Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu.

Začnu tím, že jsem měla opravdu velké krize s kojením, chtěla jsem s tím asi od 5 dne seknout, ale v ten den jsem si vždy řekla, že to ještě zkusím. Vypadala jsem jako chodící zombie, která nedělala nic jiného než, že kojila, uspávala dítě, poté se snažila sama co nejrychleji usnout a než stačila zabrat, tak Niki už byla vzhůru a šlo se krmit (kojit, dokrmit, odsát...). To vše, ale skončilo v den, kdy jsem si domů pozvala laktační poradkyni.

Poradila mi, ať malou nevážím po a před každém kojením, že mě to zbytečně stresuje. Ať to zkusíme bez dokrmu a prostě malou jen přikládám k prsu pokaždé, když si řekne, že to je to nejlepší, co můžu dělat, abych měla zase dostatek mléka. Myslím, že jsem udělala dobře, že jsem si ji domů pozvala.

Ukázala mi správnou techniku kojení, různé vychytávky, třeba to, proč mi malá pláče u koupání. Když ji vlastně koupeme hladovou a chceme, aby z toho ještě měla radost! Vyzkoušela jsem ji tedy nakojit před koupáním a světe div se, zabralo to, koupání jsme si konečně všichni užili!

A jak si to kojení usnadnit v noci? V noci to bylo dost krušné k ní vstávat každé 2 hodiny a po hodině krmení, dokrmování a uspávání uléhat s představou, že za hodinu musím zase kojit. Bylo to dost vyčerpávající. Přes den jsem se už ani nesmála, byla nepříjemná a už vůbec neměla náladu na konverzaci, byla jsem utahaná.

Co mi doporučila laktační poradkyně? Prostě si ji vezměte do postele, nakojte ji bez dokrmu, bez vážení, prostě jen kojte a třeba u toho i usněte, pokud neberete prášky na spaní, tak své dítě nezalehnete. Zkusila jsem to a opravdu to funguje! Od té doby kojím malou v noci vleže v posteli, při tom se mi podaří někdy i usnout a spíme spolu až do doby dalšího kojení. Odpadá náročné vstávání co každou hodinu ke řvoucímu dítěti, hodinového uspávání, protože usne u mě v náručí a já se ráno cítím mnohem lépe – snad dokonce vyspale. :-) I taťka je spokojenější – pochopitelně. :-) Každý den a noc jsou samozřejmě jiné, ale díky tomu, že mám mléka teď dostatek, tak ji v noci nemusím budit a opravdu spinká i krásných 5 hodin.

Abych nezapomněla, tím že jsem si pozvala domů laktační poradkyni, moje dobrá nálada neskončila. Druhý den po její návštěvě jsem na kontrole u pediatra zjistila, že Nikolka přibrala za týden nadprůměrných 370g na 3500g! Už jsem byla rozhodnutá, že pokud kontrola dopadne zase špatně, končím s kojením. V ten den mé pochyby skončily!

A zatím stále kojím...

Kristýna

19. 3. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené