Jak to všechno začalo

KLUB TĚHULEK! JARKA Ahoj, jmenuji se Jarka, je mi 31 let a jsem spokojenou maminkou osmnáctiměsíčního Honzíka. Je to správný malý lumpík, zdravý kluk s tváří andílka a čertíky v očích. Naše sluníčko. A malý velký vztekloun (že by po mamince?). Žijeme v Praze a jsme taková obyčejná spokojená rodinka. K úplné spokojenosti nám ještě donedávna cosi chybělo. To cosi měří teď už asi 7 cm a má se čile k světu. Druhé děťátko je na cestě, hezky roste a podle všech dosavadních kontrol a screeningu po prvním trimestru je úplně zdravé. A co víc… Podle pana doktora je to zase kluk! Takže Honzík bude mít bratříčka. Ale to trošku předbíhám, že? Dnes jsem se s vámi chtěla podělit o to, jak to celé začalo.

Když to vezmu „od Košic", jak vždycky říká moje babička, musím začít svatbou. Sice tak většina pohádek končí, ale ta naše svatbou začala. V září 2011, přesně tři roky po našem prvním rande, jsme si s manželem dali slib věrnosti a lásky na úplně pohádkovém místě. Báječně jsme si ten den užili a začali se těšit, co přijde dál. Věděli jsme, že chceme rodinu, a tak jsme si před Vánocemi řekli, že už je ta správná doba a „začneme se snažit" o miminko. Tomu se k nám asi už taky chtělo, protože na sebe nenechalo dlouho čekat. Na Nový rok, 1.1.2012 jsem našla na testu dvě čárky a těšila se, že si první děťátko porodím buď k třicátinám nebo o dva dny později k prvnímu výročí svatby. Ale ne, Honzík měl svou hlavu a nechal na sebe 10 dní čekat. Dnes už víme proč. Čekal na 21. září. Jednadvacítka se vine životem mého muže už velmi dlouho a vždycky znamená nějaký velký zlom, ať už smutnou nebo radostnou událost. A Honzík to prostě věděl a pěkně si na tu další jednadvacítku v řadě počkal.

Od začátku jsme také věděli, že nechceme zůstat u jednoho dítěte. Plánování druhého potomka jsme chtěli zase nastartovat v čase adventním, ale nakonec jsem se ještě na polovinu ledna 2014 objednala k zubaři a kvůli domluvenému rentgenu jsem nechtěla nic riskovat. „Snažení" jsme si tedy nechali až po prohlídce u zubaře. Manžel se asi tentokrát těšil, že to nevyjde hned první měsíc a budeme se „muset snažit" trochu delší dobu. Já jsem ale hned po pár dnech měla jisté podezření...

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Musela jsem vyndat náušnice, protože mi strašně vadily v uších, a hrozně divně se mi začaly kroutit vlasy vždy hned druhý den po umytí. Tohle přesně bylo, když jsem otěhotněla s Honzíkem! Odpočítávala jsem tedy dny do doby, kdy má smysl dělat těhotenský test, aby byla šance aspoň na malého dušíka. První den předpokládané MS byl tu a já zase s tlukoucím srdcem stála v koupelně s testem v ruce. A ejhle, slabá čárka! Je tam! Nechtěla jsem si hned dovolit radovat se, držela jsem se při zemi a říkala si, že je to tak 50 na 50, možná si to víc přeju než to tam skutečně je vidět. Do práce manžel odcházel s tím, že jsme možná těhotní, ale že test musíme určitě za pár dní zopakovat.

Po další hodině testík zaschl a čárka byla o dost výraznější. To už jsem se přihlouple usmívala a strašně moc se o tu radost chtěla s někým podělit. S kým jiným, než s mou milovanou sestrou Janou, se kterou si říkáme už od puberty snad všechno a která je sama maminkou dvou holčiček. Fotku testu jsem e-mailem poslala manželovi a své sestře společně s fotkou prvního Honzíkova testu. Vypadaly stejně. Od samého začátku jsme v tom tedy nebyli dva, ale tři. Vlastně čtyři, i když Honzík asi tomu, že mám v bříšku schované miminko, ještě moc nerozumí.

Zároveň s tou krásnou euforií se ale ozvaly i trochu méně příjemné pocity. Obavy, aby bylo všechno v pořádku, aby těhotenství probíhalo stejně bezproblémově jako s Honzíkem. Strach z nevolností, tedy přesněji z toho, jak zvládnu fungovat a starat se o Honzíka. A taky obavy, jak se Honzík srovná s tím, že už nebude jediný a nebude všechna pozornost zaměřena jen na něj. A taky velká otázka, jestli budeme dobrými rodiči pro obě naše děti. No, určitě to znáte, najednou v hlavě tolik otázek, myšlenek, pocitů. Směs těšení se a obav... Ale o tom zase někdy příště ;-)

Krásný týden a veselé Velikonoce!

Jarka


 Jarka právě prožívá 13. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

17. 4. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené