždycky mi tyto Maxovy eskapády nahlásí. Sám se ho snaží vychovávat a mává před ním rukou se vztyčeným ukazováčkem opakujíc: „ Tytyty, to se nesmí!“ Max si z „tytyty“ nic moc nedělá, začne kroutit hlavičkou a u toho se směje. Zakázané ovoce chutná nejlépe.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

Před školními prázdninami jsme dostali ze školky poslední e-mail s fotkami. Každý pátek na tenhle e-mail netrpělivě čekám a těším se, až uvidím fotky ze třídy. Už pár měsíců pozoruji, že na každé fotce, kde je Toby, je také Annelore. Malá černoška s hlavou plnou copánků (Toby to komentuje slovy, že Annelore, má velké vlasy!). Učitelka nám říkala, že ti dva jsou nerozluční. Od rána do odpoledne jsou spolu. Že by první láska?

Nedávno mě Toby opravdu pobavil. Když si vybíral boty... chtěl samozřejmě ty jeho s autem, které svítí. Ale protože už jsou pořádně okopané, snažila jsem se ho přesvědčit, že ty hnědé kožené jsou lepší. Toby teď rád hádá barvy a taky je přirovnává. Třeba modrá je jako mašinka Tomáš. Zelená je jako tráva, žlutá jako sluníčko. A najednou mu svitlo v očích... ty hnědé kožené si rád vezme, protože jsou jako Annelore! Musela jsme se smát, vlastně má pravdu. Zatímco my dospěláci se urputně snažíme nesoustředit se na barvu pleti, pro děti je to naprosto přirozené.

Mějte se krásně a příště zase na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené