Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Při pondělní návštěvě poradny jsem pana doktora přemluvila k UZ a náš malý brouček už má dle odhadu 2900 gramů. A dnes už určitě zase o něco více. Kolegyně v práci, kde jsem se cestou zastavila, mi však tvrdily, že mám docela malé bříško. Tak nevím, kam daly oči. :-) Oproti nim si mě totiž pořád dobírá můj taťka a říká, že není možné, že mám v břiše jen jedno dítě. :-) No ale ať si každý říká, co chce, ono na té velikosti stejně tolik nezáleží. Důležité je, že je malý v pořádku a že už teď je to takový chlapák.

Musím však říct, že budu ráda, až bude venku. Tyto poslední týdny už opravdu nejsou moc příjemné, hlavně v době právě nastalé vlny veder. Asi je to i tím, jak je už velký a prostor kolem sebe má stále stísněnější. I jeho kopance jsou mnohem silnější a intenzivnější. Sice je hodný, protože mě nechá spát v noci, což velmi oceňuji. Aspoň se oba můžeme pořádně vyspat do zásoby. Ale přes den je to pěkný divoch. Už mu nevyhovuje žádná moje poloha, asi by byl nejradši, kdybych pořád ležela na levém boku, což u mě přes den opravdu nehrozí, maximálně tak na chvilku po obědě. Když jakkoli sedím, neustále mě kope, když si stoupnu nebo chodím, je víceméně v klidu, ale to zase není nic moc pro mě, protože to těžké břicho tlačí na vše, co je pod ním.

Taky si připadám stále více neohrabaná, opravdu jako zmíněná hrošice. Přetáčení v posteli mi působí obtíže a o chůzi ani nemluvím. Ta se mi tak změnila, že jsem zvědavá, jestli se pak srovná a začnu zase chodit normálně jako člověk a ne se valit jako parní válec. Jakákoli aktivita je pro mě více a více náročná. Na kurzu nám Pavlína doporučovala od 36. tt. chodit každý den na 1,5 hod. na procházku. No to je pro mě teda opravdu nemyslitelné. Půl hodinky maximálně. A to ještě večer, když už není takové teplo. Ale taky to nevyjde každý den. Večer už jsem většinou dost unavená. Takže to pak skončí 10 minutovým obejitím bloku se psem, kterému se taky nikam nechce, a hurá zase domů. Aspoň však nějaký pohyb mám.

Teď to vyznělo skoro, jako kdybych se celý den válela. Ale to ne! Právě, že celý den pořád něco dělám. A jak už jsem psala, skoro nestíhám ani odpočívat. Jenže mi zkrátka nejde do hlavy vsugerovat, abych odpočívala, abych se na všechno vykašlala a hodila kopýtka nahoru, že za pár týdnů už na to rozhodně nebudu mít čas. A to se mi to snaží říct i moje tělo, které je z kdejaké námahy mnohem dříve unavené. Jenže já si vždycky chvilku odpočinu a pak jdu zase pokračovat. A do porodu mám naplánovaných ještě spoustu činností, které chci zvládnout. To ovšem půjde pouze za předpokladu, že neporodím dříve než v termínu.

Posledních pár dní mám pocit, že to snad nastane každým dnem. A rozproudil to náš úterní výlet ke kamarádce do Ústí nad Orlicí. Z Hradce se tam dá jet dvěma zhruba stejně dlouhými cestami, ale protože na té jedné, zcela jistě příjemnější a pohodlnější, by nás čekaly hned tři uzavírky a tím pádem velké zdržení, rozhodli jsme se pro druhou. Jenže daní za rychlejší cestu mi byly dost časté výmoly a nerovnosti na silnici, které se našemu malému moc nelíbily. Ono se mu nelíbí ani, když jedu od nás do města (cca 5 km), protože tu je cesta taky dost rozbitá, natož když takto musel jet 60 km tam a 60 zpět. Občas se tam tak vztekal a tlačil, že jsem měla pocit, že už se snad chce procpat až ven. Je zajímavé, že už jsme touto cestou párkrát jeli, ale její stav si člověk uvědomí až v takovýchto chvílích.

Musím však pochválit manžela, který když viděl, co to se mnou (s námi) dělá, jel opravdu opatrně a snažil se všem těm dírám vyhýbat, jak to šlo. Náš malý od té doby zesílil svou fyzickou aktivitu a častěji se objevují i poslíčci. Jsem tedy zvědavá, jak dlouho ještě zůstaneme dva v jednom. A docela se děsím úterního výletu do Prahy, kde mě čeká ještě poslední focení ve Fotopromě. Ona D11 taky není zrovna silnicí roku. Asi si s sebou radši vezmu už sbalené tašky do porodnice. :-)

Hezký zbytek parného týdne

Denisa


Denisa právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

24. 6. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené