Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám nebylo špatně. A samozřejmě Sofík už má v komodě přichystaného plyšového sobíka. Teď už jsme zas zpátky doma u tatínka a musím řešit běžné starosti. Kolik koupit rohlíků, zda se dá ta nová halenka ještě nějak povolit, abych se do ní vešla nebo jestli někdo nezačal vyrábět nealkoholické víno, které by se dalo pít.

Co musím obětovat
Na Sofíka jsme se hodně moc těšili a nevyměnila bych ho za nic na světě. Ale občas přijdou takové divné myšlenky – teď už nikdy nebudu sama (a je to dobře nebo špatně?), budu se muset omezovat nejen materiálně, ale i na zážitcích.
Samozřejmě doufám, že mi to vynahradí zážitky nové a ještě lepší, ale tuhle jsem měla takovou špatnou hodinku a připadalo mi, že je všechno jen černé. Jsem tlustá, i když si vezmu podpatky a minisukni (za předpokladu, že najdu nějakou, do které se vejdu), na ulici se za mnou otočí jen milovníci panáčka michelina.

Jsem neohrabaná
Začínají mi otékat kotníky a praskat žilky na nohou, dělají se modřiny, pálí mě žáha jako čert. S břichem jsem tak neohrabaná a tlustá, že jsem nedávno v restauraci shodila celou řadu židlí, když jsme se otáčela. V případě, že mi na zem spadne něco menšího než dvacetikoruna, se už raději ani neshýbám z obavy, že se nenarovnám.
Děkuji bohu, že nás napadlo pořídit si do bytu rohovou vanu, protože se v ní alespoň otočím. No a i když Sofíka miluju, ty jeho začínající kopance do žeber už mě pěkně štvou.

Moje máma
Já vím, co by za to jiné daly, rouhám se, a pak mě to přejde. A vzpomenu si na mámu. Na tu moji, co mě porodila po dlouhých šesti letech snažení, kdy už nedoufali, že budou ještě mít miminko.
Na tu mámu, co měla taky tlusté břicho, pálení žáhy a popraskané žilky na nohou.
Na tu mámu, které jsem při prodírání na svět roztrhla močový měchýř a ona má doživotní následky. Na tu mámu, co obětovala kariéru, aby mohla být se mnou dlouho doma. Na tu mámu, co jsem jí pak v pubertě dělala ze života peklo, co jsem jí utíkala z doma, chodila za školu. Na tu mámu co jsem jí nadávala a co jsem na ni ještě dneska do telefonu hrubá, když se mi nechce dlouho mluvit.

Ona je tu pořád pro mne, i po tom všem. Takové už jsou prostě mámy a já doufám, že budu jednou taky taková. Takže děkuju, mami, za to všechno, cos pro mě obětovala. Teprve až teď to dokážu ocenit.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené