Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak už to není třeba. Takže co se týče kojení, se vše srovnalo a já jsem šťastná, že jsem to nevzdala.
foto: archiv Kristýny K.

Poprvé od narození Nikolky jsme už byli také s manželem na romantické večeři s country hudbou, kdy nám prababička pohlídala to naše spící miminko. Po měsíci kdy se člověk pohybuje jen z pokoje do pokoje či mezi rodinnými příslušníky, to byl pro mě příjemný relax a cítila jsem se jak Alenka v říši divů, když jsem vyšla z baráku bez kočáru.

Pro mě samotnou je šestinedělí už tedy opravdu strašně dlouhé. Už potřebuji chodit ven, aniž bych měla pocit, že porušuji pravidlo – „období klidu". Myslím si, že já s Nikolkou už jsme byli schopné jít mezi lidi po 14dnech, ale furt mám trochu respekt k jejímu zdraví, všude lítají různé bacily a pak bych si vyčítala, kdyby kvůli mně onemocněla. Nemůžu se dočkat, až vyrazíme pořádně ven nakupovat, na matějskou, na vysluněnou zahrádku posedět s přáteli, na chatu relaxovat, prostě kamkoliv mezi lidi. : -)

V tomto období „dovolené" je na tom celém smutné to, že maminky jsou více méně samy jen se sebou a s jejich miminkem. Chodím na procházky k řece a pokaždé potkávám další a další osamělé maminky s kočárem, které bloumají po okolí a nevím, jestli si říkají to samé co já ..."ráda bych si pokecala taky s někým jiným, než se žvatlajícím dítětem". Chtěla bych to nějak změnit, třeba udělat seznamku na internetu pro osamocené maminky, které ve svém okolí nemají žádné jiné kamarádky na pokec. Proto jsem ráda, když můžu při první příležitosti jít ven. Jsem ráda za cokoliv jiného, než být furt mezi těmi čtyřmi zdmi.

Doufám, že se to změní a s Nikolou bude každý další den lepší. Zatím je to opravdu jen o tom, že jen spí, jí a brečí. Čekám na dny, kdy se na mě bude smát, kdy si spolu budeme hrát a já se konečně třeba zase pořádně vyspím.

Tímto bych se ráda rozloučila s redakcí Babywebu a se čtenáři. Končí mi šestinedělí a tím i mé příspěvky do rubriky KLUB TĚHULEK. Děkuji za mnohé dárky a hlavně za úžasné focení v ateliéru Fotopromě. Bude to úžasná vzpomínka na mé těhotenství.

Vaše Kristýna

2. 4. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Kristýno, díky za váš blog. Uvidíte, že po šestinedělí už uvidíte všechno růžověji a přeju Vám, abyste s jarem našla kamarádky na kočárkování. Je důležité mít kolem sebe někoho s podobným naladěním, s kým byste mohla sdílet svoje starosti a radosti. Já si na nedostatek kamarádek-maminek nemůžu stěžovat a vlastně si ani nedovedu představit, že bych na to měla být tak nějak více sama. Hodně štěstí Vám i Nikolce.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené