Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní.

Stále se u nás tedy smrká a frká, kucká a kejchá, utírají se nosánky. Nejlíp je na tom asi náš taťka. Ten si sice několik dní stěžoval na mužskou smrtelnou nemoc, avšak nakonec to vypadá, že jemu jedinému se náš "moribundus" vyhnul. My slabší jedinci jsme si ale statečně prošli nejhorším a i nadále se potýkáme s dozvuky nemoci v podobě snad nikdy nekončící rýmičky. Bohužel, pro Maxíka je to záležitost natolik nepříjemná, že naše dny stále stojí pod jejím náporem za "velký kulový". Je to přeci jen ještě prstko, které i taková banalita dokáže pořádně potrápit. Přidejte k tomu další nekonečné trápení v podobě zoubků a máte zaděláno na celkem slušně protivných čtrnáct dní plných "ne, ne, ne" a vztekání se při utírání nosu.

Alexovi už víceméně nic není. Nemá nic víc než odcházející rýmu. A mně je lépe teprve dnes. Neškodný bacílek rýmy mi díky mému astma přerostl ve slušný zánět průdušek. Předchozí dny jsem jen chodila a funěla a sípala. Ven na procházky se musí samozřejmě denně, aby mě naše pusinky nesežraly, a tak denně při nejmenším jednou počítám pod tíhou svou, Maxovou a firstbiku každý schod a polykám při tom andělíčky, i když jsem na suchu. Už abychom z toho byli venku, protože hrozí, že supermáma za chvíli padne a bude vymalováno.

Nedávno jsem si uvědomila, že tyto mé články občas alespoň trochu doopravdy fungují jako takový můj deníček. Ten, který jsem si nikdy nepsala. Občas se přistihnu i u psaní něčeho, co už bych asi psát takto veřejně neměla, ale ne vždy to zcenzuruji. Koneckonců se zásahem do soukromí se při psaní takovýchto článků asi musí počítat. Co myslíte?

Od určitého článku partner mé příspěvky raději nečte. Asi ví proč. :-) Vlastně jsem vás takovým odlehčeným a někdy snad i mírně humorným způsobem nechala nahlédnout do našich vztahových problémů. Snad na tom není nic špatného. Problémy jsou všude a obzvláště tam, kde se tváří, že je vše v největším pořádku.

Tentokrát píši příspěvek opravdu brzy a ani si nejsem jistá, jestli ho dnes i dokončím. Pod tíhou osobních problémů jsem se totiž přistihla při neodolatelné touze se ze svých splínů vypsat. (Hned z první ruky už to schytala na Facebooku kamarádka Bára) Je to však vhodné? To posuďte sami. A těm, co se to moje stěžování nelíbí se předem "omluvuju".

Asi jste si už stačili všimnout, že kromě našich dětiček mě občas dokážou pěkně potrápit ještě naše babi a náš tatínek. Tentokrát kraluje ta druhá osoba. Nebudu se rozepisovat do podrobností a konkrétností. Jen bych chtěla vyjádřit svůj úžas nad absurdností situace, kdy vás ona osoba již několikátý den lynčuje za vaše, alespoň pro vás, nevinné rozhodnutí v naprosto banální záležitosti. Neboť pro ni bylo z nějakého - pro mě stále neznámého a zatajovaného - důvodu nezbytně důležité, abyste se rozhodli jen pro tu jednu, nesporně správnou, variantu. A co víc, ta osoba nijak výrazně nehnula brvou, aby do vás obrazně řečeno kopla, když začínalo být jasné, že pro vás je správná ta varianta druhá. Chápete to??? :-) Já myšlenkové pochody takového jedince nepobírám a mám za to, že když jste druhému neuškodili schválně, protože jste vlastně ani nevěděli, že v rozhodování se mezi A a B o něco jde, jste v tom vlastně nevinně.

Když se budete rozhodovat, jestli sníte jablko nebo hrušku, myslíte si, že je to zcela jedno. Vždyť jaký následek by mohl mít ten nebo onen výběr? V místnosti s vámi ale bude osoba, která bude vědět, že po pozření jablka někdo jiný zemře. Zato když se zakousnete do hrušky, bude vše v pořádku. Vy ve Vaší nevědomosti zvolíte jablko, neboť ho máte raději než hrušku. Osoba, která jako jediná ví, o co v té situaci jde a zná tedy následky Vašeho výběru, Vám ale ve snědení jablka nezabrání. Teprve až když někdo zemře, Vám oznámí, že jste něco zvorali a ani neprozradí, že jste tím snědením jablka někoho usmrtili.

To jsem se jen na obyčejném příkladě snažila zkonstruovat naši situaci. Stále nevím, co jsem svým výběrem pokazila, a prý se ani nikdy nedozvím. Tudíž mne snad chápete, že si v roli lynčovaného připadám neprávem. Vždyť já stále nevím, o co šlo nebo co jsem pokazila. Ale to nevadí, holka. Trpět budeš stejně. No jo, jenže kolik toho ještě naše supermáma vydrží? Padlo pár ošklivých vět. Takových, co se podle mě ani nahlas nevyslovují, a už vůbec se neříkají ženám v mém stavu i situaci. A já na to říkám: ,,Taťko,styď se!!!"

Doufám tedy, že jsem Vás pouze neobtěžovala našimi spory. A snad to některé z Vás i pobaví. Na jednu stranu mi ta situace totiž přijde i komická, když si uvědomím, že vlastně ani nevím, za co trpím. Ale mohu za to každopádně JÁ. Nebo je to spíše k pláči?

Loučí se s Vámi, dnes lehce upřemýšlená a přejetá SUPERMÁMA.

26. 9. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené