Jak přišla naše Agátka na svět...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už mohu i já konečně říci, že to mám za sebou a jako správná maminka, se pochlubit naší krásnou holčičkou Agátkou. :-) Vlastně jsem se z toho všeho ještě pořádně nevzpamatovala. Je to tak silný zážitek... tak velký pocit štěstí, ale i strachu zároveň. Nic podobného jsem ještě v životě nezažila. Stále mi to všechno připadá jako zázrak... Jsem zamilovaná!!!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Netuším z jakého důvodu, ale domnívala jsem se, že porod nebude tak hrozný. Myslela jsem si, že spousta maminek přehání a byla jsem tak trochu hrdinka. Ovšem je pravda, že ke konci těhotenství se ve člověku mísí všechny možné představy a hlavně strach a obavy jsou na denním pořádku.

V posledním trimestru těhotenství jsem měla často poslíčky formou menstruačních bolestí. Takže když obdobné bolesti přišly i v neděli večer, nebrala jsem je tak vážně. Po zjištění, že se opakují vždy po 15 - 20 minutách, jsem už byla trochu nervózní. Jako prvorodička jsem pořádně nevěděla, na co se mám připravit. Dala jsem si teplou sprchu a šla spát, což se mi povedlo na 3 hodinky. V pondělí jsem měla bolesti už po 10 minutách, takže jsem tušila, že zanedlouho přijde malá na svět, ale protože se daly bolesti ještě zvládnout, snažila jsem se jim nevěnovat takovou pozornost. Hlavně nám na předporodním kurzu tloukly sestřičky do hlavy, že nemáme jezdit do porodnice dříve, než budou kontrakce cca po 5 minutách. Kolem sedmé hodiny večer už to zase taková pohodička nebyla, a protože se intervaly nezkracovaly, ale intenzta stupňovala, jeli jsme raději do porodnice.

V Ústí mi kontrolovali srdíčko miminka asi přes hodinu, na záznamu byly i kontrakce evidentní, ale protože jsem nebyla dostatečně otevřená, poslal nás pan doktor domů a řekl, ať přijdu za 3 dny na kontrolu. Bylo mi hrozně, připadalo mi, že jsem simulant, který přehání a řeší hned každé píchnutí. Jeli jsme tedy zpět na chalupu k rodičům. Jenom za cestu zpět domů bolesti nabraly pořádně na intenzitě, a aby toho nebylo málo, začala jsem mít ke každé kontrakci průjem a zvracení. Ovšem stále po 10-ti minutách, takže mi nezbývalo nic jiného než čekat, až se interval zkrátí. Bylo mi opravdu špatně, jak jsem si tento okamžik představovala všemi možnými způsoby, tak tohle mě teda ani ve snu nenapadlo. Zhruba do dvou hodin od návratu z nemocnice mi už konečně praskla voda a mě se na chvilku ulevilo, byla to pro mě útěcha, že se už konečně bude něco dít a že nás snad už snad přijmou v porodnici.

POGRATULOVAT ELIŠTĚ MŮŽETE V DISKUZI

Pan doktor mi po návratu řekl, že ho mrzí, že mě poslal domů, ale že se tohle nedá odhadnout, protože každá žena má jiný průběh porodu. Přijeli jsme v půl druhé a malá přišla na svět kolem půl šesté. Samotný porod nebyl tak hrozný, jakmile jsem mohla tlačit, tak se mi ulevilo... a hlavně ... člověk už ví, že se blíží finále, tak se snaží, aby to měl za sebou. ;-)

Strašně jsem se bála přítomnosti Honzíka u porodu. I když jsme byli domluveni, že se nebude dívat dolů, člověk nikdy neví, jaká situace nastane... Zhruba týden před porodem jsem měla ještě potřebu mu připomenout, že může kdykoli odejít. Teď když na to koukám zpětně, tak jsem strašně ráda, že jsem ho tam měla. Vlastně jsem reagovala jenom na jeho hlas, a když jsem viděla jak má slzy v očích, když uviděl malou... chce se mi samotné brečet jenom si na to vzpomenu...

Nejsem zastáncem názoru, že je těhotenství nejkrásnějším obdobím v životě, ale konec stojí opravdu za to. Tak velký pocit štěstí a zamilovanosti - jsem ani netušila, že můžu zažít. Malá Agátka měla necelých 3,7 kg a měřila 51 cm. Takže veškeré předpovědi lékařů, že budeme mít obříka, se nakonec nevyplnily a díky Bohu za to. ;-) Jako každá pyšná maminka si myslím, že máme to nejkrásnější miminko na světě, má strašně moc vlásků a díváme se na ní místo televize. :-)

Budu se na vás těšit příští týden.
Vaše (už ne těhulka, ale maminka) Líza ;-)

9. 9. 2014Elissovna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Holky moc vám všem děkujeme za gratulace :-) Vím, trvalo mi to trochu déle, než jsem se vzpamatovala a byla jsem schopná sem napsat pár řádků o našem velkém dnu, tak se na mě za to nehněvejte :-) 

Jaruš zatím to tak nějak zvládáme, kojíme o stošest, tak jsem ráda, akorát musíme masírovat nožičky (chodidla) protože se nám trošku v děloze zkroutily, jak se tam chudinka nevešla. Tak snad bude všechno po šestinedělí na kontrole v pořádku... 

Deny máš se opravdu na co těšit, je to úžasný pocit :-) 

Katko to máš pravdu... akorát mě teda nenapadlo, že si to vyberou zrovna na mě :-D 

PS: Sejdeme se v diskuzi ;-) 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Eliško, taky se připojuji s gratulací. Už jsme s Jarkou byly jako na trní, kdy nám sem konečně napíšeš, že je malá na světě. :-) Přeju Ti, ať Agátka pěkně prospívá a dělá Vám jen samou radost a ať jste všichni zdraví a šťastní.

P.S.: Už se tohoto okamžiku taky nemůžu dočkat. :-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Moc gratuluji! Ať jste zdravé. A jak jsem psala Jarce, oni lékaři prostě někdy fakt nevědí... hlavně, že jste to výborně zvládla.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Eliško, nádherný, moc gratuluju!!! Tak ses konečně dočkala, to je nádhera, viď? :-) Já mám takovou radost!!! Doufám, že zvládáte všechno na jedničku a že pokecáme v diskuzi, až budeš mít chvilku ;-) A gratuluju moc i novopečenému tatínkovi ;-) A ať je Agátka zdravá a usměvavá po mamince :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak je to tady, příští úterý tomu bude přesně 6 týdnů od porodu, takže bychom měli mít "to nejhorší" za sebou ;-) ...i když vím, že mě to ještě všechno čeká až začnou například růst zoubky, nebo třeba až se poprvé postaví na... Celý článek »

Aby toho v šestinedělí nebylo málo...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Náročnost samotného šestinedělí si asi dokážete představit. U nás teď ale nejde pouze o péči o miminko, které bezdůvodně pláče, ale také o péči o našeho tatínka, který si včera přetrhal vazy na pravé noze... Celý článek »

Naše nejšťastnější miminko v okolí...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdraví vás čerstvá maminka se svojí, tři týdny starou princeznou Agátkou. :-) Z čehož vyplývá, že si užíváme tolik oblíbené šestinedělí a snažíme se s tatínkem vychytat všechny potřeby našeho krásného miminka...  Celý článek »

Zoufalost...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás ve svém dalším pravidelném příspěvku. Jak vyplývá z titulku článku, jsem stále ještě celá a taky už jsem z toho tak trošku na nervy. Nejen, že mi paní doktora říká každý týden, že si myslí, že by to do týdne mohlo... Celý článek »

Poslední týden...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím všechny těhulky, maminky a vůbec všechny čtenářky tohoto webu. Hlásím se vám ze 39. týdne těhotenství, kdy už se nám odpočítávají poslední dny a já se nemůžu dočkat na tu naší prdelínu. :-)  Celý článek »

Poslední úpravy...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Týden utekl jako voda a já jsem zpět u psaní článku o těhotenství. Po pravdě už ani nevím o čem psát, protože se točím v bludném kruhu a to v očekávání na velký den "D", neboli příchod našeho miminka na svět. Celý článek »

Malé velké bříško…

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se do služby těhotných pisatelek. : -) V tomto požehnaném stavu se neustále setkávám s různými názory na moje rostoucí panděro. ;-) Dalo by se říct, že všichni řeší, zda je nízko položené, či vysoko. Jak jsem se... Celý článek »

Nikdy nekončící příběh...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to pro mě úmorné... probdělé noci, nateklá snad každá část mého těla, bolest zad, bolest kloubů, brnění v prstech... a hlavně neustálý strach, aby vše dopadlo dobře. Celý článek »

Planý poplach!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Sedím si takhle s mamčou na terase u bazénku v suchých plavkách a když se zvedneme, že půjdeme spolu připravit večeři, tak najednou koukám a vidím pod sebou loužičku a jde přesně směrem, kterým jsem šla. Říkám si "hlavně v... Celý článek »

Poslední měsíce hypochondrie...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to tak, zbývají nám necelé dva měsíce do porodu a je to taky pěkně znát. Nejen, že jsem přibrala už skoro 20 kg, takže je to znát na pohybu, ale v poslední době mě začaly neskutečně brnět ruce a to nejvíc v noci, takže s... Celý článek »

Výbavička

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně dorazilo veškeré objednané zboží pro malou. Je to zrovna chvilka, co jsem otevřela poslední balíček doručený poštou a nemůžu se vynadívat. Tolik krásných oblečků, co je dnes k dostání. S radostí si všechno prohlížím... Celý článek »

Ideální počasí pro těhotné...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to úmorné a nekonečné..!!! Naivně jsem se domnívala, že to budu v těhotenství zvládat dobře, když můžeme kdykoliv zajet k rodičům na chatu, kde je bazén, ale opak je pravdou. Natýkají mi prsty a to jak na rukou, tak i na... Celý článek »

Těhotenské cvičení

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou druhou lekci těhotenského cvičení a začíná mě to opravdu bavit. :-) ...teda až na to, že jsem si teď musela dvakrát odskočit na záchod, jak se mi chtělo čůrat... Ale od toho tam chodíme, abychom posílily oblast... Celý článek »

Máma o sebe musí taky pečovat!

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Ano ano, už to tak bude... dalo by se říct, že máme skoro hotovo. Zbývá už jen koupit nábytek a pár věciček pro malou, ale to už jsou, s porovnáním s tím co jsme řešili poslední měsíc, maličkosti. ;-) Nastal tedy čas na to,... Celý článek »

Ultrazvuk 4D

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak už i my máme za sebou tak dlouho očekávaný 4D ultrazvuk a konečně se s vámi mohu podělit o naše zážitky. Celý článek »

Hlavně se z toho všeho nezbláznit

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Hlásím se vám opět po týdnu a teda řeknu vám, že ne zrovna v dobrém rozpoložení... Pustili jsme se totiž do rekonstrukce dětského pokojíčku a vzniklo z toho obrovské staveniště po celém bytě. Takže nejenom, že nevím kam dříve... Celý článek »

Cukr za námi ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Konečně máme za sebou orální glukózový test. A poznatky? ...přesvědčila jsem se, že si už nemám nechávat vykládat strašidelné příběhy. ;-) Přiznám se, že jsem měla opravdu strach, že tu tekutinu někde mezi hromadou lidí v... Celý článek »

Moje křtiny

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak máme za sebou další ze životních událostí. Tak to vypadá, že tento rok je opravdu plodný pro celou naší rodinu. Nejen, že čekám mminko já, ale budeme mít v rodině ještě jeden přírůstek. Jak se zdá, jsme přibližně stejně... Celý článek »

Nový stav: vdaná... ale šťastně ;-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Pomalu si zvykám na čerstvý stav "vdaná". Souvisí s tím spousta vyběhávání po úřadech, jako například změna v OP, ŘP, banky, pojišťovny, zaměstnání atd... také jsem si musela vytvořit nový email a na což si vůbec nemůžu... Celý článek »

Šťastné chvilky

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Vše je úspěšně za námi! Svatba dopadla na jedničku! Opravdu jsme si to užili a co je nejlepší... všichni si vše chválili a moc se jim to líbilo. Ani jsme nečekali, že se všechno takhle vydaří. Takže můžu úspěšně oznámit, že... Celý článek »

Uzlíček nervů

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA A je to tady! Odpočítáváme poslední dny do našeho velkého dne a jak tomu tak bývá... čím více se to blíží, tím jsme napnutější. Ráda bych byla v klidu, ale moje povaha mi to tak nějak nechce dovolit. Odjakživa chci mít všechno... Celý článek »

Stále rostoucí bříško

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Jak je vidět na fotografii, do čtvrtého měsíce na mě nešlo skoro nic poznat, ovšem tentokrát se bříško pěkně vyklubalo :-). Je hezky kulaté a tak nosím samé přiléhavé oblečení, abych ho světu ukázala (dokud můžu). Zatím mi... Celý článek »

Přípravy na svatbu

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Tentokrát se nechci v celém článku zabývat neustálým krvácením, které mě od čtvrtého měsíce těhotenství trápí, zaměřila bych se na náš blížící se veliký den "D". Dokonce jsme se dozvěděli, že v případě, že se jedná o tmavou... Celý článek »

Poplach číslo 3

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnešní noc opět nebyla veselá. Vzbudilo mě krvácení, takže jsem si v klidu sbalila to nejnutnější do nemocnice a vyrazili jsme rovnou do Ústí na pohotovost. Takže opět obavy a strach. Hlavně bezmoc, kdy je člověk odkázaný na... Celý článek »

Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnes mi nějak není do zpěvu po zkušenostech a informacích, které jsme dostali za poslední týden. Jak jsem minulé úterý psala, jaké máme štěstí, že krvácení nebylo vážné. Tak se nám tato situace ve středu opakovala a tentokrát... Celý článek »

Nepříjemná zkušenost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Opět jsem tu pro vás, abych vám sdělila své pocity, zážitky či zkušenosti ze svého právě probíhajícího těhotenství. Tedy řeknu vám, že zkušenost, se kterou jsem se dnes setkala, bych nikomu nepřála. Po pravdě jsem ani netušila... Celý článek »

Cucáme si paleček

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Je tomu opět týden, co jsme se vám naposledy ozvali s naší drobotinkou v bříšku a já se konečně můžu pochlubit výsledkama ze screeningu, které jsme dnes dostali. Miminko je v pořádku!!! Má obě ručičky, obě nožičky a co ještě..... Celý článek »

Malé těhotenské bříško :-)

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Tak dnes mě milé maminky upozornila aplikace v telefonu, že jsem ve 12. týdnu těhotenství. Vypadá to tedy, že jsme zdárně přežili nejrizikovější tří měsíční období. Jupí! :-) Mám ohromnou radost. Neustálé obavy z toho že by se... Celý článek »

Přecitlivělost

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Máme za sebou kontrolu srdíčka a podle slov paní doktorky je vše v pořádku. Vidět to malé stvoření, jak sebou kvedlá v té své bublině a přitom nic necítit, je opravdu zvláštní pocit. Hlavně to, jak vypadá je úžasný. Každý v... Celý článek »

Naše borůvka

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás všechny ve svém blogu, kam se budu snažit, jako čerstvá těhulka, psát své radosti, starosti a vůbec své pocity během celého těhotenství.  Celý článek »

Naposledy navštívené