Když nemůžeme na Velikonoce na venkov, musí venkov přijet k nám

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme po Velikonocích! A byl to teda mazec. Posuďte sami.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Týden před Velikonocemi jsem dostal rýmu. Máma v těsném závěsu za mnou, ale mnohem horší. Zrušené plavání, sporadická Honzíkova docházka do školky, nuda doma (ne v Brně). Nejvíc se nudil brácha, protože byl v pohodě a zdravý, ale prostě nešlo, aby ho vozil táta do školky i ze školky, a máma byla ráda, že nám jakž takž udělala něco k jídlu a pustila pohádku. A nelepšilo se to. Celý týden před Velikonocemi to bylo spíš horší a horší. A do toho tátu chytly bolesti v zádech, že chodil jako starý dědeček. Prostě takový modřanský lazaret.

Plánované čtyři dny u babičky a dědy tedy padly. A tím tak nějak i máminy romantické představy o velikonočních tradicích: společné barvení vajíček s babičkou, pletení pomlázky, beránek, mazance, jidáše. Jo, pěkný prd! Vařil táta, takže na Velký pátek jsme pěkně pohansky měli maso. Jidáše nikdo nedělal. Mazanec upekla máma asi dva týdny před Velikonocemi cvičně, jen se po něm zaprášilo, ale o Velikonocích prostě nebyli lidi. Chtěla aspoň toho beránka, ale toho jí táta zatrhnul, ať radši leží a odpočívá. No tak ho poslechla (a podle mě fakt ráda, i když trochu prskala, že přece chtěla to a tamto a ještě tohle).

V pátek vzal táta Honzíka na Smíchov do Království železnic. Mrzelo mě, že jsem nemohl s nimi, ale měl jsem sám taky ještě moc velkou rýmu. A tak jsme tu odpočívali s mámou a koukali na pohádky a bylo to vlastně taky docela fajn. Brácha přijel nadšený, ukazoval nám fotky, jak řídil tramvaj. Táta zase byl nadšený těmi modely vláčků. Už se těším, až tam vyrazíme znovu a všichni. :-)

No a v sobotu zavolali děda s babičkou, že když jsme takoví marodi a nemůžeme přijet k nim, že v neděli přijedou aspoň na krátkou návštěvu oni k nám! Babičku Dádu, pro kterou už je cestování příliš náročné a kterou máma chtěla uchránit před tou svou brutální rýmou, nechali v klidu doma. A zachránili nám Velikonoce!

Čtěte také: 

Babička upekla mazanec i beránka, přivezla domácí klobásy a uzené, spoustu domácích vajíček na barvení, i proutky na pomlázku. Mámě bylo v neděli už o něco líp, dokonce rozmasírovala (s mou nezbytnou pomocí) tátovi trochu ta záda. Odpoledne jsme tedy vyrazili i na krátkou procházku a ukázali jsme babičce a dědovi naši nejoblíbenější trasu. Honzík drandil na nové koloběžce (kolo odpočívá v garáži a čeká, až si na něj dodá víc odvahy), já měl svoje odrážedlo a byl jsem rychlejší než brácha. Děda byl nejvíc perplex z toho, že už tu kvetou hrušně a jabloně, protože u nich nekvetou ještě ani třešně. Holt Česká Sibiř je Česká Sibiř.

Večer nám pak máma s tátou upletli pomlázky, máma obarvila pár vajíček v cibulových slupkách a na Velikonoční pondělí jsme měli všechno připraveno skoro úplně podle jejích představ. Jen tu koledu jsme letos nerealizovali. Sousedi byli snad všichni někde na chalupách, a po okolních domech jsme chodit nechtěli. Ani vlastně nevíme, jestli se něco takového vůbec v Praze dělá? Loni u babičky a dědy jsme klasicky obešli půlku vesnice a donesli spoustu vykoledovaných vajíček – jako náhradu za ty, které si zas u babičky vykoledovaly jiné děti. Ale mámu jsme pomlázkami vyšupali, to zas jo. ;-) Tak snad už bude zdravá a vydrží nám co nejdýl.

Tak krásné jaro všem!
Váš Filípek


 

Jak to vidí máma

Letos se to fakt nevyvedlo úplně podle mých představ. Snad nám bude příští rok přát o něco více. Nakonec se ale ukázalo, že i komornější a poněkud pelíškové pojetí Velikonoc má něco do sebe. Namísto aktivního běhání venku jsme trochu více odpočívali a nabírali síly, abychom si to mohli vynahradit, jakmile poleví ta úplně nejarní zima, co teď venku panuje.

Ještě bych se chtěla vrátit v čase o dva týdny zpět a povědět vám, jak probíhalo druhé kolo focení v ateliéru Fotopromě. Tentokrát jsem tam vyrazila sama jen s Filípkem. Trochu jsem se bála, že nebude chtít spolupracovat jako minule a že bychom tím zbytečně nabourávali den tatínkovi i Honzíkovi. Ale byla jsem mile překvapená. Filípek byl totiž jako vyměněný. Možná sehrálo určitou (zásadní?) roli to, že jsme tentokrát šli do ateliéru, ve kterém jsem se fotila v těhotenství. Není tam celý pokojíček s hračkami a dětskými křesílky a stolečky. Pouze jedna krabice kostek a pár dalších hraček v ní. Zato ovšem jsou prostory pro focení mnohem větší a členitější, dá se tam běhat a je tam méně věcí ke shození a rozbití.

Byla jsem klidnější, a i to mělo pravděpodobně velký vliv na průběh celého focení. Zatímco ze mě vizážistka Ivana dělala krásnou maminku, Filípek skládal věže z kostek, zkoumal terén a bavil nás svou dobrou náladou. Pak poměrně ochotně spolupracoval s převlékáním, nechal se režírovat fotografkou Evičkou, kterou znám už z dob těhotenského focení, usmíval se do objektivu a vyloženě si tu pozornost užíval. Nejvíc se mu asi líbilo poskakování na velké posteli a dřevěný houpací koník. Dámy z Fotopromě se o nás staraly přímo královsky, vytvořily báječnou atmosféru a s Filípkem si skvěle rozuměly i v přestávkách mezi focením. Šlo to zkrátka jako na drátkách a já se už nemůžu dočkat, až uvidím výsledné fotky.

Mějte se krásně!
Jarka

19. 4. 2017Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené