Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad.

Ráno o půl šesté jsem ucítila první kontrakci. Nebyla nijak dlouhá ani bolestivá, další přišla za deset minut a takto po deseti minutách chodily skoro tři a půl hodiny. Tak jsem si vyhledala článek o dobách porodních, zjistila, že první doba porodní může trvat i dvanáct hodin, tak jsem řekla manželovi, že to nebude nijak rychlé a šla jsem si dát vanu.

Pak jsem začala vařit oběd, ačkoli já si od rána k jídlu dala jen banán a jogurt, kdyby byl nějaký problém a museli mě v nemocnici operovat. Od desíti se interval stahů zkrátil na pět minut a každý trval zhruba čtyřicet vteřin. A při stahu mě hrozně bolelo v bedrech, nemohla jsem najít žádnou polohu, ve které by to trošku povolilo. Ale nebylo to k nevydržení, přesto jsem zavolala do porodnice, jestli už nemáme přijet. Řekli, že se pomalu můžu sbalit a vyrazit, cesta je na 15 minut, takže rychlovka. Tak jsem ještě převlékla postele, umyla nádobí, i když ty činnosti vypadaly dost vtipně, když jsem je dělala přerušovaně, interval kontrakcí se totiž zkrátil na tři minuty a trvaly skoro minutu. Po jedenácté už jsem začala mít strach, jestli už přece jen nemůžu porodit, a tak jsem se oblékla a manžel se mnou vyrazil do nemocnice.

Na příjmu se porodní asistentka podívala, řekla že je to dobře rozběhlé, že jsem otevřená na pět centimetrů. Začala mi měřit pásy a vydržet 20 minut sedět byl nadlidský úkol.

Konečně to bylo za mnou a převedli mě na porodní box. Sem už taky přišel manžel, který se mě snažil úžasně rozptýlit a rozesmát. Bylo po dvanácté, vím že jsem říkala manželovi, že se bude nudit a jestli má něco na čtení. Pak byly jednotlivé kontrakce hodně bolestivé, manžel mi masíroval bedra, asistentka mi vyčítala špatné dýchání, tak jsem se snažila dýchat pomalu a klidně, ale moc to nešlo. Pak mi šli zase natáčet pásy, tak jsem si musela lehnout. Sestra řekla, že přijde za 20 minut, ale že kdybych měla pocit na tlačení, tak ať ji zavolám.

Kontrakce byly po minutě, nevím jak dlouho se pásy natáčely, možná 5 možná 10 minut a já musela sestru zavolat. Tak se na mě koukly, pásy odpojily a řekly že rodíme. A že při kontrakci mám pořádně zatlačit. Z toho jsem asi dostala strach, protože kontrakce najednou nepřicházely. Ale to byla chvíle, pak začala kontrakce, sestry na mě volají, jak mám dýchat, jak mám tlačit, já manželovi drtím ruku. Slyším jak sestra říká, že na příští kontrakci bude hotovo a najednou je to tady a já slyším dětský pláč. Vidím, že se manželovi lesknou v očích slzy a už vidím i našeho chlapečka - Antona.

Je nádherný, hrozně maličký a úžasný. Nemůžu tomu uvěřit, že už je tu s námi. Porod byl podle sester rychlovka, od přijetí do nemocnice se malý narodil za dvě hodiny. Nenastříhávali mě, ale pan doktor mi zašil některá vnitřní a vnější natržení. Doufám, že se vše rychle a v pohodě zahojí, docela to dnes cítím a nechodí se mi moc dobře. Ale chodím sama a to je hlavní.

Brouček je skvělý, nemůžu se na něj vynadívat, v noci jsem spala asi hodinku, jinak jsem koukala na ten náš zázrak. Celé moje těhotenství bylo úžasné a porod byl sice bolestivý, ale stálo to za to. Jsem šťastná, miluju svého manžela a jsem mu hrozně vděčná, že mi byl oporou nejen při porodu, ale celou dobu těhotenství. Od teď už jsme tři a to je to nejkrásnější, co může být.

Jsem ráda, že jsem mohla psát tento blog a uchovat si tak zážitky z nejkrásnějších devíti měsíců mého života.

Mějte se moc krásně, maminka Barča

17. 10. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Barča
Barča

Mockrát děkuju, jsem hrozně šťastná a pořád u vytržení z toho úžasnýho stvoření:-)

Obrázek uživatele Romana
Romana

Blahoželáme k malému uzlíčku toho najvačšieho šťastia. Drobčekovi želáme veľa zdravíčka a maminke rýchle zotavenie :-)

Obrázek uživatele Zuzina
Zuzina

Mila Barca,

vsetko najlepsie a vela radosti zo synceka.

Zuzana

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené