Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od rána do večera úsměv na tváři.

Zase jednou jsem vyrazila na svou oblíbenou exkurzi do našeho malého, ale za to krásného knihkupectví. Vlastně jsem ani neměla nějaký jasný cíl – prostě jsem se chtěla projít, přičichnout k novým knihám a možná si i nějakou odnést domů. No a jak to tak bývá, mezi regály jsem jednu takovou knížku objevila. Jmenuje se Šťastná máma a je od Meagan Francisové.

Já vlastně ani dobře nevím, proč jsem si vybrala právě tuhle knížku. Zkrátka Šťastná máma byla mezi několika málo, které mě na první pohled oslovily. Možná to bylo tím, že jsem si vzpomněla na svou těhotnou kamarádku, ale víc proto, že knížka má opravdu krásnou obálku a celkově pěkné grafické provedení. Je tedy pravda, že soudit knihu podle obalu, není to nejlepší, ale co je hezké, to je prostě hezké a má to větší šanci upoutat oko marnivé ženy, jako jsem já.

Když jsem tedy odcházela z knihkupectví, už jsem se nemohla dočkat. A pak doma, když jsem se konečně začetla, jsem se nestačila divit, jak vtipná a praktická věc to je.

Autorka, matka pěti dětí – ví tedy, o čem mluví – představuje všem ne zrovna šťastným maminkám překvapující a docela jednoduchá tajemství, jak se stát o něco šťastnější. Knížka je rozepsaná do deseti bodů, deseti tajemství, která mají čtenářkám pomoci užívat si mateřství. Užívat si života a jet na plno, i když s sebou mají to malé, často otravné stvořeníčko. Knížka obsahuje mnoho vtipných a duchaplných fint, jak ignorovat vševědoucí radily, mnoho postřehů a rad autorky, i výpovědi obyčejných matek, jejichž zážitky jsou dost podobné, těm našim. Všechno je to zabalené v úhledném, vtipném a stručném dárkovém balíčku – jen rozbalit a začít znovu žít.

Mně se myšlenka téhle knížky opravdu moc zalíbila. Když se člověk stane rodičem, respektive matkou, ještě neznamená, že ostatní život skončil. Život se dá užívat naplno, i když jste rodiče, jen je třeba vědět si trochu rady a hlavně to nehrotit.

Vážně je to chytré a poučné a já si myslím, že tuhle roztomilou příručku by nebylo od věci rozdávat v porodnicích – hodně maminkám by se ušetřilo hodně vrásek.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly. Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style... Celý článek »

Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s... Celý článek »

Naposledy navštívené