Katka (6): Nesnesitelná bolest

Tenhle víkend jsem měla spoustu zážitků. Byli jsme s mými rodiči po strašně moc letech na výletě na zámku, potom na dlouhé procházce s pejskem a pak to přišlo.

Nesnesitelná bolest nohou. Seděla jsme ve vaně, sprchovala si nohy střídavě studenou a teplou vodou a říkala si – tak už to přišlo – takhle vypadá těhotenství, do teď to byl jen slabý odvar, takový mejdan s hormony, ale bez alkoholu.

Kulečník už ne!
Zatím mi totiž bylo opravdu docela dobře. Až na jedny křeče břicha, kdy jsme jeli na pohotovost (později se ukázalo, že bych asi neměla jako těhotná hrát kulečník), a občasné pálení žáhy, jsem skoro nevěděla, že jsem těhotná.

Jasně, člověk si připadá jako velryba, nemůže si zavázat boty, shazuje břichem židle a podobně, ale skutečné problémy jsem neměla.

Bolelo to
A teď mi vylezly žíly tak, že jsem měla dojem, že to nejsou moje nohy, ale mapa České republiky s vyznačenými vodními toky. A fakt to hodně bolelo.

Přitom na každé krabičce s gelem, co jsme měli doma, bylo napsáno: v těhotenství užívejte jen na doporučení lékaře. Tak jsem trpěla a trpěla, až jsem se protrpěla do pondělka a šla k doktorce.

Došla jsem si pro bacily
Tam mě tedy trochu zklamali. Sestřička mi po telefonu slibovala, že mě vezme přednostně, abych neseděla v čekárně s nemocnými pacienty, ale nevzala, čekala jsem hodinu a ona mi pak řekla, že ani nepoznala, že jsem těhotná.

V sedmém měsíci?! No a paní doktorka mi také moc nepomohla – prý mi nic dát nemůže, jen mě poslat na cévní. Za tuto „radu“ si vzala třicet korun a za tři minuty jsem byla z ordinace venku.

Nejdřív za měsíc
Martýrium s doktory ale neskončilo – na cévním mě chtěli objednat nejdřív za měsíc, i když doktorka říkala: „Vy jste těhotná? To abychom to stihli do porodu.“ Nakonec jsme se domluvili, že by to opravdu chtělo dřív, protože když už to vydržím měsíc, nemusím chodit vůbec.

Takže jdu příští týden. Zatím si nohy podkládám v práci balíky novin a doma se snažím víc odpočívat. Poprvé mě napadlo, že bych už mohla v práci skončit. Když já bych se ale doma nudou zbláznila.

Začínám cvičit
Abych se nezbláznila a ještě ulevila nohám, šla jsem se podívat na cvičení pro těhotné. A docela se mi líbilo. Zvedla jsem si trochu sebevědomí – moje jediná spolucvičenka vážila alespoň o 50 kilo víc než já, takže jsem se při povalování na míči aspoň nestyděla, (nemyslím to zle, ale znáte to – mezi slepými jednooký král) a paní cvičitelka byla moc milá.

Nejdřív jsme prováděly aerobní cvičení na míči. Hodně se to podobalo klasickému aerobiku, jen to bylo samozřejmě pomalejší a po čtvrt hodině jsme si měřili tep.

Měla jsem 80 tepů za minutu, což je prý úplně v pořádku. Normálně bez zátěže mám asi 60. Sympatické bylo, že jsme tam byly jen dvě, takže se nám cvičitelka věnovala individuálně. Po cvičení jsme si sedly a povídaly si o druhém trimestru. Já ho teď akorát končím, takže pro mě to bylo takové opáčko. Na nohy mi cvičení ale pomohlo, vlastně i na celé tělo, takže jsem se cítila moc dobře (tedy než jsem dorazila domů a nezjistila, že nám vykradli sklep, ale o tom až jindy).

Tři kila nadějí
Sofíkovi se cvičení asi líbilo, nebo to prochrápal, neozval se ani jednou. Ale ke sportu musí mít kladný vztah, jinak by to tatínek asi nepřežil. Já mu zas od narození budu cpát do ruky knížky.

To naše miminko musí splnit tolik očekávání, že je to na jednoho tříkilového človíčka až moc. Ale i když nesplní, pořád to bude naše super, nejlepší, první miminko.

Katka

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené