Jsem Obrovský. Pupík Obrovský.

MIA JE TĚHOTNÁ! Dnes bych vám chtěla představit svůj pupík. Dosáhla jsem totiž takového stupně těhotenství, kdy se milý pupík poměrně často hlásí o slovo.

Když se sejdeme oba s Davidem v naší malé pidikuchyňce, tak vzniká jisté tření. Abychom kolem sebe prolezli, tak na chvilku zadržím dech a zatahuju břicho jak strejdové někde na pláži, když projde slečna v plavkách. Ale moc to nejde.

Názory na moje břicho se různí. Někdo říká, že mám malé hezké bříško, někdo že jsem jako věstonická Venuše, slyším i "vtipné" poznámky, ať to břicho tak nevyvaluju. Padají občas i dotazy, zda tam nejsou dvě miminka, nebo zda už nebudu brzo rodit. Občas odpovídám: "Ale ne, já jsem jen tak tlustá." Myslím, že by pan Špaček mohl napsat knihu Jak se chovat a co říkat těhotné ženě. Byl by to trhák.

Moc jsem si nikdy nedokázala představit, co může být tak náročného na fungování s pupíkem. Pravda, ještě mě to "nejhorší" asi teprve čeká, teď se aspoň můžu naučit, jak se s ním co nejlépe a elegantně pohybovat a tak nějak vůbec žít ve vzájemné symbióze.

Takže. Elegantní pohybování s pupíkem nejde. Pohybování jako kačer Donald ano. Když v našem panelákovém výtahu jedeme tři a více, a já stojím u ovládacího panelu, při troše cviku bych se mohla naučit pupkem ovládat čudlíky.

Asi nejvíc nepříjemné je spaní. Polohy na spaní, se kterými se dá poměrně dobře odpočinout, jsou dvě. Na levé straně a na straně pravé. Na zádech se po chvilce ležení začnu dusit. Díru v matraci (ano spíme na matraci, postel nemáme) zatím stále nemám, takže spánek na břiše nemožný. Noční vstávání na záchod je teda taky bezva činnost, ale chce to prostě cvik. Překulit se na pravý bok, pokrčit nohy, do dřepu a hotovo, jsem na nohou.

Další kapitolou jsou boty. Teda obouvání bot. Je super, že je léto - takže ve většině případů mám sandálky nebo žabky, popřípadě balerínky. Když si mám ale zavázat tkaničky, tak teprve začíná ta pravá zábava. Vzhledem k tomu, že to je vždy před odchodem někam ven, tak pochopitelně spěchám. Dokážu se pěkně vzteknout, leje ze mě jak z vola, trolejbus mi ujede. Takže už mám vylepšovák. Tkaničky mám utažené tak akorát, abych se do nich vlezla za pomocí lžíce a bez větší námahy. Co ale nemám doposud vyřešené, je nezbytná úprava intimních partií. Hodiny baletu a jógy mi jsou pěkně na prd. Já si tam dolů prostě nevidím. Pupek je neoblomný. Ty kreace, co dělám ve vaně, jsou spíš zoufalým mrskáním plejtváka obrovského na mělčině. Ale jsou to takové milé starosti, co k těhotenství patří, a je to spíš sranda, než nějaké trápení :-)

Jen si tak říkám, že je někdo ochoten se takto špatně pohybovat a tam dolů si nevidí skoro celý život, že pánové? ;-)

Mějte se krásně. Všichni!

Mia ♥


 

Mia je v 26. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

29. 6. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené