Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně.

Je to nádherný pocit, ke kterému jsem ještě nenašla přirovnání a taky jsem v životě nezažila nic hezčího. Neuvěřitelně mi za posledních pár dní vyrostlo břicho, cítím, jak se mi napíná kůže a tak pravidelně vtírám kokosový olej a doufám, že mi kůže nepopraská.

O striích jsem si přečetla jakýsi strašidelný článek, z kterého jsem nabyla dojmu, že se může stát, že jeden večer se nenamažu a ráno se s nimi probudím. Docela mě to vyděsilo, ale zas tak pečlivá nejsem a každý den zatím nemažu. Ale obden to zvládám v pohodě.

V pondělí jsem absolvovala vyšetření srdíčka miminka na kardiologii v Brně. Při vyšetření jsem ležela na zádech, paní doktorka mírně tlačila při ultrazvuku na břicho a zhruba po pěti minutách jsem začala cítit, že na mě jdou mdloby a je mi na zvracení. V duchu jsem přemýšlela, jak ji na to upozornit, ale paní doktorka moje příznaky hned zpozorovala sama, nařídila mi lehnout si na levý bok a pocity na omdlení byly rázem pryč. Tak to byl můj první zážitek s nevolností v těhotenství a opravdu jsem moc ráda, že u mě všechno probíhá bez komplikací a kromě rostoucího břicha jsem žádné příznaky neměla. A doufám, že i dál bude všechno pokračovat ve stejném duchu.

Ve stejný den, kdy proběhlo vyšetření srdce, jsem byla i na kontrole u pana doktora. Šel se mnou i manžel, a tak nám pan doktor malého ukázal pořádně, viděli jsme ho i zepředu, jak zrovna otvírá pusu a bylo to naprosto úžasné. A taky potvrdil, že to bude kluk, prý o tom není pochyb.:-)

Od začátku těhotenství jsem přibrala 6 kilo, to přijde panu doktorovi v pořádku, ale zase mi zdůraznil, abych se vyhnula cukru, což mi nedělá až takový problém, protože žádné chutě mě nepřepadají. A taky opravdu nechci přibrat víc než je nutné. Stále chodím cvičit do studia k sestře, i když už ne tak často, spíše mi dělají dobře vycházky venku, jízda na kole, nebo domácí cvičení.

Pozoruji, jak se čím dál dřív zadýchám a jsem moc zvědavá, jak to půjde dál i s ohledem na rostoucí teploty. Já jsem ale hodně velký teplomil, počasí si moc užívám a už se těším, až vyrazím na koupaliště. Užívejte si také sluníčka a ahoj za týden.


Barča je ve 22. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

8. 6. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené