Jako Šípková Růženka

KLUB TĚHULEK! JARKA Zdravím vás všechny po Velikonocích. Doufám, že jste je prožili klidně, pohodově a trochu méně hekticky než já. A v příštích týdnech pro nás hektika jen tak neskončí. O tom ale někdy později. Dnes bych chtěla shrnout svůj nedávno skončený první trimestr, když jsem to minule tak nakousla a nedokončila.

Tedy, po zjištění, že čekáme druhé miminko, jsme samozřejmě byli moc šťastní, a jak už jsem psala, pochopitelně jsme první týdny s manželem prožívali trochu s obavami, aby bylo s miminkem všechno v pořádku. Na první kontrole u svého gynekologa jsem byla přesně v šesti týdnech. Pan doktor mě uklidnil, že je vše v nejlepším pořádku a dokonce už bylo patrné srdíčko. Naplánovala jsem si také se sestřičkami termíny dalších kontrol a odběrů na prvotrimestrální screening. Ještě před tou první kontrolou u lékaře jsem ale s jistotou věděla, že jsem těhotná.

Kromě neskutečné únavy se dostavily „ranní" nevolnosti. Trvaly celý den a k večeru to bylo vždycky nejhorší. Sice jsem ani jednou nezvracela, ale trpěla jsem hrozným nechutenstvím. Manžel prokázal neuvěřitelnou dávku trpělivosti, když se nesčetněkrát opakovala tato situace: Kolem čtvrté hodiny odpoledne dotaz, co bych si dala k večeři, na co mám chuť, co by mi udělalo radost. Na něčem jsme se tedy domluvili, on podle toho nakoupil, kolem půl šesté to přivezl s tím, že uvaří, a já najednou, že to jíst nebudu, že na to nemám chuť. Občas jsem si fakt připadala jako blázen nebo rozmazlená fiflenka, co si prostě jen tak vymýšlí. Ale nemohla jsem si pomoct. Manžel je ale zlatý, nikdy nedal najevo, že by mu to vadilo nebo dokonce, že ho to štve. Nějakou dobu jsem přežívala na ledových salátech s citronovou zálivkou, hlavně ten citron mi dělal hrozně dobře. :-) A hovězí! Tolik hovězího jako za poslední tři měsíce jsem předtím nesnědla snad za tři roky.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Ještě se vrátím k té únavě. Hlavně v prvních týdnech to bylo hrozné, byla jsem jako Šípková Růženka, prospala bych se nejradši až do druhého trimestru. O jednom víkendu, kdy jsme neplánovali nikam jet, jsem ani nevylezla z pyžama, spala jsem snad 20 hodin denně a postel opouštěla jen na jídlo a na WC. I teď chodím pořád spát brzo, s Honzíkem kolem osmé nebo půl deváté, ale už nespím přes den. Stačí mi „jen" 10 hodin spánku denně. :-)

Celkově je znát, že ono pověstné nejhorší období těhotenství už máme za sebou. Cítím se lépe, nevolnosti ustoupily, mám více energie. Určitě k tomu přispělo i to, že výsledky screeningu dopadly na výbornou. Pan doktor se nad těmi čísly úplně rozplýval a také s ultrazvukem si dal velice záležet. Spočítali jsme spolu všechny prstíky, prohlédli a poslechli srdíčko, zkontrolovali pupečník a přeměřili miminko ze všech stran.

Přímo ukázkově spolupracovalo a ukázalo nám, co skrývá mezi nožkama. Pan doktor to okomentoval dost jednoznačně: „No, tak z tohohle už holku neuděláme." Potvrdil mi tak mou intuici, že čekám opět chlapečka. Mám z toho velkou radost, přála jsem si pro Honzíka brášku. Má už dvě sestřenice, a kdyby měl ještě sestřičku, byl by pak v té bandě jediný kluk. Takhle budou síly v rodině vyrovnané. :-)

A jak u nás proběhly Velikonoce? No, jako všechny naše velké rodinné sešlosti to byla náročná záležitost. Sešli jsme se na venkově u mých rodičů i s rodinou mojí sestry, takže nás bylo celkem 7 dospělých, tři malé děti a ještě miminko v bříšku. Mamka pekla jako divá, celkem tři beránky, šest mazanců, dva pekáče velikonoční nádivky, do toho jsem dělala perníčky pro koledníčky a barvilo se asi 70 vajec... prostě takové typické Velikonoce na venkově, jedním slovem mazec. :-) A jak vypadala Honzíkova první velikonoční koleda? To vám povím příště ;-)

Krásný týden!

Jarka


 Jarka právě prožívá 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

24. 4. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Děkuju moc za milá slova! Budu se snažit, aby se Vám hezky četlo i dál :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vy jste sympatická, to se tak hezky čte :-) 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené