Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem zalhala, že jsou pro tatínka životně důležité, protože nestíhá chodit na ultrazvuk. On by to bez nich samozřejmě přežil, ale má radost, že se tam občas mihne nějaká ručička nebo prstíček. Teď jsem mohla pozorovat, jak Sofík polyká vodu, to teda bylo panečku pití! Asi mu moc chutnala, to nevím čím, protože jsem to ráno ani nesnídala.

Nejsem tlustá!
Jinak mě také paní doktorka uklidnila. Tvrdili totiž, že je miminko špatně vidět skrz vrstvu tuku na mém bříšku (vážně tak tlustá nejsem!), ale to není pravda. Prý je někdy ultrazvuk dobře vidět u 130 kilové ženské a někdy není vidět ani u hubeňourů. Sami doktoři tápou, proč to tak je. A ujistila mě, že já tedy nejsem nijak tlustá. Hurá!

Šaty typu párty stan
U mě je to hlavně tím, že mám málo plodové vody – tedy na dolní hranici normy, takže se ještě nestresuju, ale miminku je asi těsno. Proto jsem ani tolik nepřibrala – jen čtyři kila za 26 týdnů.
No ale dneska v práci mi všichni říkali, že vypadám jako mamina, to se mi teda vůbec nelíbilo. Můžou za to šaty, které mi ušila sestra – zajímavý střih, ale jsou šité opravdu na velrybu, takže na ně mám tak dva měsíce čas. Říkám jim šaty „typu párty stan“ a opravdu by se mi pod ně nějaká menší párty vešla. No ale ve vší slušnosti, je tu přece Sofík.

Ty ceny!
Ono je to s tím oblečením těžké. Snažila jsem se koupit si nějaké těhotenské tepláky na cvičení. Narozdíl od dob našich maminek, které chudinky neměly na sebe v těhotenství nic, co si neušily nebo nepřešily, je výběr ucházející. Ale ty ceny!
Když jsem procházela těhotenskými koutky obchodů, měla jsem pocit, že marketingový specialisté nebo bůhví kdo, kdo dělá ceny, si prostě řeknou: „Á oblečení pro těhotné, tak to dáme dvě stovky navrch. A tady čtyři. No a u triček rovnou dvojnásobek, jinak se to nevyplatí.“

Když je vám líto pětistovky
Nejlevnější tepláky, které jsem sehnala, stály 500 korun. Byly úplně obyčejné, neměly na sobě jedinou výšivku nebo cokoliv jiného. Tričko, které se mi líbilo, stálo 350 korun. Vedle v regále měli trička pro obyčejné holky za 179. Ach jo. Člověk si to nakonec stejně koupí, protože v něčem chodit musí. No, a protože mi bylo líto dát 500 korun za tepláky, tak jsem ještě při cestě domů zaplatila pokutu, protože jsem jela tři kilometry po dálnici a neměla známku. Taky 500. Ani můj párty stan je neobměkčil. Ale dobře mi tak, mám myslet na to, že i v Praze je tu a tam placený úsek dálnice.

Aby nebylo smůly málo, tak si včera můj drahý vyvrkl nohu. Chodí o berlích a musím ho opečovávat. Ale o tom až příště.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené