Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po špičkách a odpustí se mi úplně všechno. A za třetí jsme měla vše prožívat společně s manželem, který mě bude trpělivě držet za ruku a uklidňovat. Já vím, zní to, jako bych byla rozmazlená princezna, ale kdy jindy už se nechat rozmazlovat než teď, těsně před porodem? Realita je ale bohužel jiná.

Rozmazlování se nekoná
Nastávající tatínek si zlomil klíční kost, takže v uplynulých čtyřech dnech nedělám nic jiného, než ho vozím po doktorech nebo poslouchám jeho stesky a přemýšlím, jak mu pomoci. Ve chvíli, kdy jsem měla být já za tu chudinku, co ji čeká těžký porod, řešíme, zda léčba, kterou doktoři zvolili, je správná a proč ho to pořád tolik bolí. Měsíc před porodem už jsem vůbec nechtěla řídit, dnes jsem ale sjezdila Prahu křížem krážem jako manželův taxikář. Nevyčítám mu to, samozřejmě. Jen je mi to líto. Měl to být můj čas…

Chce se mi brečet
A nejhorší na tom je, že jeho léčba bude trvat nejméně šest týdnů, takže mě nemůže ani odvézt do porodnice, ani mi nic dovézt a hlavně si asi miminko ani nepochová. To, že přebalovat a oblékat budu taky sama, nemusím snad dodávat. Někdy se musím hodně držet, abych nebrečela, když si na to vzpomenu… No prostě je všechno jinak, než si člověk naplánuje.

Srdíčko nikde!
Navíc jak jsem už psala, můj doktor odjel na dovolenou a chodím k novému. Včera jsme na monitoru místo obvyklých dvaceti minut strávili více než hodinu. Sestřička nejdřív nemohla Sofíka vůbec najít, srdíčko nikde nebušilo. Kdybych předtím v čekárně necítila, jak kope, tak bych byla asi dost vyděšená. Po pěti minutách sestřička konstatovala, že se otočil zády a že ho prostě asi nezměří. Snažily jsme se ho poštuchovat, aby se otočil. Nakonec jsem se naklonila a podařilo se nám jeho tep zachytit. Jenže to zase spal. Sestřička ho budila tleskáním, pak zvoněním, ale nic.

Miminko se naštvalo
Když už byla bezradná, štouchla jsem ho a on místo aby se polepšil, přesunul se na druhou stranu a ze sondy utekl. Měření začalo nanovo. Až za tři čtvrtě hodiny tělocviku a řinkotu zvonečků se Sofík vzbudil a měl pěkně špatnou náladu. Z původních 120 tepů za minutu, které měl ve spánku, rázem vyletěl na 170 a nožičky i ručičky mu jezdily po celém břiše. Když mi sestřička dávala výpis z kardiografu ke kontrole, říkala: „Tak se budeme modlit, ať vás doktor nepošle ještě jednou.“ Doktor výsledek označil za fyziologický a pozval mě na další za tři dny. Ani mě neprohlédl, takže ani nevím, jak už je Sofík na své cestě na svět daleko. Cítím ho pořád níž, takže je logické, že se to blíží.

Jak to, že nerodíš?!
To, že za čtyři dny mám termín porodu, nemůžu zapomenout, ani kdybych chtěla, protože mi každý den chodí nové smsky: „Tak co, pořád nic? Kdy myslíš, že to bude?“ ptají se mě pomalu i cizí lidé na ulici. Navíc kamkoliv přijdu, stává se námětem hovoru porod. Každá maminka mi musí sdělit, co se stalo jí a co cítily její kamarádky, příbuzné nebo kolegyně z práce. Musím říct, že mě to moc neuklidňuje, ale pouštím to jedním uchem tam a druhým ven. Ke všemu mi připadá, že jsou někteří naštvaní, že pořád nic, jako bych za to mohla.

Ale mezi domácími pracemi, opečováváním manžela, venčením psa a přípravou na Sofíkův příchod alespoň nemám moc času nad takovými věcmi přemýšlet. Všechno zlé je k něčemu dobré.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené