Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem stihnout i kadeřnici, abych byla při porodu hezká (jaká naivita) a zubaře. A k tomu mi ještě přibyly předporodní kurzy.

Porod máme za sebou
První lekci s názvem příprava na porod a porod máme za sebou. Tatínek to taky nakonec zvládl, takže jsem byla šťastná jako blecha. I když některé věci budoucí tatínky asi nudily. Třeba jaké vybrat nejlepší jednorázové kalhotky po porodu, jaké vložky se na hojení jizvy nehodí a podobně. Jenže když nevydrží ani tohle povídání, jak vydrží několik dlouhých hodin trvající první dobu porodní?

Psychiatrie nebo rozvod
Ukázalo se, že nejsem jediná, která má obavy – jedna maminka dokonce vyjádřila názor, že jestli bude osm a více hodin zavřená se svým mužem v jedné místnosti a do toho bude mít bolesti, tak ji nebo jeho odvezou rovnou na psychiatrii nebo k rozvodovému právníkovi.
Porodní asistentka jí na to moc odpovědět nedokázala, jen řekla, že když rodila ona, byla situace na porodním sále ještě horší.

Profesionální deformace
Další prekérní situace nastala, když nám říkala, jak mají tatínci slovně podporovat maminky při porodu. Můj manžel na to zašeptal: „Nekňourej, furt, lásko.“ Oba jsme vyprskli smíchy.
Na kurzu byly samé starší, a řekla bych konzervativnější páry, takže se na nás nevraživě dívaly. Asi jim taky přišlo divné, že si všechno zapisuji, ale to už je moje profesionální deformace novinářky.

Na porodním nebo na operačním sále?
Pak jsme se šli podívat na porodní sál. Působil na mě docela sympaticky. Bylo tam soukromí, což je pro mě dost důležité. Skoro jsme se začala těšit, ale jen do té doby, než mi došlo, že my ten sál asi potřebovat nebudeme.
Když se Sofík neotočí, tak pojedeme operační, ne porodní sál. Čímž vyvstala otázka, jestli mě můj miláček bude následovat i tam, nebo počká venku. Přítomnost otce u císařského řezu je v porodnici v Podolí možná, paní asistentka ale říkala, že to máme zvážit. Že ne každý ustojí pohled na to, jak mu řežou partnerku, i když samozřejmě za plentou ten řez nevidí.

Mám tři prsa
S manželem jsme si řekli, že to zatím nebudeme řešit, že to rozlouskneme, až to přijde. Stále totiž čekáme, že se Sofík otočí. Zatím mě ta jeho šišatá hlavička šťouchá do žeber. Tomáš tomu nevěřil, ale včera večer se přesvědčil, když se mi najednou pod prsy udělalo ještě jedno.

Moc toho nenaspíme
Bohužel můj měsíc trvající kašel se mě stále nepustil. Nemusím asi psát, jak jsem z toho vyčerpaná, v noci toho moc nenaspím a přes den jsem jak mátoha. Sofík chudák poslední tři dny také nespí, cítím ho skoro pořád. Ve dne v noci. Někdy se mele tak divoce, že si říkám, že se snaží odrazit od břišní stěny a otočit. Tak ho mu říkám, jak to má udělat, ale zatím se mu to nedaří.
Musím říct, že pouto mezi námi je stále silnější, neumím si představit, jaký to bude pocit, až po tolika měsících budu mít břicho prázdné. Snad mě uklidní ten uzlíček v náručí, že je vše, jak má být.

Někdy mi ani nedochází, že asi prožívám nejhezčí chvíle života a dostatečně si toho nevážím a sama pro sebe si fňukám. Co je jeden hloupý kašel a úporná bolest stydké kosti proti tomu co prožívám: čekám vysněné miminko s milujícím a milovaným manželem, u nohou nám leží náš obrovský stejně milující a milovaný pes a doma je teplo, docela uklizeno. Tak se jen tiše modlím, ať se to naše velké štěstí nepokazí.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené