Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už nevyjde, že budeme mít lebkouna.

Končím v práci!
Dnes v noci jsme měla sen o tom, že jsme na ultrazvuku a paní doktorka říká: „Levá ručička dobrý, pravá ručička dobrý a varlátka sestouplá….“ Vyprávěla jsem to ráno manželovi a ten se smál, že se to dnes určitě stane.
Jsem tak zvědavá, hlavně jestli v pořádku roste, že ani nemůžu pořádně pracovat. Já už taky v práci mockrát nebudu, takže bych se měla začít balit. Už jen osm pracovních dní! Jenže u nás v práci to tak zatím moc nevypadá.
Že jsem těhotná, vědí od srpna, ale náhradu za mě ještě nenašli. Svoji práci nemám komu předat a navíc na mě valí další a další věci, protože vědí, že za pár dní už je nikdo neudělá, takže místo abych postupně odcházela, pracuji víc než kdykoliv předtím.

Vydržíš do Vánoc?
Nejvíc mě dojala včera moje šéfová, která se mě už asi posté zeptala: „A kdy máš tedy termín?“ Schválně jsme jí ještě řekla ten první, podle menstruace, který se už o týden posunul: 6. ledna. „ A to končíš v práci už teď? To bys přece do Vánoc mohla vydržet, ne?“ No jen jsem zalapala po dechu, protože skončit šest týdnů před termínem porodu mi připadá tak akorát, ne-li pozdě.
O to víc mě překvapuje, že mi to řekne ženská jen o pár let starší, než jsem já. Tak jsem jí jen stručně nastínila, že člověku už není úplně dobře, když se tahá s tím břichem před sebou, v noci nemůže spát a z celodenního sezení za počítačem mu otékají nohy a bolí třísla. A to jsem vlastně pořád ještě v pohodě. No, snad to jednou pozná sama, že těhotenství neznamená jen nosit o číslo větší oblečení.

Zaplať pánbůh za Berlínskou zeď
Další důležitý poznatek jsem učinila v noci, když jsem šla po páté na záchod. Ten, kdo říkal, že první trimestr je pročůraný, se asi nikdy nedostal do třetího. Když jsem doma, chodím prakticky neustále.
Není to ale jediný důvod, proč nemůžu v noci spát. Pořád se bojím, abych se nepřekulila na břicho a Sofíka nezalehla. Ohromně mi v tom pomohl kojící polštář, sice vytvořil podivnou bariéru, kterou manžel nazývá Berlínskou zdí, ale funguje bezvadně ve všech různých polohách. Jsem z něj absolutně nadšená a to se mi fakt stává málokdy.

A jsem zpátky!
Tak jsme zpátky z kontroly. Představte si, že Sofík už má skoro 1700 gramů! A už jsem zase nadšená! Vážně mi udělal velkou radost, bála jsme se, že zas budu poslouchat, že je ten plod nějaký malý a teď tohle. Je podle doktora tak akorát na daný den. I plodová voda se mi spravila! Snad tím utěším ty těhulky, kterým pořád někdo říká, že mají něčeho málo nebo moc. Nebojte, ono se to srovná.

Náš prevít
Ten náš prevít si lehl k ultrazvuku zády, takže i kdybychom pohlaví miminka nakrásně chtěli vědět, nemáme šanci! Ještě, že jsme se rozhodli pro nevědomost, jinak by nás to už několik týdnů trápilo.
Jediné, co mi neudělalo radost, je, že se Sofík sice otočil, ale špatně. Jde ve směru hodinových ručiček. Nejdřív měl hlavičku na devítce a teď ji má na dvanáctce.
Tak snad to za týden bude trojka a za čtrnáct dní konečně šestka, ve které už vydrží. Jo, a mimochodem – lebkou to nebude.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené