Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé dobrodružství. Člověk opravdu rychle zpohodlní a zvykne si na jiný režim. I když vše, co se odehrálo, bylo velmi příjemné, těšila jsem se na úterý a svůj opětovný klid. :-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V pátek jsme byli pozvaní ke kamarádovi na kolaudaci jeho nového bytečku. Předtím ještě nějaké zařizovaní, takže celý den jsem měla takový dost nabitý. V sobotu jsme se zúčastnili druhého dílu naší přátelské obdoby pořadu Prostřeno. (První díl byla již dříve zmiňovaná „tlačenková party“, ale v tu chvíli nás ještě nenapadlo, že se z toho stane takováto tradice a budeme se v partě přátel střídat ve vaření. :-)) Náš kamarád – profesionální kuchař (který se tedy v současnosti svému vyučenému řemeslu nevěnuje) – uvařil opravdu skvěle, těžko ho někdo z nás ostatních trumfne. Podávalo se typické velikonoční menu, na které když si vzpomenu, tak se mi ještě teď sbíhají sliny. :-) Jsem zvědavá, co vymyslíme, až přijde řada na nás.

V neděli jsem si pro změnu zavařila já doma, protože jsme k nám pozvali manželovu část rodiny na sváteční oběd. No, musím se pochválit. Sice na našeho kamaráda nemám, ale moje velikonoční menu (hráškový krém a pečená jehněčí kýta s velikonoční nádivkou a bramborovou kaší) jim prý moc chutnalo. A mně koneckonců taky. :-) Takže si můžu na své konto připsat další kulinářský úspěch.

V pondělí nastala změna oproti již zažitým zvyklostem. Manžel zůstal doma a na koledu nešel. Poprvé snad od té doby, co vyšel základní školu, nešel vyšlehat své bývalé spolužačky. Bylo to zapříčiněno tím, že ani jeden z jeho kamarádů, se kterými běžně chodí, se nemohl zúčastnit. Jeden kvůli práci, druhý kvůli zranění. A protože manžel odmítl jít na pomlázku alespoň po sousedech u nás na vesnici, vymyslela jsem výlet společně s našimi dvěma přáteli, kteří také zůstali na Velikonoce sami a neměli co dělat. A nebyl to jen tak ledajaký výlet. Já, ačkoli na začátku 26. týdne těhotenství, jsem se rozhodla pokořit naši nejvyšší horu. Ne, opravdu jsem se nezbláznila, samozřejmě, že jsme nešli pěšky. To bych asi už fyzicky nezvládla. Právě že jsem využila svého „jiného“ stavu a mohla jsem tak vyzkoušet novou lanovku (jindy by jí totiž se mnou nikdo jet nechtěl). Tedy alespoň pro cestu nahoru. Dolů bych se vézt nenechala, to bych se ani sama sobě nemohla podívat do očí. :-) V jaké dobrodružství se ale tento výlet změní, nikdo z nás netušil.

První zádrhel nastal už při kupování jízdenek, kdy nám paní pokladní oznámila, že kvůli silnému větru jede lanovka jen na Růžovou horu. No jo, co se dá dělat, sice zklamaní, ale vzali jsme aspoň to. Když jsme tam pak chtěli vystupovat, přiskočil k nám pán z provozu, že jestli chceme, můžeme ještě jet až na Sněžku, že tam jsou ještě lidé, které je potřeba svézt dolů. Doplatili jsme mu tedy zbytek jízdného a jeli až nahoru. Když kabinka vyrazila ze stanice, nezdálo se nám, že by venku nějak foukalo. Ani kamarádův chytrý telefon to nepotvrdil, říkal, že na Sněžce fouká vítr o rychlosti 6 m/s. Divili jsme se tedy, proč tolik povyku, ale jen do doby, než jsme vyjeli z údolí o něco výš.

Naše kabinka se zahalila do mlhy, začal se do ní opírat opravdu silný vítr, na chvíli dokonce zastavila, chvíli nám přišlo, že snad i couvá, ale zanedlouho jsme již viděli horní stanici lanovky. Nevím, jestli si dokážete představit úlevu, která přišla, když jsme zajeli dovnitř a z tohoto zařízení vystoupili. (Nechápu, jak je to možné, ale čím jsem starší, tím více mi pohyb ve výšce nad zemí nedělá dobře. Týká se to hlavně lanovek, úzkých nebo hýbajících se mostů a většiny rozhleden.) Dalším „skvělým“ zážitkem bylo vylézt z boudy a vystoupat těch pár metrů k Poštovně. Všude sníh, viditelnost sotva na krok a vítr o síle vichřice nám cestu dost znemožňovaly. Náš pejsek na vodítku málem lítal jako papírový drak. :-) Když jsme ten kousek nějak vyšplhali, usoudili jsme, že by bylo bláznovství scházet dle původního plánu a jít k Luční boudě. Vím sice, že tam je cesta značená tyčemi, ale v té mlze, která panovala, mi to přišlo i tak riskantní. Zase tak dobře ty Krkonoše neznáme. Tudíž jsme se vydali nejkratší a asi nejschůdnější možnou cestou dolů, to jest pod lanovkou, na Růžovou horu.

Sestup to byl docela prudký a klouzavý, ale s každým sestouplým metrem se vítr uklidňoval a na rozcestí Nad Růžovohorským sedlem již bylo téměř bezvětří a skvělá viditelnost, díky níž jsme viděli, jak na okolních svazích svítí sluníčko. Jen Sněžka musela být jak naschvál zahalená do mraků. :-) Zbytek cesty pak už proběhl v pohodě. Na Růžohorkách jsme si dali pozdní oběd (mají tu výborné borůvkové knedlíky ;-)) a seskákali jsme zpět do Pece, kde jsme se ještě trochu prošli, než jsme se vydali na cestu domů. Výlet sice dopadl jinak, než jsem si představovala, ale ve zdraví jsme jej přežili a pro příště si už podobné akce rozmyslím. Ale ono mi to stejně asi nedá, já mám zkrátka hory ráda i se všemi jejich nástrahami. :-)

Denisa

P.S.: Nejvíce je z výletu vyřízený náš malý čtyřnohý kamarád, který skoro odmítá chodit ven a celé dny jen spí. :-D


Denisa právě prožila 26. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

1. 4. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené