Jak na Nový rok, tak po celý rok...?

BATOLE LIVE! FILIP Teda, doufám, že tohle rčení se u nás letos nevyplní. Jinak by to znamenalo, že budu celý rok nemocný. A to bych vážně nerad.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Už o Vánocích se mě držela nějaká hnusná rýma, pak to chvilku vypadalo, že je na ústupu, jenže na Nový rok jsem se vzbudil s horečkou a celý den jsem pofňukával a byl jsem úplně bez nálady. Pak se to zase na pár dní trošku zlepšilo, ale z nosu mi teče pořád. No a dneska ráno jsem se vzbudil s velkou boulí pod levým uchem. Máma se tvářila celkem ustaraně a říkala něco o příušnicích. Později odpoledne jdeme k paní doktorce, tak jsem tedy upřímně moc zvědav na její verdikt. Ne že by se tím pro mě něco zásadně změnilo.

Mně je vlastně úplně jedno, jak se která nemoc jmenuje nebo čím se léčí. Jen chci, abych už měl pokoj, bylo mi zase dobře, mohli jsme chodit ven a užívat si sníh, když už konečně napadl dokonce i tady v Praze. O víkendu, když mi zrovna bylo trochu líp, jsme byli zase u babičky a dědy. Kromě prababi Dády jsme šli všichni na velkou procházku. Máma nás navlíkla jako dva malé kosmonauty, uháčkovala nám nákrčníky, nacpala nás do pořádných zimních bund, do bot dala na punčocháče ještě ponožky... Skoro jsem se nemohl hýbat, tak jsem se vozil na bobech, jenže pak mi zas byla zima. A mou oblíbenou „mandulku“ s sebou neměla. Tak místo v nosítku mě pak nesla v náručí, tulila mě co nejblíž k sobě, aby mě zahřála, ale stejně mi byla pěkná kosa. Doma jsem pak snad na dvě hodiny usnul. O to později jsem potom šel spát večer – a z toho asi máma nebyla moc odvařená.

Je to pěkná otrava, že nemůžu ven. A brácha má vlastně takové domácí vězení se mnou. Jestli se teď navíc potvrdí ty příušnice, tak to budeme mít o zábavu postaráno nejmíň na další dva týdny. Doma mě máma nechat nemůže, aby jela s Honzíkem do školky a pak zas pro něj (ještě navíc busem), táta ho může tak maximálně dovézt ráno tam, ale vyzvedávání „po o“ by nestihl, vlastně i „po spa“ je na něj dost brzy. A máma se nerozdvojí... Tak asi budeme zalezlí doma další dva týdny. To jsem zvědav, komu hrábne nejdřív (můj soukromý tip je, že mámě, ale pššššt). ;-)

Tak se mějte a ať jste zdravější než já!

Váš marod Filípek


Jak to vidí máma

No, tento týden je to zatím fakt na mašli. Částečná izolace daná vánočními prázdninami se nám nenápadně přehoupla do dalšího týdne. Dalšího týdne s omezenou školkovou docházkou, bez plavání a bez pravidelného venčení. Mezi čtyřmi stěnami je to někdy opravdu dost náročné. Tím spíš, že je kvůli Filípkovu vlekoucímu se nachlazení takto uvězněn i zdravý Honzík. Jenže samotného ho nemůžu vypustit ani tady za náš panelák... A tak se snažíme zabavit, jak se jenom dá. Čteme knížky, které kluci dostali k Vánocům, jezdíme prstem po Honzíkově svítící zeměkouli (slovu glóbus se z nějakého důvodu vyhýbá), koukáme na pohádky (definitivně jsem vzdala snahu omezovat čas trávený u počítače; najela jsem zkrátka na krizový management). Výtvarné aktivity kluky moc neberou, na pastelkách je evidentně nejlepší rozhazovat je po zemi. :-D A tak svoje tvořivé choutky opět zaháním háčkem a klubíčky, případně u šicího stroje. Taky si v posledních týdnech všímám, jaké pokroky dělá Filípek se slovní zásobou a celkovou šikovností.

Čtěte také:

Moje lingvistické ucho ovšem dost často značně trpí. Filípek je totiž přeborník na přechylování. U naprosté většiny podstatných jmen mění jejich rod a skloňuje je podle jiných vzorů. Úplně běžně chce „do náučí mámovi“ nebo si jde „hát s Honzíkou“, případně mi hlásí, že se „zozbilo kolečko autovovi“. Samostatnou kategorií jeho jazykových zvěrstev pak je práce se slovesnými časy a vidy. Nedávno dával pana Opičáka do židličky a doprovodil to slovy: „Já ho tam hačnu.“ Když jsem mu vzápětí vysvětlovala, že se s ním Opičák do židličky nevejde, nacpal plyšáka vedle sebe a vyvedl mě z omylu: „Už je tam vejdutej, mami.“ Hned následující den mi u mytí rukou radostně hlásil, že už je má „umejený“.

Nezbývá mi než doufat, že to časem pochytí, a do té doby se obrnit a vypěstovat si selektivní hluchotu. V tomto směru by mi mohl být báječným učitelem náš Honzík. Ten neslyší prakticky nic, co slyšet nechce. Ale o tom zase někdy příště. ;-)

Edit po návštěvě u naší pediatričky: Nejsou to příušnice, jen streptokoková angína. Antibiotika na 10 dní. A mám ji nejspíš taky. No, tak to bychom měli. Příště už snad budu mít lepší zprávy, pokud jde o naše rodinné zdraví. Ještěže Martin je držák a poslední vyšetření na onkologii dopadlo na výbornou!

Vaše nemocemi poněkud zdrchaná Jarka

11. 1. 2017Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené