Jednou jsi nahoře, jednou dole...

MIA JE TĚHOTNÁ Tak testy na těhotenskou cukrovku mám za sebou. Výsledky dopadly dobře, cukr mám spíš nižší, takže mě čekají pravidelné kontroly a pravidelně a často jíst.

Jak to probíhalo? Od 18:00 hodin předešlého dne jsem nic nejedla, pila jen vodu, abych druhý den mohla nastoupit na odběry, v laboratoři klinické biochemie. Personál byl moc milý, sestřička i pan doktor. Vše mi vysvětlili, a po prvním odběru na lačno mě posadili do pohodlného křesílka na chodbě. Po zjištění výsledku, asi po půl hodině, mi donesla sestřička vypít tu mňamku. Chutnalo to jako hodně vychlazený sprite bez bublinek, který měl v sobě ještě tak půl kila cukru. :-) Já jsem měla hlad jako vlk, takže jsem byla vlastně ráda, že si dám aspoň něco sladkého. :-) Po hodině od vypití mi byl udělán druhý odběr, po další hodině třetí, poslední. A mohla jsem jít domů. Negativně vnímám snad jen to, že mi bylo po té dlouhé době bez jídla hodně slabo. Ale vyřešila to nachystaná svačinka, kterou jsem mohla slupnout po posledním odběru a nabrat tak trošku sil.

Pak jsem byla domluvená s Davidem, že mě na oddělení vyzvedne. Přestože jsme byli jasně domluvení, kam má pro mě přijít, čekala jsem marně. :) Našla jsem ho nervózně přešlapujícího před budovou, jak mě viděl, tak mě zprcal jak malýho Jardu, kde že jako jsem, že parkuje na místě, kde nesmí, atd. No, dost nepříjemná sprcha, kterou jsem vůbec nečekala a docela mě to rozhodilo. Obzvlášť po pár hladových hodinách to nebylo úplně fajn. :-)

U nás doma byla moje mamka, která má teď nějaký doktory v Brně, tak tu byla pár dnů s námi. Chtěla jsem se jí svěřit a popovídat, ale měla zrovna dlouhý telefonát a pak spoustu věcí co měla na srdci, že ty moje nějak zapadly...

On vůbec celý ten minulý týden stál tak nějak za, víte co. Těch negativních věcí bylo víc a nahromadilo se to. Tak jsem si to tak všechno v sobě ututlala, nebylo se komu svěřit, až se mi z toho udělalo v sobotu v noci tak zle, že to vypadalo, že pojedeme. Tohle nebylo běžné tvrdnutí bříška, silná bolest v kříži, tlak na konečník, křeče a tvrdé břicho jako kámen. Vypila jsem magnosolv, našla sobě příjemnou polohu na prodýchávání a po asi hodině se to uklidnilo. David mě hladil, bledej a vystrašenej chudák. Myslím, že se bál víc jak já.

Druhý den jsem jela k lékaři, dostala jsem silný dávky magnezia a nařízený klid ve vodorovné poloze. Pro mě ale tenhle stav byl velkým vykřičníkem. Jako by mi moje malá holčička dala jasně najevo, že se jí u mě v takovém stavu nelíbí... "Haló maminko, co to je? Tak tahle teda ne! Neměj takový trápení!" Silně si uvědomuju, že pokud jsem kdy nebyla dostatečně silná uchránit sebe sama před něčím negativním, tak to teď musím změnit. Teď budu matka a budu chránit svoje dítě. Za každou cenu. A už teď.

Dneska to nebylo na úplně veselou notu, co? Já vím, ale potřebovala jsem to dát ven. Tak mi odpusťte. Příště snad zase z vesela. :-)

Buďte zdravé a veselé a mějte kolem sebe fajn lidi!

Pěkný víkend, Mia

9. 6. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Mia
Mia

Děkuju za zprávu. Přesně tak, není každý den posvícení. A v tomhle těhotenským období se to někdy hůř snáší :-)
Přeju vám pohodové dny a ať se vám moc dobře daří!

Obrázek uživatele Mia
Mia

Děkuju za zprávu. Přesně tak, není každý den posvícení. A v tomhle těhotenským období se to někdy hůř snáší :-)
Přeju vám pohodové dny a ať se vám moc dobře daří!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mio, holt jiný stav je jiný stav. Občas s námi zamavaji obyčejné věci, kterým bychom se jindy zasmaly a mavly nad nimi rukou... Přeji Vám, at jste opět plná optimismu a dobré nálady!!! Zkuste kočičí vrneni - prý je to ten nejvíce uklidňující zvuk na světě a našemu malému, který je zhruba ve stejném vyvojovem stupni jako Vase holčička, se moc líbí a já mám pak v břiše lepší hokej, než předváděli "naši" kluci na hřišti ;-) 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené