Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak opět je všechno jinak, než jak jsem si představovala. Ne nadarmo se říká: „Člověk míní, pán bůh mění.“ ;-) Můj dnešní příspěvek sice ještě píšu z domu, ale v době, kdy vy ho čtete, já si už „užívám“ nemocničního lůžka v pražském Motole.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Páteční kontrolou jsme v tomto zařízení strávili 4,5 hodiny! A to podotýkám, že pouze v prenatální poradně, bez UZ, pouze s natočením CTG. Byla jsem objednaná na 9:30 hod., to mi natočili monitor a do 14:00 jsem pak už jen čekala a čekala a čekala a říkala si, že to snad už není možné, že to si fakt nezasloužím. Manžel byl taky značně nervózní, protože si myslel, že se vrátíme domů brzo a ještě stihne nějakou práci. Když jsem se při objednávání snažila sestřičku přesvědčit, aby mi dala pozdější čas, že jedeme až z Hradce, odsekla mi jen, že to musí psát popořadě. No, kdybych bývala přišla až třeba ve 12, šla bych na řadu v podstatě skoro ve stejný čas (moc pacientek už po mně nezbývalo), jen bych si ušetřila 2,5 hodiny zbytečně prosezené v čekárně. Bylo to opravdu úmorné, z těch tvrdých židlí mě pěkně bolela záda a ani občasné procházky moc nepomohly, navíc ten náš malý neposeda se neustále v bříšku vrtěl a kopal. Asi se mu to taky nelíbilo a ani se nedivím. Skoro ho však začínám podezřívat, že má vůči této nemocnici nějakou averzi – vždy když tam jedeme, je neklidný už celou cestu v autě a teď naposledy se vrtěl a tlačil tak, že jsem myslela, jestli už nechce náhodou ven. :-)

HLEDÁME NOVÉ TĚHULKY

Sdílejte s námi své těhotenství a získejte zajímavé benefity a dárečky: 3 focení v ateliéru, těhotenské vitamíny, krémy na strie, po porodu balíček pro miminko.
Nové Těhulky LIVE! pište na truksova@babyweb.cz.

Závěrem kontroly bylo, že mi stanovili datum přijetí na středu 12. 11. Kdybych paní doktorce lépe porozuměla a nemyslela si, že mě chce objednat pouze na UZ, mohla jsem si ještě alespoň jeden den ušetřit a nastoupit až ve čtvrtek. :-) To už je ale jedno, nedá se nic dělat. Pozitivní věcí (alespoň pro mě), kterou jsem se dozvěděla, je to, že můj porod bude plánovaný. K císařskému řezu prý zatím důvod není, rodit budu „normálně", ale naplánujeme přesně kdy, protože vzhledem k srdeční vadě miminka je potřeba, abych porodila v pracovní den a v pracovní dobu, kdy na dětské kardiologii bude kompletní personální obsazení a ne jen služba. Tím nám tedy odpadávají starosti s manželovým ubytováním v Praze a každodenním očekáváním, jestli už to bude nebo ne. Já za sebe z toho mám opravdu radost, že budu vědět, kdy se malý narodí. Více podrobností se dozvíme snad při příjmu, to mám naplánovaný i UZ, aby se zkontrolovalo, jestli mrňousek za těch 14 dní nějak vyrostl. V pátek však paní doktorka, když mi prohmatávala břicho, říkala, že se jí zdá, že je větší, než co bylo uvedené ve výsledku z UZ z předešlého týdne. Tak doufám, že tomu tak opravdu je, jinak by musel na svět asi hned.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Doma tedy ještě dolaďuji poslední věci, ještě zde musím manželovi nachystat tašku s oblečením pro malého, až si pro nás pak někdy pojede, a musím ho náležitě poučit, jak se mi tu má o všechno starat. :-) Já snad už mám všechno s sebou nachystané. Škoda jen, že si nemůžu zabalit i našeho malého psíka. Z mé nepřítomnosti bude nejvíce smutný právě on. Snad jako kdyby tušil, že mu na nějaký čas zmizím, se posledních pár dní ode mě nehne, pořád by se mazlil, a když si někde sednu, hned je u mě a co nejvíc se ke mně přitiskne. Jsem tedy zvědavá, co řekne tomu, až se nás pak vrátí domů o jednoho víc. Teď je zvyklý, že je v podstatě středem naší pozornosti a pak se o ni bude muset dělit. Ale rozhodně není hloupý, už teď určitě moc dobře ví a cítí, že máme dalšího člena rodiny schovaného v bříšku, protože na to mi dává opravdu velký pozor, a tak věřím, že si na něj zvykne i mimo bříško. :-)

Jsem zvědavá, jestli příště budu psát ještě jako 2v1 nebo zda se už budu moci pochlubit novým človíčkem.

Mějte se krásně!

Vaše ještě stále těhulka Denisa


 

Denisa právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

13. 11. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá Andy, moc děkuji a myslím, že i příští příspěvek bude ještě stále těhotenský. :-) I když na druhou stranu, všechno se zatím mění tak rychle, že se třeba mýlím. :-)

D.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso,

na Váš příspěvek jsem se těšila :)
Přeji hodně štěstí a sil, ať Vám všechno vyjde, držím palce.

A.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené