Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s doktorem čekáme, že se něco pohne, ale stále nic. Běhám do schodů, dávám si horkou vanu a i ten sex na uvolnění prostaglandinů proběhl, ale nic nezabírá. Nechci toho malého broučka moc stresovat, tak další babské rady raději nezkouším, ale snad už bude brzo připravený sám.

Pořád brečím
Stresů mám i tak nad hlavu. Docela často brečím, protože se mi v rodině nic nedaří. Budoucí tatínek má problémy po svém úrazu, jak jsem už psala – zlomil si na lyžích klíční kost.
Každý den jsem s ním objížděla doktory, protože se nám nezdálo, jak se to hojí. Až dnes (když už jsme se s tím jakžtakž smířili a čekali, jestli to nebude přeci jen lepší) mu řekli, že máme pravdu. A musí na operaci.
V den, kdy jeho manželka bude 41týdnů +3 dny těhotná. Takže je dost možné, že Sofík přijde na svět bez toho, aby ho jeho táta viděl a pochoval v náručí. Tolik jsme se na ten okamžik těšili a teď bude asi všechno jinak. Dávám si předsevzetí, že už nic v životě nebudu plánovat.

Selhala jsem jako žena?
Další věc je, že se cítím poměrně špatně kvůli tomu, že nejsem schopná porodit dítě normálně, bez vyvolání. Už totiž nevěřím, že to půjde samo a myslím, že na tom má velký podíl i moje psychika, ale těžko si můžu poručit. Kdyby si člověk mohl dát aspoň panáka…
Strašně mi taky vadí ty telefony od rodiny a kamarádů, kteří se rádoby vtipně ptají – „Tak kdy už ho konečně vypustíš na svět?“ Většinou odpovídám, že na Velikonoce, ale do smíchu mi není. Mám pocit, že jsem selhala jako ženská, když nedokážu porodit normálně. Asi si to všechno moc beru.

Pes se zbláznil
Starosti mi taky dělá náš pes Artuš, který začal bláznit a vůbec neposlouchá. Chodit s ním ven je teď opravdu za trest, jenže někdo musí a často se rozhoduju, pro koho je to menší zlo. No asi pro tatínka, jenže ten není vždycky doma. Včera se mi ten náš blázen vytrhl i s vodítkem a pokousal malého pejska ze sousedství, naštěstí jen malinko. Vím, že jeho chování je i naše vina, protože z nás cítí velké napětí a je to na něm vidět i doma, že se nechová jako dřív. Jsme prostě jedna malá nervózní rodinka.

Ráda bych dnešní díl skončila nějak optimisticky, napadá mě hlavně to, že příští díl Deníčku by už měl být téměř na 100 procent z porodu, protože mi ho do konce tohoto týdne vyvolají. A tak prosím - držte mi palce, ať je tam Sofíkův táta s námi.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené