Katka (11): Věřím, že se miminko ještě otočí

Za čtyři týdny bych měla pravděpodobně porodit. Uteklo to strašně rychle a ten finiš bude asi ještě rychlejší. Včera jsem byla na kontrole u své doktorky. Otvírat jsem se sice nezačala, ale náznaky tam trochu jsou.

Může za to určitě i ten zpropadený kašel. Horší zpráva ale je, že se Sofík stále ještě neotočil. Má hlavičku nahoře a nožičkama mi ustavičně kope do močového měchýře. Paní doktora mi zase radila cvičení, ale bylo na ní vidět, že už tomu moc nevěří.
Začala mě připravovat na císařský řez. Zatím nepropadám panice, protože věřím svému dítěti. Otočí se, až bude připravené.

Apokalypsa
Táta to vidí stejně, odmítá se bavit o jiné variantě než přirozeném porodu, protože čtyři týdny mu připadají jako strašně dlouhá doba.
Včera mě docela pobavil. Zažili jsme totiž malou apokalypsu. Bylo šest hodin večer, seděla jsem zrovna u počítače a najednou bác a byla tma. V celém okolí vypadl elektrický proud. Mohl za to asi sníh, který naši městskou část vydatně zasypával už několik dní.
Rozsvítili jsme svíčky a Tomáš zrovna přišel zvenku, kde byl zkusit na běžkách nový sníh, takže se sprchoval za svitu plamínků. Jenže pak mu najednou přestala téct voda, protože nešlo čerpadlo, a teplá už vůbec ne, protože kotel máme taky na elektřinu.

Ještě začni rodit!
Pak začalo chladnout topení. Chtěla jsem k večeři dělat bramboráky, ale to teď na našem elektrickém vařiči nešlo. Oba naše mobilní telefony pípaly, že jim dochází baterka. Neměli jsme doma ani kousek pečiva a tak jsme se rozhodli, že zajedeme někam nakoupit.
V okolí to nešlo, protože proud nešel ani v obchodech. Jenže když jsme se přes hory sněhu a silný vítr dostali do auta, zjistili jsme, že nejde otevřít závora, která chránila naše parkoviště před nezvanými hosty. Je taky na elektřinu.
Naše domečky byly v černočerné tmě, sníh, i když bylo prohrnuto, nám dosahoval do půlky lýtek a manžel povídá: „Teď ještě zbývá, abys začala rodit.“ Rozesmálo mě to, ale je fakt, že to až tak veselé nebylo, protože kdybych začala rodit, bůhví jak by se ke mně sanitka dostala. A jak bych si balila tašku v té tmě? Ani tu horkou vodu, co vždycky vaří ve filmech, když ženská doma rodí, bychom neuvařili.
Ale za dvě hodiny už zase bylo dobře, i když musím se sentimentem říct, že bylo moc hezké zase si jednou sednout jen za svitu svíček a povídat si.

Jsem tetovaná!
Já jsem manžela zase pobavila den předtím, když jsem se vydala na vánoční večírek jedné spolupracující firmy, kde měli jako jednu z atrakcí tetování henou. Nechala jsem si namalovat na rameno čínský znak, který prý znamená lásku. Samozřejmě až potom, co mě „tatérka“ nebo spíš malířka ujistila, že to miminku vůbec nemůže uškodit. Přišla jsem domů a nakrucovala jsem se před manželem jako v tom známém vtipu: „Hádej co je na mně nového?“ Po chvíli si všiml a se smíchem povídá: „No, to snad není možný, Sofíku, tvoje máma jde v devátém měsíci na večírek a vrátí se potetovaná.“

A co Sofík na to? Možná je mu líto, že než se narodí, tak se to mamince smyje. Ale co kdybych si nechala vytetovat příští rok něco trvalejšího? Třeba datum jeho narození.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené