Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn.

Naši kluci jeli samozřejmě s námi, kolega má syna ve stejném věku jako Toby. Přidala se k nám ještě kolegyňka s dcerou Yanou, které bude v létě 5 let. Prostě malá skupinka dětí, která se lehce zabaví, myslela jsem si. Vše probíhalo na jedničku, až do okamžiku, kdy se Yana začala nudit, a tak si vyžádala tablet. Když to viděl kolegův tříletý syn, požádal i o jejich tablet. Dostal ho. Najednou se přede mnou vyskytl obrázek čtyřleté holčičky zaujaté tabletem a na pohovce sedícím tříletým klukem, který byl také absolutně ponořen do jeho „tabletového světa“. A pak náš Toby a Max... nejdřív se po nich dívali a zajímali se „co to je“, po chvíli si začali hrát s legem. Toby stavěl, Max ochutnával.

Naši známí se také zmínili, že jejich tříletý syn zná tablet ze školky. Mají ho ve třídě a všechny děti si s ním mohou postupně hrát. My tablet nemáme. Máme laptop, ale ani jeden necítíme potřebu trávit na něm moc času. Vzhledem k tomu, že sedíme oba před počítačem osm hodin denně, je to vcelku pochopitelné. Ok, Toby také občas tráví nějaký čas na počítači, pouštíme si videa a písničky. Ale tablet/počítač ve školce? To už mi přišlo trošku moc. Nechci dítě posílat do školky, aby si tam hrálo s tabletem, to už ho můžu nechat doma. V naší školce díky bohu tablety děti nemají. Je to pořád taková staromódní školka, kde děti hodně tvoří, o přestávce vyběhnou na dvůr a domů chodí unavené. Fyzicky unavené. Jsem si jistá, že to jednou přijde a Toby bude mít tablet nebo svůj laptop. Ale pokud to můžu alespoň trošičku oddálit, tak jsem pro. Prozatím žádný dotykový displej, žádné bezdrátové připojení. Jaký je váš názor? Napište mi do diskuze.

A jak už jsem zmiňovala minule, je březen, tudíž slavíme. Proběhla rodinná oslava pro Tobyho a Maxe dohromady. Rodinu jsme požádali o příspěvek na trampolínu, kterou chceme klukům koupit. Upekla jsem opět dort, tentokrát s krtečkem. (Michelova mamka vykřikla: „Jéé, tučňák!“). Když přišel čas sfouknout svíčky, postavila jsem dort na stůl a poodešla jsem pro sirky. Toby se mezitím přesunul k dortu a během pár vteřin jsem zahlédla, jak něco žvýká. Uloupl krtkovi ruku a snědl ji. Už se sápal po druhé, marcipán mu zachutnal, než jsem ho zastavila. Nejdřív zapálíme svíčky na dortu s handicapovaným krtečkem/tučňákem.

Po Velikonocích jedeme na týden do Čech, Max půjde na jeho první stříhání k mojí ségře. Pamatuji si na první Tobyho stříhání. Najednou byl z mého miminka velký kluk. O tolik „zestárl“! Max má pořád své miminkovské kudrlinky, které trčí na všechny strany. A z toho kudrnatého andílka bude taky pravděpodobně během pár minut roční kluk...

Mějte se krásně a příště opět na napsanou

Toby & Max 2015

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Gábino, ten dort je parádní! Jsi ohromně šikovná, vypadá jako od profíka! :-)

Tabletové a počítačové téma taky řeším, ale zatím dost prohrávám. Honzík nezapře tatínkovy ajťácké geny, jak jen zahlídne někde telefon nebo tablet nebo počítač, už se po něm sápe a "já se jenom podívám na čísla, maminko"... Snažím se mu to nepůjčovat moc často, ale někdy prostě vyměknu a nechám ho. Doufám, že se toho nabaží, trochu se mu to "přejí" a enormní zájem brzo ochladne - jakmile budeme zdraví a vyrazíme zase ven. Teď jsme už dva týdny izolovaní doma s nachlazením obou kluků, aktuálně jsem nejvíc nemocná já a tak jsme museli všechny aktivity mimo domov na nějakou dobu zrušit. A zrovna, když bylo celou dobu takové krásné jarní počasí... Ach jo :-(

Mějte se krásně a ať jste fit ;-)

Jarka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené