Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být!

Na osudovou lásku a souznění duší jsem věřila asi tak v šestnácti – tedy ve věku, kdy se to ještě smí. Pak jsem ale dospěla a musela jsem dostat rozum a uvažovat reálně. No celkem se mi to daří, ale občas v koutku duše ještě sním. A teď si tak říkám, co když klíčem ke skutečně plnohodnotnému vztahu je právě trocha toho nerozumu a naivity?

Nakonec jsem se rozhodla, že vztah se svou drahou polovičkou trochu vylepším, oživím – zkrátka aby to bylo jako dřív! Jenže snažte se s takovým polenem, jako mám doma. No, předem marný boj a tak jsem se nakonec vydala pro radu do svých oblíbených končin – do knihkupectví – a doufala, že objevím nějaký spásný nápoj lásky.

A oním nápojem lásky se mi stala knížka s docela příhodným názvem, totiž Síla osudové přitažlivosti. Nejdřív jsem tedy pojala podezření, když jsem ale knížkou zalistovala, usoudila jsem, že stejně nic lepšího neseženu. Na výchovu toho mého polena to stejně nezabere – vždycky optimistka.

Přesto jsem si knížku odnášela s nadějí.

Inu, nebudu chodit kolem horké kaše! Ani jsem nečekala, jakou trefu do černého jsem udělala. Nakonec mám pocit, že mi tahle knížka a především tedy autorka Cyndi Daleová dala daleko víc, než jsem si vůbec dovedla představit.

Síla osudové přitažlivosti vás donutí nad sebou zauvažovat a vy pak porovnáváte svoje zajeté mezilidské stereotypy, kvůli kterým se nedokážete vymanit z kruhu. U většiny příruček, které vám zaručují plnohodnotný trvalý vztah, se jen dozvíte, jak předělat svého partnera. Tady je to docela jinak – jedná se spíš o hloubkovou sondu do problematiky vztahů na duševní a psychické úrovni. A to všech vztahů bez výjimek – ať jde o práci, rodinu, kamarády, nebo již zmiňovaného partnera.

My lidé jsme druh společenský, tedy celý náš život se točí kolem vztahů. A podle jejich kvality se pak dál odvíjí i kvalita našeho života. Díky jednoduchému, čtyřstupňovému procesu nám knížka radí, jak získat chybějící kousky skládačky našich mezilidských interakcí. Autorka nabízí návody na to, jak si svým přístupem a pozitivní energií přitáhnout plnohodnotné vztahy, učí nás rozeznávat karmické vztahy od darmických, a mnoho dalšího.

Jednoduše, začátek změny musí proběhnout v našem nitru. Člověk se musí změnit, změnit svůj postoj a přístup a až pak teprve se dá mluvit o získávání nových a zdokonalování stávajících vztahů.

No, knížka je to skvělá, mě teď jen čeká úkol, kterého se trochu obávám. Totiž chtěla bych, aby si to přečetl i můj drahý.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly. Celý článek »

Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od... Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style... Celý článek »

Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s... Celý článek »

Naposledy navštívené