Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství.

"Budoucí maminka Katka, devětadvacetiletá novinářka, se nám bude každý týden svěřovat se vším, co jí v její cestě k vytouženému děťáku potká. Na diskusním fóru se těší na vaše připomínky, dotazy, rady.

Škoda jen, že to můj manžel nemůže prožívat se mnou. Kdykoliv si na bříško položí ruku, mrňous jako naschvál přestane. Říkáme mu zatím Sofík. Buď to bude Sofie, nebo Filip. Zatím to vědět nechceme, bude překvapení až do poslední chvíle.

Ahoj! Jmenuji se Kateřina, jsem novinářka a před několika týdny jsem se s velikou radostí zařadila mezi vás, těhulky! Čekám své první vysněné děťátko a ráda bych se s vámi dělila o své radosti i pochyby.

Kde všude ten prcek byl?
Sofík je už odmalička velký cestovatel. Asi den po jeho zplození už jsem jela na služební cestu na Moravu (taky si mě manžel někdy z legrace dobírá, jestli nevznikl právě tam), další týden byl v Plzni, pak následovalo východní Slovensko, Berlín, Paříž, cestování po Irsku, dovolená v Krkonoších a příští týden se chystám asi na předposlední cestu do zahraničí – do Norska. Zatím je mi dobře, tak si říkám, proč se někam nepodívat, když mám tu možnost a ještě dost času.
Snad nebude ta naše holčička nebo chlapeček po tom všem až moc do světa. Jako každá máma bych ho chtěla mít pořád u sebe. Alespoň zatím.

Naše milá šmouha
Sofík je totiž naše první a vysněné dítě. Ohlásil se devět měsíců po svatbě, chtěli jsme chviličku dřív, ale přírodě neporučíš. Nejdřív jsme si asi jako mnoho rodičů mysleli, že je to jen šmouha na testu. Když jsem viděla, že to zase nevyšlo, za celou tu dobu jsem se poprvé rozbrečela, že nám to snad nikdy nevyjde. Ale to už se hormonálními výkyvy hlásil Sofík!
Manžel mě uklidňoval, že máme přece ještě dost času a že příští měsíc se zadaří. Večer jsme se u kamarádů pořádně opili a ráno zas dělali těhotenský test. No a zase šmouha! Začala jsem pomalu doufat.

Hormony řádí
Ale jistotu jsem získala až za nekonečné tři týdny, kdy mě doktorka pozvala na kontrolu: „Je tam zárodek, ale také krevní sraženina, která je desetkrát větší než on. Pravděpodobnost, že přežije je 50:50.“
Tato slova nám totálně zkazila naši radost z malinkého tvorečka v bříšku. Když jsem to volala budoucímu tatínkovi, brečela jsem. „Proč brečíš?“ řekl mi. „ Já jsem rád, že to vyšlo.“
No a vyšlo, období strachu jsme překonali a teď už se zdá vše v pořádku. Od té doby nás potkala spousta problémů, kdy nás doktoři strašili, co se může dít, ale můj „taťka“ byl pořád v klidu a to mi popravdě dodávalo moc sil. Nemyslete si, že jsem nějaká hysterka. Než jsem otěhotněla, byla jsem flegmatik a kliďas, ale ty hormony mi dávají zabrat.

Proč má Sofík deníček?
No a jak vlastně vznikl nápad psát tady na babyweb deníček? Samozřejmě přišla nabídka a já ji přijala, ale proč? Už od začátku jsem měla pocit, že Sofíka mám bříšku, cítím ho, povídám si s ním, ale on si to nebude nikdy pamatovat, tak jako si nepamatuju já, co mi říkala a co tehdy prožívala moje maminka. Přišlo mi to líto. A nyní moje miminko už ve mně žije a jednou by mělo vědět, jak jsme se na něj těšili. Takže už před touto nabídkou jsem si říkala, že mu musím založit deníček. Ať ví, kde všude bylo, co říkala babička, když se o něm dozvěděla a další možná nepodstatné věci. Nepodstatné možná pro někoho, ale pro mě je už teď Sofík jedna z nejdůležitějších bytostí na světě.

Deníček mi pomáhá rovnat myšlenky a jsem ráda, že je neodvane čas.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Naposledy navštívené