Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím!

Uplynuly dva měsíce od doby, co jsem se Vám ozvala naposledy. Chjo. A to jsem slibovala, jak se polepším. Jenže kvůli nedostatku času, zradě ze strany techniky, zdlouhavé administrativě na kriminálce a především kvůli haldě záležitostí k zařizování, co se na mě navalila, to jednoduše nebylo možné. Buď nebyl čas, když už čas byl, tak nebyla nálada. Nebo bylo obojí, ale nefungoval počítač. A jelikož je jistý ajťák momentálně tak trochu nedostupný, pustila jsem se do toho akčně já sama. Hrdinka. Já bláhová... Už se Vám někdy podařilo něco rozdělat, spravit, ale když jste to dali zpátky dohromady, tak jste zjistili, že soudruzi někde udělali chybu? Tady, myslím si, postačí anglická fráze "no comment". Abych to shrnula, tak občas zírám, že si tu už dááávno neslintám na triko. :-)

Popravdě, nemám tušení, za který konec, tento článek vzít. Dva měsíce je dlouhá doba. Mozek mi vypovídá sužbu. Je totiž pozdě v noci a já nemůžu dospat rána. Čeká nás návštěva. Dalších čtrnáct dní za námi. Stále to utíká. Ani se nenadějeme a bude to půl roku. Neuvěřitelné. To už je tomu našemu prťouskovi tolik? Výraz "prťousek" především není úplně trefný. Dexík je chlap jak hora. Přesněji tedy osmikilová.

Konečně se nám udělalo opravdu teplo, tak jsem toho hned využila a vystrčila Dexínka do sporťáku. Však už taky bylo načase. Korba mu začínala být tip ťop. Tak to má teď najednou koukání. Spokojeně si tam lebedí a hraje si s hračkami, které má přidělané na madle. Jen na ten spánek venku pro samou čumendu čas nemá. Takže ho pak musím uvozit doma na chodbě, když přijdeme z venku. Že hračky jsou prima věc, na to přišel už před půldruhým měsícem. Vše od té doby zvládá držet v ručkách a patřičně si je prohlíží a ochutnává.

Největší zábavu mu ale obstarávají bráškové. Alex na něj dělá opičky a tajtrdlíkuje kolem něj a Dexík se mu směje na celé kolo. I Max se snaží, po vzoru Alexe. Chodí na něj dělat KUK a pokládá na něj hlavu a mazlí se s ním. Děti mají prostě asi nejraději zase děti. Když potřebuju doma něco nutně udělat a ten náš kulíšek už se mnou není spokojen, že se mu nevěnuju, stačí ho posadit do vajíčka a postavit klukům do pokojíku. Je moc fajn, že je nemusím hlídat, aby se mu něco nestalo. Už i ten Maxík moc dobře ví, že na mimi se musí opatrně.

A hádejte co? Klube se nám dole první zuban! A tak občas slintáme, vztekáme se a jsme protivný. Však ono taky pomalu začíná přicházet podle mě nejhorší období mimina. Myslím tím to, když dítě už nevydrží jen ležet a hrát si a vyžaduje, aby se něco dělo, jenže samo se ještě přepravovat neumí. U nás to asi už tradičně skončí cca v sedmi měsících občasným párminutovým posazením do chodítka. A je klid. Vím, že spousta z vás s tím určitě nesouhlasí. Já si ale myslím, že když je dítě zdravé a má především zdravé nožky i páteř, pár minut několikrát za den mu snad neublíží a mně to pomůže. A kluci budou mít zábavu všichni tři. Starší bráchové ho budou vozit, tak jako před rokem vozil Alex Maxe. To bylo srandy. Tedy dokud se Maxík nenaučil s chodítka vylézat rovnou dolů na hlavu.

Jinak bych řekla, že situace s Alexem se začíná pozvolna uklidňovat. Někdy má lepší dny, jindy horší, ale už to není ten extrém. Konečně začíná chápat, že mě poslechnout musí, i když se mu někdy vůbec nechce. Tak se spokojí alespoň s tím, že na mě hází ošklivý pohledy. :-)

Za to Max začal pěkně vystrkovat růžky! Vzteká se až hrůza. Demonstrativně při tom bouchá čelem o zem a pak řve, že ho to bolí. Po chvilce ho to přejde, pak jde ke mně a já si myslím, že se chce udobřit o ono prdlajs. Začne ryčet nanovo. Asi mi to jakoby dává sežrat. Jenže to na mámu neplatí, ta je vytrénovaná už ze staršího bráchy. Když ale právě doma vzteky nevytírá podlahu, je celkem pohodovej. On není tolik kňoura jako Alexina.

Pánové se mi doma začali trochu bitkařit. :-) Když se tahají o nějakou hračku, Maxík už si dovede hravě poradit. Vezme to, co má zrovna po ruce a uštědří tím staršímu bráchovi jednu zavyučenou. Ten mu to většinou oplatí, anebo na něj naštvaně křičí, že mu to nedá. Nicméně ,rozhodla jsem se to mezi nimi nijak extra nerovnat. Pozoruju z povzdálí, co dělají. Jen ať si to pánové vyřeší sami. Přece mezi mini nebudu figurovat potom do dospělosti. Napomínám je, jen když vidím, že by Max šel bráchu plácat jen tak, anebo když by Alex šel Maxovi brát hračku z ruky apod. On už i ten náš prostředníček začíná být vykuk. Když se nudí, tak kouká, jak by bráchu popíchl. Když už nic jiného, spokojí se třeba s tím, že mu vypne televizi, nebo DVD s pohádkou. Ví totiž, že ta jekna začne hulákat a mám proto podezření, že to je ten důvod, proč to Maxipsa baví. Jsou to holt kluci, a jak říká náš táta: „Fighty mámo budou!"

Poslední dobou se děsím, kdy potkám venku starší paní, co bydlí pod námi. Onehdy mě potkala venku a nenásilně mi naznačila, že to je vlastně hrozný, jak ty naše děti pořád běhají a mimi, že někdy brečí. No jo. Já je asi na řetěz neuvážu. Jsou to děti a hrajou si, honěj se. Jen posledních pár týdnů kluci doma začali lítat na motorkách. Max se to už pěkně naučil, tak občas závodí. Snažím se jim to teda zakazovat alespoň do osmi do rána a večer po sedmé hodině, ale i tak. To někdy i já hulákám, že mě z toho rachotu bolí hlava a zavírám obývak, ať si jezdí ve zbytku bytu. Takže počítám, že až paní potkám, slíznu si další úlisně medový rozhovor. A co? Nad námi holčička taky dělá bugr a v noci kolikrát brečí a vzteká se a taky se nezblázním. S tím člověk asi v paneláku musí počítat. To asi když přijede kamarádka a jejich tři děti, musí paní ležet s mokrým hadrem na hlavě. :-D

Dál musím konstatovat, že jsme si na tuhle situaci už asi všichni zvykli, jak my rodičové, tak i kluci. Situace je taková jaká je a věšet se kvůli tomu nebudeme. Hodláme to úspěšně překlenout a myslíme na lepší zítřky. Na netu jsem našla stránku, kde si píší "vězeňské vdovy" svoje zážitky a snažíme se držet jedna druhou. Je fajn být v kontaktu s někým, kdo plně chápe mou situaci. Naštěstí i já osobně mám kamarádku, která ví, jaké to je. Je pro mě velká opora a snaží se mi pomoci, jak jen to jde. Díky Lucinko!

V blízké době by se mi mělo ulevit o právní záležitosti a ten čas hodlám vynaložit na nějaký přivýdělek. Ta almužna, o které je náš stát přesvědčen, že z ní mám uživit sebe a tři děti, je totiž do nebo volající. Pánové nahoře si zřejmě vůbec neuvědomují, kolik stojí jen dětské věci a kde je pak ten zbytek?

Tentokrát vám nebudu slibovat, že se ozvu včas tak, jak to má být a raději to rovnou udělám. :-) Ráda jsem pro vás po delší době zase něco nadatlíkovala.

Tak zase příště pá,pá.

Vaše Pavlína

23. 5. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené