Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že se mi bude i stýskat. Šéfová se se mnou rozloučila se slovy, ať jsem hodně zdravá a silná a můžu zase co nejdřív nastoupit.

Rodíme jak na běžícím pásu
Naštěstí to zachránili ostatní, protože mi přáli, ať si to co nejvíc užiju, že mi nic neuteče a že takové chvíle se nevrátí. Nejvíc mě potěšil kolega Martin, který řekl: „A ničeho se neboj, my rodíme jak na běžícím pásu a je to to nejhezčí, co můžeš zažít.“ Má tři děti a od chlapa jsem takové uklidnění fakt nečekala. I když samozřejmě může vědět prd, co jeho žena při porodu prožívá, ale je to milé.

Málem jsem brečela
A když nastoupil můj vedoucí se slovy: „Káťo, já nevím jak ostatním, ale mě budete opravdu strašně chybět…“, tak jsem ho musela přerušit, protože jsem měla slzy v očích. Naštěstí jsem si ale vzpomněla na předchozí den a svou „dvanáctihodinovku“ a zase mě dojetí přešlo. Hezké ale bylo, že se kolegové složili a dali mi kromě drobných dárků i nějaké peníze, tak půjdeme příští týden Sofíkovi konečně koupit vaničku a nějaké věci do lékárny, která nám ve výbavičce ještě chybí.

Děsím sousedy
Teď jsem už druhý den doma a zdá se mi, že stíhám ještě míň než dřív. Je to ale taky tím mým kašlem. Jsem z něj tak unavená, že nemám vůbec energii. Dnes jsme potkala sousedku z patra pod námi a ta mi říkala: „To ty tak strašně kašleš? To musí být hrůza pro tebe i pro miminko. My to slyšíme celý den a litujeme tě.“
Tak vidíte, ještě děsím sousedy. Včera jsem ale byla u své praktické doktorky a mám nové kapky, které tedy pro těhotné moc dobré nejsou, ale miminko ohrozí míň, než předčasný porod. Tak snad bude líp.

Přecházím do porodnice
Sofík už je asi taky celý vyčerpaný, kvůli neustálému zemětřesení břicha nemůže vůbec spát. Nedokážu teď odhadnout jeho polohu. Tedy vím, kde má začátek a konec, když se protahuje, cítím v břiše přímku, ale kde je hlava a kde nohy, netuším. Řekla bych, že se stále neusadil a rotuje si v tom svém vaku, jak chce. Příští týden jdeme na poslední kontrolu k naší paní doktorce a pak už nás asi předají do Podolí. Jsem moc zvědavá, co nového mi o Sofíkovi řeknou. Připadá mi, že čím je větší, tím míň mám o něm informací.

Vyhlásila jsem embargo
Mimochodem – včera jsme byli na návštěvě u mých rodičů a musela jsem vyhlásit dočasné embargo na nákup hraček – tedy alespoň některých. Sofík už má totiž nachystaná tři Lega, deset plyšáků a minimálně dvacet nových knížek. Ale například chrastítko nebo kousací knížku ještě nemá.
A to jsme neviděli „ nabídku“ u druhé nastávající babičky a dědy. Ale je to krásné, že se všichni na Sofíka tak těší. Moc bych to přála každému miminku.

A co nás čeká v příštích dnech?
Pojdeme na návštěvu k manželovým rodičům do Hradce Králové, další týden nás čeká se Sofíkem ještě decentní vánoční večírek a hlavně už zmiňovaná návštěva u lékaře. Snad bude vše v pořádku jako vždycky. Zdá se mi totiž, že bříško začalo nějak rychle klesat…

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené