Konečně doma (II)

KLUB TĚHULEK! DENISA Jeden z minulých příspěvků nazvaný "Konečně doma" byl o tom, jak jsem se strašně těšila, až skončím v práci a začnu si užívat mateřské dovolené. Pro dnešní článek mě však příhodnější název, než tento, nenapadl. A i když jsou slova v názvu stejná, jejich význam je alespoň pro mě úplně jiný. Jak jsem minule slíbila, tak teď plním, dnešní příspěvek bude o tom, jak doma válčíme. :-)

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Předně musím říct, že mám naprosto úžasného manžela. Než jsme se vrátili, všechno doma uklidil a navíc za celých 14 dní, co jsme doma, jsem nemusela stoupnout k plotně. Vaří rád, a i když před Vánoci měl spoustu práce, stejně se o mě vzorně staral. Za to jsem mu opravdu moc vděčná.

Než jsme se doma „zaběhli", nám trvalo asi týden. Ty první dny opravdu nebyly moc jednoduché. Ačkoliv jsem tedy doma nemusela nic dělat, stejně jako v nemocnici, bylo to i přesto jiné. Najednou jsem tu byla sama se svým dítkem a musela se o něj postarat. Musela jsem rozhodnout, zda budeme pokračovat v zavedeném 3-hodinovém režimu, nebo zda mám čekat, až se Pepíček o jídlo přihlásí sám. Musela jsem se naučit mu namíchat léky a správně podat. Navíc se blížily Vánoce a museli jsme vymyslet na poslední chvíli nějaké dárky pro rodiče, a vůbec tak nějak uvést po měsíci domácnost zase do zajetých kolejí.

K tomu jsme měli za úkol sehnat si kardiologa v místě bydliště a ještě do Vánoc ho navštívit. To se ukázalo jako nelehké, protože k mnou vybranému jsem se nemohla celý den dovolat, abych Pepíčka objednala a moc času nám už nezbývalo. Dalším, co jsem musela řešit, byl rodný list. Ten přišel poštou na moje jméno v době, kdy jsme byli ještě v nemocnici a úložní doba končila den před tím, než nás propustili, a vzhledem k charakteru dopisu nešla prodloužit, takže odešel zpět. A já jsem ho nutně potřebovala, abych v lékárně mohla nahlásit správné rodné číslo na recepty. No, zkrátka tu najednou bylo nějak moc věcí k řešení.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Absolvovali jsme také prohlídku u dětské lékařky, kde Pepíčka převážili a zhrozili se, že za dva dny od propuštění zhubnul 50 gramů. Bylo to určitě dáno rozdílností vah, na kterých se vážil, ale dostali jsme za úkol se pořádně krmit, čímž bylo rozhodnuto i nad otázkou, zda ho budit každé 3 hodiny. Dále nám paní doktorka pomohla zajistit kardiologa a objednala nás ještě na ten den. A to jsme měli v plánu jít ještě na vyndání stehů. Nakonec jsme to zvládli všechno, ale vrátili jsme se domů asi po 5 hodinách naprosto vyřízení oba dva.

Den na to jsem podlehla nějaké depresi. Měla jsem pocit, že se mi najednou zmenšila prsa a že tím pádem nemám dost mateřského mléka a nestačím malého pořádně vykrmit, jak jsme dostali nakázáno. Zdálo se mi, že i on je nespokojený, plačtivý. Z nemocnice jsme byli zvyklí, že se při každém kojení vážil a tak jsem aspoň věděla, kolik toho vypil. To bylo dobré hlavně proto, že Pepík při kojení usíná a dá se jen těžko probudit. Po tom, co jsem si doma pobrečela nad tím, že už ho třeba nebudu moct kojit, jsme se rozhodli zakoupit umělou výživu, abychom ho mohli v případě potřeby dokrmit, a našli jsme půjčovnu zdravotních pomůcek, kde měli i kojenecké váhy. Tu jsme si hned druhý den půjčili a já se tím trochu uklidnila. Sice váha není moc přesná, ale aspoň orientačně se přírůstek určit dá.

Po těchto prvních 4 hektických dnech probíhaly ty ostatní už o poznání klidněji a konečně jsme se mohli s Pepíčkem začít soustředit jen sami na sebe. To se ukázalo jako velká nutnost, protože mám pocit, že nám chybí ten prvotní kontakt po porodu. Snad ani ne bonding jako takový, ale to, že jsme více než týden byli od sebe odděleni a nemohli se tak spolu hned sžívat. Pepíčkovi ta odluka zcela jistě neprospěla. Není totiž moc mazlivým miminkem, jaké jsem si představovala, a mám pocit, že si na mě začíná pomalu zvykat až teď. Ze začátku mu při pláči nepomáhala ani mámina náruč a maminka už byla zoufalá a vyzkoušela všechno možné, aby ho uchlácholila a vyhověla jeho potřebám, ale nic nezabíralo. To pak dokázal brečet opravdu dlouho v kuse. Teď už je to však o mnoho lepší. Dokáže sice pořád pěkně křičet, když není spokojený, ale většinou již dokážu identifikovat, co mu chybí nebo ho trápí. Budu se však nadále všemožně snažit naši citovou vazbu prohlubovat a snad tím, jak poroste on, poroste i pouto mezi námi.

Jinak naštěstí naše miminko nemá otočený den a noc. Dnes už během dne vydrží déle vzhůru a probděný čas tráví pozorováním okolí a nacvičováním různých grimas. Má třeba hrozně rád koukání z okna, hlavně teď, když je venku sníh a odrážející se sluníčko tím vytváří více světla, které on vnímá. V noci hezky spinká a vzbudí se dvakrát na krmení, po kterém zase hned spokojeně usne. Když je trochu hezké počasí, chodíme i na procházky v kočárku, ale vždy maximálně na hodinku, většinou spíše na kratší dobu. První polovinu cesty však Pepík většinou probrečí ještě vztekem nad tím, že jsme ho zase nacpali do kombinézy a do fusaku a nemůže pořádně rozhazovat ručičkama. :-) Pak ho však uhoupu v našem houpacím kočárku a po příchodu domů při svlékání se ani nevzbudí a pokračuje ve spánku v postýlce.

Takto pěkně tedy fungujeme a užíváme si svých nových životních rolí. Rodičovství je krásné, ale občas náročné. Momentálně jsme ale všichni tři moc spokojení. Tedy my dva dospěláci určitě a o drobečkovi si to myslíme, alespoň tak vypadá. :-)

Šťastný nový rok vám všem a hlavně hodně zdraví, protože to je opravdu nejdůležitější.

Šťastná maminka Denisa

2. 1. 2015dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené