Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.

Ty navíc přicházejí snad jen tehdy, pokud je to v kombinaci jejího řvaní a zároveň řvaní Mítačuta. Někdy se vzájemně rozpláčou. (Třeba, když sedím na záchodě. Nebo ještě lépe, když zazvoní Pošťačka a musím neprodleně vyrazit směr vrata, neboť pokud to neudělám, vskočí neprodleně do auta a za vozem se - v tomto počasí - jen zapráší. Zásilka, na kterou netrpělivě čekám, je poté k vyzvednutí v horku až druhý den a prochááááázkou rozpálenou výhní v podobě naší ulice bez zeleně. Děkuju pěkně).

Naše holČičinka je miláček. Ještě víc, než byl v tomto věku Adámek. I ten byl dost bezproblémový, ale ona je ještě větší pohodářka. Nejvíc po ránu. Kdekoli. Kdykoli. Už s úsměvem. Je milounké a komunikativní mimi, které baví našeho staršího tak, že se třeba v autě až zalyká smíchem.

Nebo po ránu. Jakmile se Adam vzbudí, už zavelí „Chááácha“ (překlad: Zorka) a už nás (nebo jen mě) přelézá, aby se s ní přivítal, dal jí pusinku a pohladil jí. Roztomile jí opět oslovuje Cháchi, Cháchi (Zorečko, Zorečko) a dává jí tvářičku na tvářičku, jak u nás děláme „mazli – mazli."

Stále je na ní velmi hodný, opatrný a neskutečně milý. A ona mu to oplácí úsměvem od ucha k uchu, kdykoli ho uvidí. Točí se za ním, jakmile se okolo ní jen ochomýtne a vděčně přestává plakat, jakmile se chopí utěšování on. Nechá si od něho skoro všechno líbit a tím všechno myslím zejména: vnucování dudlíku, přestože od nás ostatních to vyloženě nesnáší, šílené kolébání v autosedačce, ježdění autíčkem po bříšku a přilehlých končetinách, násilné mávání „ahůůůůů" (ahoj) na pozdrav, pokud k ní občas přijde a má pocit, že ji dlouho neviděl, ve vaně polévání bříška s občasným vyšplíchnutím vody do pusy, aj.

Je však jedna věc, kterou si od něho nenechá líbit za žádných okolností.Díky jejímu pláči po takovém jeho každém pokusu to naštěstí přestal Adam rychle dělat. Nelíbí se jí, když jí dává napít z jeho lahvičky šťávičku. To je vyrvál, protože naše holčička se v krajním případě umí ozvat ale pěkně nahlas, to zase jako jo, že je mi jasné, o co se pokoušel. On pak vždy stojí jako opařený u ní a pusu má dolu do obloučku a říká, že „Apfa tití Cháácha" a kroutí hlavou, tedy, že Adam dával Zorce pití a ona ho nechce. Je hodný. Ví, že v těch vedrech je třeba hodně pít. Je mi ho navíc líto, protože v tom vedru jsme hodně odsouzení být zavření doma.

Občas ráno sedneme do auta a jedeme na ranní cvičení a pak se projdeme po nákupním centru, kde je lépe díky rozumné klimatizaci. Chci a snažím se, aby se trošku prošel, a naučil se být v kolektivu dětí. Zatím bohužel vždy po nějaké době skončil v přilehlé herně, ale intervaly beze mě se prodlužují. Věřím, že od září budeme chodit pravidelně a bude chodit beze mě. Od ledna plánuji v tu dobu chodit na plavání se Zorkou. Takový je alespoň plán. Snad se mi podaří jej i takto realizovat.

Také se mi konečně podařilo domluvit termín křtin. 6. září to čeká obě děti naráz a nakonec v Praze. Mám z toho radost, protože budeme moci pozvat více přátel a rodina nebude muset tolik cestovat, a navíc doufáme, že snad i v září bude obstojné počasí, aby se dalo poté grilovat a zvládnout pohoštění svépomocí bez utrácení v restauracích.

Moc se těším na středeční schůzku s farářem, kde domluvíme nezbytné podrobnosti. Musím se zejména zeptat, jak formálně mají být děti oblečené, co zajišťujeme my a co je součástí obřadu ze strany církve, zda jsou vhodní patroni, které jsme dětem vybrali…musím si sepsat opět nějaký seznam, abych na něco nezapomněla. Třeba jako týden před křtinami s ní jít na nastřelení náušniček.

Můj život je vůbec plný seznamů. :o) Bez nich už totiž zapomínám, jaké jsem nakoupila už vánoční dárky (ano, nakupuji dárky většinou celý rok a někdy se jen rozhoduji, kdy komu co dám), co nakoupit a kdy, co vyřídit a kdy, na co nezapomenout a proč… jako například, že mám už asi měsíc objednat ořechy a mandle a podobné plody. Slibuji to přátelům a známým… dnes mi to jedna z kamarádek připomněla. Hm…musela jsem se pitomě zeptat, co těmi ořechy myslí. Dívala se na mě podivně a pak mi to upřesnila. Musela jsem se sama sobě smát. V mém seznamu úkolů je totiž napsáno: objednat mandle. No jasně, cooo ořechy, já chci hlavně mandle, tak proto na ořechy nereaguji :o). Uklidnila mě ale, že to nemá na její trapas v Anglii – jela vpravo.

Běžím tedy objednat mandle a poté hodit šipku do postele za mimi, které už půl hodiny krásně spinká. Už se těším, až se natáhnu.

Ať je Vám alespoň v noci chladněji, Zuzana

12. 8. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Zuzana
Zuzana

Milá Uživatelko Babywebu,

s tchýní skoro žádné problémy nejsou, téměř ji totiž nevidíme. To, co jste zřejmě myslela, se týká mé matky. ;o)

Zuzana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Skvělé, že už tady nerozmatláváte své rodinné problémy a nespokojenost s tchýní. 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené